53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Išmaniųjų minčių šturmas KTU auditorijoje

Išmaniųjų minčių šturmas KTU auditorijoje

2015 m. gruodžio 4 d. svetingasis Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakultetas priėmė į svečius gausų studentų, dėstytojų, valdžios ir įvairių įmonių atstovų būrį. Čia įvyko antrasis žurnalo „Structum“ organizuojamo konkurso „Išmanusis miestas II“ susitikimas. Kadangi studentų projektinė veikla jau įsibėgėja, šįkart visiems norėjosi dar artimiau pažinti vieniems kitus, pasmalsauti, kokios idėjos jau sklando mąslių jaunųjų talentų galvose, padiskutuoti, išgirsti atsakymus į kilusius klausimus.

Susitikime dalyvavo ne tik keturių konkurse dalyvaujančių aukštųjų mokyklų (KTU, VGTU, VDA, VTDK) studentai, bet ir visi konkurso partneriai bei miestų, kuriuose rengiami projektiniai pasiūlymai, merai: Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus ir Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, Šiaulių rajono savivaldybės Architektūros poskyrio vedėja Vilija Vaičekauskienė.

Suformuotos studentų grupės jau pasirinko po vieną iš trijų savivaldybių pateiktų tikslinių teritorijų, joje numatė sklypą ar teritorijos zoną, kuriai kuria detalizuotus projektinius pasiūlymus, atspindinčius miesto poreikius, finansines galimybes, realistiškus susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros sprendinius. Studentams darbuose reikės panaudoti informacinių technologijų ir duomenų srautų potencialą ir į pasiūlymus motyvuotai įtraukti konkurso partnerių pateiktus produktus bei galimybes.

Šio susitikimo metu susipažinome su Kaišiadorių ir Elektrėnų savivaldybių situacija bei galima ateitimi. Savo vizijas kaip buvusį Kaišiadorių kino teatrą paversti daugiafunkciu centru pateikė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) I grupės atstovai, KTU II grupė ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) studentų komanda.

Kaišiadorių savivaldybė pageidauja, kad jame įsikurtų verslo inkubatorius, erdvės verslo startuoliams, bendruomenei, jaunimo ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms. O svarbiausia, kaip pabrėžė Kaišiadorių meras V. Tomkus, patalpos turi būti suplanuotos taip, kad erdves būtų galima nesunkiai pritaikyti prie kintančių poreikių, mat tikimasi, kad ateityje čia galėtų persikelti miesto muziejus.

II VGTU grupė pasirinko esamą, bet neveikiantį objektą Elektrėnuose. Tai atrakcionų ir pramogų parkas (buvęs „Vaikų pasaulis“). Elektrėnai laukia, kol ši erdvė taps investicijoms ir verslo plėtrai patrauklia viešąja teritorija, kurioje galėtų įsikurti kūrybinių industrijų centro pastatas ar net pastatų kompleksas. Tokia pat užduotis teko ir KTU I grupės šviesioms galvoms bei Vilniaus dailės universtiteto bakalaurėms, kurios su savo pasiūlymais startuos po Naujų metų.

Po pranešimų vyko audringa diskusija, aptarti įvairiausi klausimai su savivaldybėmis ir partneriais. Kaip įtraukti brangius įrenginius, suderintus su partneriais, jei riboja projekto finansinės lubos? Ir kodėl Elektrėnai iki šiol nevilioja į juos užsukti, o visi tik pralekia autostrada pro šalį? Nejaugi Kaišiadorims pakaks tik gražaus kino teatro, jei šalia liks nepatraukli aplinka? Tokie drąsūs ir kiti konkretesni klausimai sklandė KTU auditorijoje. Susitikime dalyvavusių įmonių – konkurso partnerių atstovai, susiskirstę į grupeles, negailėjo studentams konsultacijų.

Elektrėnų meras K. Vaitukaitis, paprašytas įvertinti pristatymus, neskubėjo teikti išvadų, nes išgirdo tik dar gana abstrakčias, nors ir patrauklias vizijas. Meras palinkėjo studentams, kad jie visgi siektų realaus požiūrio ir projektai taptų tokie, kuriuos savivaldybės tikrai norėtų ir galėtų įgyvendinti.

„Tikimės, kad studentų pasiūlymų sprendiniai ilguoju laikotarpiu turėtų nešti pajamas, prisidėti prie ekonominės aplinkos gerinimo, užimtumo didinimo, socialinių problemų sprendimo“, – tokia bendra susitikime dalyvavusių savivaldybių atstovų ir konkurso partnerių nuomonė.

Mano išsaugoti straipsniai