Virtuvė ne be priežasties laikoma funkcionaliausiu namų kambariu, praktiškumas čia labai svarbu. Remontuojant,iš pagrindų atnaujinant virtuvę, galima nejučiomis padaryti kvailų klaidelių, kurios vėliau ne vienerius metus erzins.
Septynios dažnos virtuvės remonto klaidos:
Plytelės ir laminatas
Šis derinys netinka virtuvei, bet daug žmonių jį renkasi, nes taip gražu. Taigi prie spintelių klojamos plytelės, likusioje erdvėje – laminatas, ir taip susidaro siaubingos T formos grindys.
Plytelių ir laminato susidūrimo vieta pati nešvariausia, čia patenka drėgmė, kaupiasi nešvarumai. Apie švarą esant tokiai grindų dangai belieka pasvajoti. Patartina rinktis virtuvės grindims arba vien plyteles (geresnis variantas), arba tik laminatą (irgi neblogas pasirinkimas).
Netinkama spalva
Virtuvėje atliekame daug darbų, praleidžiame nemažai laiko, todėl reikalingos tam tikros spalvos, kad ne taip greitai matytųsi įvairios dėmelės. Grindims ir kitiems virtuvės elementams labiausiai tiks neutrali spalva, pvz., tamsiai pilkas anglies atspalvis.
Ant baltų paviršių iš karto matosi tamsios dėmės, o ant juodo paviršiaus matysis išdžiūvusio vandens pėdsakai. Apskritai sodri juoda spalva – pati netinkamiausia virtuvei, valant juodą paviršių, dėmelės, pėdsakai neišvengiami. Netgi viryklę geriau rinktis baltos spalvos.
Viršutinės spintelės su rankenėlėmis
Spintelės su varstomomis durelėmis – patogiausias ir išvaizdžiausias variantas virtuvei. Nėra svarbu, ar durelės darinėsis su vyriais, ar bus įtaisytas brangus pakeliamasis mechanizmas. Svarbiausia neapkrauti šių fasadų nereikalingomis rankenėlėmis – jos tik trukdo ir darko visumą.
Pačiame viršuje tiks spintelės su pora centimetrų išsikišančiomis durelėmis. Už to išsikišimo durelės puikiai darinėsis ir nereikės vaizdą gadinančių rankenėlių.
Lubų nesiekiančios virtuvinės spintelės
Net jei sunku pasiekti viršutines virtuvės spinteles, į jas galima sudėti sezoninius, retai naudojaus daiktus – juk prireikus pristumsite kėdę, kopėtėles. Užtai tokia vientisa spintelių sistema atrodo labai gražiai, o viršuje nelieka vietos kauptis dulkėms, riebalams, dėti senus laikraščius ir kitokias senienas.
Per mažai kištukinių lizdų, prastas apšvietimas
Švelnus, prislopintas apšvietimas tinka miegamajam, bet jokiu būdu ne virtuvei. Geriau iš anksto apgalvoti kelis apšvietimo variantus, kad visi kampai gerai matytųsi bet kokiu paros metu. Iš anksto paskaičiuokite, kiek buitinių prietaisų naudosite vienu metu. Ekspertų nuomone, šiuolaikinėse virtuvėse turi būti mažiausiai aštuoni kištukiniai lizdai.
Nepatogiai išdėlioti prietaisai
Buitinius prietaisus patogiausia išdėlioti liemens aukštyje, atsižvelgiant į visus asmenis, kurie jais naudosis. Išmintingiausia iš anksto paskaičiuoti, kokiame aukštyje stovės prietaisai, kad paskui nereikėtų stiebtis prie mikrobangų krosnelės ar palypėti ant kėdės, norint išimti iš orkaitės iškepusį pyragą.
Šildomos grindys
Taupydami ar nepasitikėdami profesionalais, šeimininkai dažnai patys daro remontą ir neretai neišvengia klaidų. O kai šildomos grindys jau būna įrengtos, paaiškėja – po virykle ir po šaldytuvu jų visiškai nereikia. Taigi iš anksto planuokite, kur stovės technikos prietaisai ir baldai, kad apsisaugotumėte nuo nemalonių netikėtumų.