ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
Ką reikia žinoti apie stiklo pluošto izoliaciją

Ką reikia žinoti apie stiklo pluošto izoliaciją

Stiklo vata yra pakankamai nebrangi medžiaga, be to, su ja darbuotis gana paprasta. Jei jums reikia remontuoti arba įdiegti stiklo pluošto izoliaciją, rekomenduojama kreiptis į profesionalą, tačiau elgiantis atsargiai net ir mažiau patyręs namų savininkas gali padaryti tai pats.

Stiklo vata, kaip ir akmens vata priklauso mineralinių vatų grupei.

Stiklo pluošto izoliacijos šiluminė varža žymima R raide. Šiluminė varža parodo kaip gerai ta medžiaga izoliuoja jūsų namus, kitaip tariant, kiek šilumos ji praleidžia. Kuo šis skaičius didesnis, tuo didesnis šiluminis atsparumas.

Izoliacijos su didesne šilumine varža bus tankesnės, storesnės ir jose bus daugiau oro kišenių. Tačiau jos bus ir brangesnės. Vertėtų žinoti, kad stiklo pluošto izoliacijos varža yra mažesnė nei daugelio kitų izoliacijų, todėl ji yra pigesnė už kitas izoliacines medžiagas.

Vieta. Yra tam tikros namo vietos, kurioms reikia daugiau izoliacijos. Palėpės yra kitokios konstrukcijos patalpos nei likęs pastatas, be to, nuo išorinio pasaulio jas skiria labai mažai medžiagų, todėl storesnė ar papildoma izoliacija, norint jose gyventi yra neišvengiama. O štai sienos pačios sudaro izoliacijos sluoksnį. Todėl jei montuojate naują stiklo pluošto izoliacijos sluoksnį ant sienų, izoliacijos reikės mažiau, be to, galite naudoti stiklo pluošto izoliaciją su mažesne šilumine varža, nes šaltis, karštis ir vėjas turės įveikti keletą sluoksnių.

Kaina. Namo izoliacijos kaina priklauso nuo trijų paprastų veiksnių:

Šiluminės varžos
• Kiekio
• Montavimo būdo: darysite tai pats ar kreipsitės į profesionalus

Puikus būdas sumažinti stiklo pluošto izoliacijos montavimo kaštus – padaryti tai pačiam. Tik nepamirškite, kad dirbdamas su ja, turite būti labai atsargus. Nors su šia medžiaga darbuotis yra paprasta, tačiau ji gali dirginti kūną, todėl būtinai mūvėkite pirštines, vilkėkite drabužius ilgomis rankovėmis, kelnes, užsidėkite kepurę ir apsauginius akinius. Jei nesilaikysite saugumo rekomendacijų, stiklo pluošto izoliacija gal sudirginti odą ir sukelti rimtas kvėpavimo problemas. Tiesa, jeigu paskutinė jūsų pažintis su šia medžiaga įvyko prieš pora dešimtmečių, žinokite, jog šiuolaikinė stiklo vata yra vienareikšmiškai kokybiškesnė bei saugesnė.

Montuodami niekada negrūskite stiklo pluošto izoliacijos į per mažą jai vietą. Jei ji būna per daug suspaudžiama, sumažėja jos šiluminė varža (o ji ir taip mažesnė), nes dingsta oro kišenės. Stenkitės neviršyti gamintojo rekomenduojamo kiekio – jei palėpėje sumontuosite per daug izoliacijos, tai gali paskatinti ventiliacijos problemas.

Kitos izoliacijos rūšys

Jei norite žinoti visus stiklo pluošto izoliacijos privalumus ir trūkumus, teks susipažinti ir su kitomis jos konkurentėmis izoliacinėmis medžiagomis.

Celiuliozės vata (ekovata): gaminama iš organinių. Ji parduodama kaip palaidas užpildas, o gaminta taip, kad turėtų atlaikyti kenkėjų ir drėgmės žalą. Tačiau jei ji sušlampa, pasidaro suspausta, sunki ir mažiau veiksminga.

Purškiamų putų izoliacija: tai yra poliuretano produktas (didelės šiluminės varžos), purškiamas per žarną. Nors daugumą purškiamų putų galima drąsiai naudoti, nes jos neturėtų sukelti rimtų problemų, įskaitant ir nemalonų kvapą, tačiau jei darbas bus atliktas netinkamai, pinigus būsite tarsi išmetę į balą. Šiam izoliacijos būdui reikalinga technika ir jį iš tiesų geriau patikėti profesionalams.

Mano išsaugoti straipsniai