53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Dilema: spinta ar drabužinė?

Dilema: spinta ar drabužinė?

Renkantis individualaus gyvenamojo namo projektą bemaž visuomet susiduriama su klausimu, kas patogiau: viena didesnė drabužinė ar atskira spinta drabužiams kiekviename miegamajame. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip maža problema, kai priimant sprendimą suklysti neįmanoma, dėl šios dilemos nesutaria ir architektai.

Siūlo atsižvelgti į namo dydį

Sukantys galvą apie tai, ar apskritai reikia įrenginėti atskirą drabužiams skirtą patalpą, kokio dydžio ji turi būti ir kiek tokių patalpų reikėtų įsirengti, kad visi šeimos nariai jaustųsi patogiai, pirmiausia turėtų pasvarstyti, ar namo dydis pakankamas, kad būtų prasminga įrengti drabužinę.

„Jeigu namas didelis – pavyzdžiui, 300 kvadratinių metrų – drabužinė yra logiškas ir geras pasirinkimas. Tačiau, jei namas vidutinio dydžio – tarkime, 120 kvadratinių metrų – arba mažesnis už vidutinį, kai plotas riboja pasirinkimus, reikėtų pagalvoti, ar tikrai verta turėti drabužinę. Realiai galvojant mažame gyvenamajame name pasirinkimas yra tarp spintos ir didesnio gyvenamojo kambario“, – teigia architektas Dalius Pauliukaitis.

Kita vertus, jis pripažįsta, kad tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas ir klientui pageidaujant drabužinę galima suprojektuoti bet kokio dydžio name. Klausimas tik, ar tai prasminga ir efektyvu.

Lengviau paslėpti daiktus

Kur kas pozityviau drabužines vertina moterys architektės. Esą drabužinės turi kur kas daugiau privalumų nei spintos.

„Kur įrengti drabužines, kokio dydžio ir kiek – priklauso nuo gyvenamojo namo ploto ir išplanavimo, tačiau drabužinė, be jokios abejonės, yra kur kas patogesnis pasirinkimas už spintą. Viena vertus, joje telpa daugiau daiktų. Antra vertus, nederėtų pamiršti, kad drabužinėje gerokai paprasčiau sudėlioti daiktus taip, kad būtų paslepiami mažiau naudojami daiktai“, – teigia architektė Smiltė Einikytė.

Be to, renkantis tarp spintos ir drabužinės reikėtų pagalvoti ir apie name gyvensiančių žmonių pomėgius, nuo kurių dažnai priklauso turimų drabužių kiekiai.

„Jei žmogus daug keliauja, dėl profesijos ar tiesiog turi daug drabužių, akivaizdu, kad drabužinė yra kur kas geresnis pasirinkimas. Be to, yra žmonių, kurie mėgsta drabužius gražiai išskaidyti, tai yra, marškinius sukabinti į vieną pusę, kelnes sudėlioti kitur. Tokiems žmonėms spinta apskritai tampa kančia“, – pastebi architektė Inga Šarmantaitė.

Be to, architektės pastebi, kad drabužinėje galima sudėti ir tuos daiktus, kuriuos paprastai nežinia, kur dėti. Pavyzdžiui, lagamino į spintą neįdėsi, o į sandėliuką su sodo rakandais irgi nesinori kišti. Šiuo atveju drabužinė išspręstų dilemą.

„Vėlgi reikia pagalvoti, kad vienus daiktus keičiame dažniau, o kitus rečiau. Pavyzdžiui, drabužius, kuriuos keičiame kiekvieną dieną, turėtumėme laikyti labiau pasiekiamoje vietoje nei tik svarbiomis progomis ištraukiamą garderobą. Taip pat rečiau keičiame patalus. Spintoje tokių dalykų nepaslėpsi, o drabužinėje galima“, – tvirtina I. Šarmantaitė.

Drabužinė – tik tėvams

Kita vertus, architektai pripažįsta, kad kiekvienam šeimos nariui įrenginėti po drabužinę nebūtų prasminga. Drabužinę patartina įrengti šalia tėvų kambario ir ši erdvė turėtų labiau tarnauti tėvams nei vaikams. Mažiesiems prasmingiau kambariuose pastatyti asmenines spintas.

„Suaugusiems žmonės skirta drabužinė turėtų būti nemažesnė nei 4-5 kvadratiniai metrai. Jei visgi nutariama drabužines įrenginėti ir vaikams, tam turėtų pakakti ir iki 4 kvadratinių metrų dydžio erdvės“, – sako S. Einikytė.

Architektė I. Šarmantaitė pataria drabužinei skirti kiek daugiau – maždaug 5-10 kvadratinius metrus, o D. Pauliukaitis – 5-6 kvadratinius metrus. Taigi sprendimas dėl drabužinės dažnu atveju tikrai yra vienas liberaliausių ir klaidoms „atspariausių“ sprendimų, kuriuos tenka padaryti statant namą.

Mano išsaugoti straipsniai