ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
Vidinių durų apdaila: papildomi elementai ir apvadai

Vidinių durų apdaila: papildomi elementai ir apvadai

Jei turite gerą biudžetą, durų keitimas nėra sudėtingas – išsirinkai ir užsakei, gavai ir sumokėjai. Jei yra būtinybė taupyti ir norite įsistatyti duris savarankiškai, tuomet dažnai iškyla apdailos problema. Žmonės, kurie neturi nieko bendra su šiuo darbu, gali paprasčiausiai nežinoti, kaip išvengti kai kurių problemų.

Daugeliu atvejų įsistatant duris iškyla šios problemos:
– Durų angos ir durų išmatavimų nesutapimas;
– Durų angos ir durų bloko gylių nesutapimas;
– Sienos paviršiaus vertikalaus lygio neatitikimas.

1. Tuo atveju, kai anga yra siauresnė už surinktą durų bloką, problema sprendžiama praplatinant angą. Jeigu durų aukštis neatitinka angos aukščio, galima tam tikrą durų dalį nupjauti. Reikia atminti tik tai, kad dalyje durų mediniai strypai yra išdėstyti tik pagal perimetrą. Todėl nerekomenduojama nupjauti daugiau kaip 3-5 centimetrus.

Jeigu durų anga yra pernelyg plati, o galimybės ją sumažinti nėra, tuomet tą erdvę galima užpildyti montavimo putomis. Tačiau jei putų sluoksnis yra daugiau nei 5 cm, konstrukcija gali būti silpna ir netvirta. Kita vertus, putos lengvai tinkuojamos. 2 cm tinko sluoksnis pasižymi puikiomis tvirtinančiomis savybėmis.

2. Angos gyliu yra vadinamas sienos storis, kurioje ši anga yra. Šis parametras retai kada sutampa su durų bloko išmatavimu, kuris, paprastai, yra standartinis. Būtent šis keblumas yra tiesiogiai susijęs su durų bei angos apdaila.

Klausimų gali iškilti jau montuojant duris. Pavyzdžiui, kuri sienos pusė turi būti vienoje plokštumoje su durimis, o kuri išsikišusi. Daugumoje atvejų sienos ir durų sutapimas daromas toje pusėje, kurioje yra vyriai, t. y. atidarymo pusėje. Visgi kartais galima ir nepasikliauti šia taisykle. Bet kokiu atveju, sienos pjūvis, esantis dėl durų rėmo, lieka atviras. Nepatyrusiems montuotojams būtent tai ir sukelia problemų.

Papildomi elementai

Kalbame apie priemones, padidinančias durų bloko plotį (gylį) bei paslepiančias minėtą sienos pjūvį (jie dar vadinami plėstuvais). Dėl jų abi sienos pusės plokštumos ir išorinės staktos plokštumos sutampa.

Perkant duris parduotuvėje, paprastai pasirenkamas dar ir apvadų komplektas. Jų spalva ir tekstūra turi sutapti su durų varčia. Kad nesuktumėte sau galvos, galima papildomai nupirkti dar tris apvadus. Iš tiesų, šiam tikslui naudojamos ir specialios lentos. Tačiau jos gali būti žymiai brangesnės arba jų iš viso gali nebūti prekyboje.

Kad ir kaip besistengtum, nupjauti taip, kaip tai daroma gamyklose, neišeis. Tuo labiau – išilgai. Tačiau nelygus kraštas paprastai „slepiasi“. Ant daugelio durų blokų yra specialūs tarpeliai. Jei jų nėra, papildomi elementai tvirtinami ant staktos, prieš tai nupjovus montavimo putas.

Pats paprasčiausias būdas tvirtinant papildomus elementus yra montavimo putos. Ja užpildoma erdvė tarp jų ir sienos pjūvio, prieš tai sutvirtinus lipnia juosta. O kad nebūtų plyšių, naudojamos sustingusios putos.

3. Ką gi daryti, jei siena nėra lygi? Vienodo pločio papildomus elementus galima nupjauti išilgai, sumontuoti juos, o po to palyginti sieną. Ko gero, toks problemos sprendimas – optimaliausias. Bet jeigu nuokrypis neviršija 5-10 mm, tuomet į tai galima nekreipti dėmesio.

Apvadų montavimas

Durų apvadai – būtinas durų angos apdailos atributas. Daugeliui sukelia sunkumų apvadų sujungimas kampuose. Žinoma, jungiant apvadus, būtina juos supjauti 45 laipsnių kampu. Profesionalus durų montuotojas naudoja elektrinį kampų supjovimo aparatą.

Ką daryti, jei be pjūklo ir kampainio daugiau nieko neturi? Pirmiausia, pjūklas turi būti aštrus. Visų antra, kampų supjovimui būtų gerai įsigyti tam skirtą lovelį. Jis kainuoja nedaug .

Vietoje lovelio kampams pjauti tinka ir kampainis. Jei ir jo neturite, galima sulenkti popieriaus lapą 45 laipsnių kampu. Jį reikia pridėti prie apvado ir pažymėti pieštuku. Prieš tai būtina viską gerai išmatuoti su rulete.

Montavimą pradedame nuo viršutinio apvado. Taip taps aišku, ar viskas tinkamai išmatuota. Apvadus galima tvirtinti skystomis vinimis arba montavimo putomis. Dauguma mano, kad vinys gadina visą išorinį konstrukcijos vaizdą. Tačiau specialistai nesigėdija jų naudoti. Žinoma, vinys turi būti be galvučių. Priešingu atveju, galima tiesiog nugnybti galvutes replėmis.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Mano išsaugoti straipsniai