Žodį „gipskartonis“ mintyse sunku sieti su novatoriškais ir kūrybiškais dizaino sprendimais. Nors daugeliui gipskartonis – tik apdailai skirtą statybinė priemonė, jos panaudojimas tuo toli gražu neapsiriboja. Specifinės šios priemonės savybės leidžia įgyvendinti ne tik gamintojų pateiktus, bet ir žymių architektų vaizduotėje gimusius interjero sprendimus. Būtent tokių projektų įkvėpti dalinamės originaliais gipskartonio panaudojimo būdais, kuriuos pritaikius namuose galėsite džiaugtis įspūdingais interjero pokyčiais.
Iš mados neišeinančios nišos
Vienas paprasčiausių, tačiau namų aplinką itin pagyvinančių sprendimų – nišos sienose. Įgyvendinimo variantų nemažai, tad kiekvienas gali atskleisti savo kūrybiškumą – eksponuoti brangiausius prisiminimus – nuotraukas, suvenyrus, knygų kolekciją, o gal pagarbioje vietoje laikyti mėgstamą augalą. Siekiantys praktiškesnio sprendimo nišą gali naudoti kaip įkrovimo stotelę išmaniesiems įrenginiams, o įrengus įvairiakampį apšvietimą – namams suteikti dar daugiau jaukumo. Svarbiausias aspektas renkantis nišą – jos vieta ir tenkanti apkrova.
„Dekoratyvios sienelės su nišomis – nesudėtinga ir sėkmingai meistrų montuojama konstrukcija. Vienintelis dalykas, kurį reikėtų atminti – gipskartonis neturi baldininėms ar medžio plokštėms būdingo patvarumo. Dėl šios priežasties reikėtų vengti nišų dažnas apkrovas patiriančiose – laipiojamose ar sėdimose – vietose. Visa kita priklauso nuo namų šeimininkų išmonės“, – sako UAB „Knauf“ technikas Kastytis Vaseris.
Kolonų bijoti nebereikia
Dar vienas puikus būdas suteikti namams naują kvėpavimą – įrengti koloną ar atnaujinti pabodusią. Anksčiau šis interjero elementas būdavo laikomas iššūkiu, dabar – atspirties tašku interjero pokyčiams, nes geba ir sujungti skirtingas namų erdves, ir priešingai, atskirti kambarių ribas. Pasak eksperto, vienas lengviausių būdų atlikti gelžbetonio kolonos apdailą ir pritaikyti poreikiams – apdengti ją gipskartonio konstrukcijomis.
„Kolona – ne tik išvaizdus, bet ir nesunkiai įgyvendinamas interjero elementas – montuojamas ir su, ir be karkaso, plokštes tarpusavyje jungiant kabėmis. Be to, kolonos turi ir praktinę paskirtį – taupo vietą, pavyzdžiui, viduje dažnai įrengiama elektros instaliacija, atskirais atvejais – ir vamzdynas”, – sako K. Vaseris.
Pamirškite įprastas lubas
Gipskartonis gali pasitarnauti ne tik kūrybiškoms sienų ar kolonų konstrukcijoms, bet ir luboms. Vienas populiariausių tokios apdailos sprendimų – kelių lygmenų lubos, dažnai pastebimos viešbučių, restoranų, konferencijų patalpų interjeruose. Įmontavus apšvietimą sukuriama jaukesnė šviesos sklaida, puikiai tiksianti ir svetainės, miegamojo erdvėms ir net vizualiai padidinsianti jų aukštį. Norintys paslėpti užuolaidų karnizą gipskartonį gali pritaikyti montuodami palubės sieneles. Pasak eksperto, ieškantiems įmantresnių sprendimų labiausiai pasitarnauja gipskartonio lankstumas.
„Gipskartonio plokštės nesudėtingai išlenkiamos norimu spinduliu, taigi, norintys išskirtinių lubų gali įgyvendinti praktiškai bet kokį savo sumanymą. Banguotos lubos, kodėl gi ne? Jei naudojami plokščių gamintojų sukurti tipiniai, laiko patikrinti metodai, konstrukcija bus stabili ir problemų kilti neturėtų. Visgi panorėjus originalaus sprendimo rekomenduočiau vadovautis statybine logika ir darbų vykdymui rinktis tik patirties turinčią komandą, gerai išmanančią technologinius principus”, – pataria K. Vaseris.
Gipskartonio apdaila jau seniai nebereiškia vien sienų dengimo plokštėmis. Tobulėjant technologijoms, ši priemonė leidžia nesudėtingai atnaujinti namų erdves ir įgyvendinti kūrybiškus sprendimus ne tik prekybos ar verslo centruose, bet ir paprastame bute. Vis dėlto norint kokybiško ir ilgaamžio rezultato, ekspertas prieš darbus rekomenduoja kruopščiai įvertinti erdvę, numatyti galimus iššūkius ir, esant galimybei, pasitarti su profesionalais.