Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kodėl verta atlikti remontą žiemą

Kodėl verta atlikti remontą žiemą

Būsto remontas – varginantis, atsakingas, bet neišvengiamas darbas. Ketinantiems remontuotis verta žinoti pasiruošimo remontui tvarką. Tuomet darbams reikės mažiau pastangų ir lėšų.

Vasarą ar žiemą

Vis tik dauguma remontavusių būstus mano, kad remontą yra geriausia daryti vasarą. Tuo metu visus remonto darbus galima atlikti ir greitai, ir kokybiškai. Patogiausia vasarą į remontuojamą būstą pakviesti gerų meistrų brigadą ir išvažiuoti pailsėti. Remontą, aukodami savo atostogas, galite atlikti ir patys.

Jeigu vasarą praleidote nerūpestingai, būstą puikiausiai susiremontuosite ir žiemos metu. Žiema – ne statybų metas, todėl šaltuoju metų laiku galima pigiau įsigyti statybinių medžiagų. Mažiau reikės sumokėti ir darbininkams, nes jie nėra tokie užimti kaip vasarą.

Kapitalinis ar kosmetinis remontas?

Pradėjus planuoti būsto atnaujinimo darbus reikia nuspręsti ką darysite: atnaujinsite tik vieną būsto dalį, atliksite kosmetinį remontą ar imsitės kapitalinio ir paversite namus naujais.

Kosmetinis remontas atliekamas tuomet, kai norima pakeisti buto išvaizdą, bet nedaryti esminių pakeitimų. Toks remontas yra gana lengvas ir greitas. Dalinis remontas tinka tuomet, kai būstas įrengtas neseniai ar buvo atliktas remontas, tačiau trūksta tik kai kurių detalių.

Kapitalinis viso būsto remontas – tinkamiausias sprendimas tiems, kurie pastebi trūkumų visose namų patalpose. Tai brangiausias atnaujinimo būdas, tačiau, viską gerai organizavus, galima sutaupyti ir laiko, ir pinigų. Todėl galutinis rezultatas gali būti pigesnis nei atnaujinimas dalimis.

Prieš darbų pradžią svarbu pasidomėti naujovėmis, tinkamais technologiniais sprendimais, įvertinti, kuri priemonė, medžiaga ar įrankis yra jums tinkamiausi, o kurie visiškai netinka, nors pradžioje atrodė kitaip. Remonto metu dažnai siekiama universalių sprendimų, tačiau pastebėta, kad tai nėra geriausia išeitis. Darbams pasiruošę iš anksto remontą įveiksite nesunkiai, greitai ir taupiai.

Shutterstock nuotr.

Ar būtina sąmata? Taip!

Prieš remonto pradžią rekomenduojama gerai suskaičiuoti būsimas išlaidas. Būtina įtraukti ir visų naudotinų medžiagų, įrankių kainas, užmokestį samdomiems meistrams ar konsultantams. Sudarytąją sąmatą padidinkite trečdaliu, nes remonto metu visuomet atsiras nenumatytų išlaidų.

Kaip sutaupyti?

Jei nusprendėte kviesti meistrus, sutaupyti galite įvairius paruošiamuosius darbus atlikdami patys: pašalinkite senus tapetus ar senus dažus.

Pagalbinėms patalpoms brangių medžiagų nenaudokite. Taupyti nepatariama santechnikos mazgų, elektros instaliacijos, šildymo įrangos remonto metu.

Shutterstock nuotr.

Remontuojamas patalpas reikia ištuštinti

Puiku, jei galima iškraustyti visą butą. Jei tai neįmanoma, teks kievieną patalpą remontuoti atskirai. Tuomet remontas užtruks gerokai ilgiau. Jei iškraustyti baldų negalite, sustatykite juos vidury kambario taip, kad galėtumėte lengvai prieiti prie visų sienų ir lubų.

Remonto darbai turi būti atliekami tikslia tvarka: nuimama sena apdaila, paruošiamos sienos ir lubos. Po to turėtų sekti elektros instaliacijos darbai, kitų komunikacijų tvarkymas. Tik sutvarkius lubas ir sienas galima imtis grindų. Jeigu būste ketinate daryti didesnius pertvarkymus, būtinai pasikonsultuokite su viso remonto ir atskirų jo etapų specialistais.

Išneškite iš remontui paruošto kambario dūžtančius daiktus, drabužius, buitinę techniką, nukabinkite šviestuvus, išsukite lempas. Iš sienų ištraukite įvairius kabliukus, tvirtinimo elementus. Kai būstas remontui jau paruoštas, dar kartą kritiškai peržiūrėkite darbų sąmatą.

Mano išsaugoti straipsniai