Sodybą atnaujinti norisi visuomet, tad pateikiame keletą praktiškų pavyzdžių.
Neretai į sodybą ar vasarnamį atkeliauja viskas, kas nebenaudojama namuose: baldai, užuolaidos, audiniai, kilimai ir įvairiausios smulkmenos. Specialistai pataria atsisakyti tokios praktikos ir nebekaupti – gyventi neapsikrovus nereikalingais daiktais daug lengviau. Tačiau ne visada ir ne visiems tai pavyksta. Kartais turime tokių daiktų, kurie miesto namuose nebetinka, bet jie kelia atsiminimus ir išmesti tiesiog nesinori… Tik kad senų nudėvėtų daiktų kratinys nepuošia ir sodybų ar vasarnamių, o juk čia atvažiuojame pailsėti, tad ir aplinka turi atitikti mūsų poreikius – būti jauki, stilinga, leidžianti atsipalaiduoti ir džiaugtis gyvenimu. Bet išeitis yra – į viską turėtume pažvelgti kūrybiškai ir parodyti šiek tiek dėmesio tiems iš miesto atkeliavusiems ir ten nebepritampantiems daiktams. Reikės dažų ir teptukų, siuvimo mašinos, plaktuko ir gero baldų pervilkėjo kontaktų. Bus tikrai įdomu ir gerokai pigiau, nei viską pirkti iš naujo.
Dekoratyvius daiktus išrūšiuokite ir puoškite erdvę mažomis kompozicijomis. Svarbu, kad vienos kompozicijos daiktai turėtų ką nors bendra – formą, spalvą, funkcinę paskirtį. Derinkite aukštesnius ir žemesnius daiktus. Vientisumo jų grupei suteiks stiklinis namelis ar metalinis narvelis.
Nusižiūrėk! Sodybos svetainei užuolaidas galite pasiūti iš senų audinių ar užlaidų. Jei medžiagos atraiža per trumpa – priderinkite kontrastingą, bet stilistiškai tinkamą audinį ir prisiūkite apačioje. Toks kūrybiškas sprendimas suteiks erdvei žaismingumo ir jaukumo.
Neutralus pagrindas
Prieš pradėdami dėlioti baldus ir smulkmenas, pirmiausia atkreipkite dėmesį į didžiąsias plokštumas – seni, nusilupinėję dažai ar keletą dešimtmečių nekeisti tapetai ant sienų jaukumo tikrai nepridės. Tad pirmiausia imkitės jų. Senose trobose dažnai būna žemos lubos ir nedideli langeliai, sukurti didesnės erdvės pojūtį padės šviesus koloritas, tad sienoms perdažyti rinkitės baltą arba beveik baltą spalvą. Tapetus taip pat rinkitės neutralius, su smulkiais raštais arba vienspalvius. Kaimo stiliaus išskirtinumą padės atskleisti atidengtos medinės lubų sijos, jei yra galimybė, išsaugokite ir originalias senų trobų duris bei langus su langinėmis.
Kad senas baldas atrodytų įdomiau, keletą stalčių galite nuspalvinti naudodami sendinimo techniką. Jei turite vandens pagrindo dažų likučių, nudažykite vieną plokštumą ir dažams neišdžiūvus patrinkite skepetaite. Tuomet taip pat dažykite kita spalva.
Pasidaryk pats: spalvingos ir raštuotos ritininės užuolaidos
Dekoruojant sodybą, galima išvengti naujų pirkinių. Štai ritininėms užuolaidoms galite pritaikyti net keletą skirtingų audinių atraižų.
Jums reikės:
Kelių atspalvių raštuotų audinių.
Medinių plonų pagaliukų.
Siuvėjams skirtų dvipusių lipukų.
X Pamatuokite lango plotį, aukštį ir, derindami raštus bei spalvas, susiūkite audinių atraižas vieną su kita, kad išeitų reikiamo dydžio užuolaida.
X Taip pat reikės keturių užuolaidos ilgio virvelių – jas po dvi iš gerosios ir iš blogosios pusės kraštuose prisiūkite prie užuolaidos viršaus.
X Prie viršutinio užuolaidos krašto prisiūkite vieną lipukų juostelės dalį, kitą pritvirtinkite segikliu prie tokio pat pločio medinio pagaliuko.
X Pagaliuką su lipuko juostele pritvirtinkite prie sienos virš lango.
X Tokį patį pagaliuką pritvirtinkite ir prie apatinio užuolaidos krašto iš blogosios pusės – tai bus užuolaidos svarelis.
Gera idėja: gėlininko kampelis
Sodyboje sukurkite atskirą kampelį sodo ir gėlyno reikalams. Kad visi būtini reikmenys visada būtų po ranka, iš senų užuolaidų ar lovatiesės pasisiūkite štai tokį smulkmenų laikiklį. Ir praktiška, ir dekoratyvu.
Detalės
Vienovės skirtingų stilių ir laikotarpių baldams, įvairiu metu atkeliavusiems iš miesto, padės suteikti viena bendra ypatybė. Minkštuosius baldus galima pervilkti tokiu pačiu gobelenu, skirtingas kėdes – perdažyti ta pačia spalva. Taip sodybos interjero įvaizdis atrodys jaukus ir išbaigtas. Dėliodami aksesuarus ir detales, iš pradžių juos surūšiuokite pagal spalvas, raštus, paskirtį. Taip išvengsite emocinio chaoso, kurį galėtų sukelti daug skirtingų daiktų vienoje vietoje. Atsirinkite tik tai, kas jums atrodo tikrai gražu arba kurie daiktai jums kelia vienokių ar kitokių emocijų.
Atnaujinkite galvūgalį
Kadaise iš miesto namų atkeliavusi miegamojo lova atrodys kaip nauja – tereikia šiek tiek patobulinti galvūgalį. Tą nesunkiai galite padaryti patys. Reikės tik šiek tiek porolono ir audinio.
Nuėmę galvūgalį, porolonu uždenkite priekinę dalį, tuomet apverstą dėkite ant audinio, gerai jį įtempkite ir segikliais kraštuose prisekite prie blogosios galvūgalio pusės. Teliks tik pritvirtinti galvūgalį į vietą.
Kad likusios lovos dalies nebūtų matyti, lovą dekoruokite namų tekstile – prie kaimo stiliaus deranti gėlėta patalynė, siuvinėta lovatiesė, spalvingos raštuotos pagalvėlės, minkšti pledai suteiks miegamajam jaukumo.