Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
5 patarimai galvojantiems statytis šiaudinį namą

5 patarimai galvojantiems statytis šiaudinį namą

Kad ir kokie motyvai paskatino jus mąstyti apie šiaudinių namų statybą, yra keletas dalykų, kuriuos vertėtų įgyvendinti, kad pajustumėte tikrąjį tokių namų statybos potencialą.

1. Žinokite, kur taupyti. Prisiminkite, kad stogas, grindys, inžineriniai tinklai, langai, durys ir praktiškai visa kita jūsų šiaudiniam namui kainuos tiek pat, kiek statant įprastą namą. Išimtis galėtų būti stogas, jei jį taip pat darote iš šiaudų, tačiau toks dengimas reikalauja tam tikrų įgūdžių. Todėl jeigu pagrindinis jūsų argumentas statytis šiaudinį namą yra pigumas, pasistenkite jį išpildyti įrengdami sienas. Kitur vargu ar pavyks sutaupyti. Šiaudai ir molis vertinami kaip dvi pigios ir visur randamos medžiagos, todėl reikėtų tuo pasinaudoti. Siekite žaliavos gauti nemokamai, mokėkite nebent už presavimą.

2. Domėkitės statyba. Šiaudinio namo statyba gali pasirodyti elementari, tačiau tai, ką siekiate pastatyti yra modernus ekologiškas namas, todėl jis ir turėtų būti labai gerai pastatytas pagal visus kriterijus. Tad reikia ne tik domėtis teoriškai, tačiau ir praktiškai. Pamėginkite prieš imdamiesi šiaudinio namo pastatyti kokį nors kitą pastatą tokiu pačiu principu – tarkime, pašiūrę, lauko sandėliuką ar netgi pirtį (taip, tokios irgi statomos). Taip ne tik galėsite įvertinti statinio privalumus ir trūkumus savo akimis, tačiau ir pasipraktikuosite prieš savąsias statybas.

3. Dalyvaukite talkoje. Šiaudinių namų statytojai, dalinai siekdami pritraukti nemokamos darbo jėgos savo namo statybai bei dalinai siekdami skleisti informaciją apie šiaudinių namų statybą, dažnai kviečiasi talkininkų. Sudalyvaukite vienoje ar keliose tokios talkose. Taip ne tik galėsite sužinoti, kokie darbai jūsų laukia, įvertinti, ar tai jūsų jėgoms, paklausti rūpimų klausimų, bet ir prireikus patiems kviestis talkos jausitės moraliai to nusipelnę – juk ir patys sudalyvavote talkoje.

4. Turėkite daug draugų. Skambės šiek tiek arogantiškai, tačiau tai gali pasitarnauti kaip praktinis privalumas. Kaip ir minėjome, viena iš priežasčių, kodėl tokie namai laikomi pigesniais, yra tai, kad daugumą darbų savininkai pasidaro patys arba kviečiasi talkininkus jiems padėti. Neuždarykite žinių rato – pasistenkite priimti interesantus, kurie gali padėti statybose ar patys organizuokite viešas talkas internete. Taip sutaupysite savo darbo laiko ir galbūt įsigysite naujų pažįstamų ar netgi draugų – juk jus vienija tas pats interesas.

Senieji draugai ir artimieji tokiu atveju taip pat tampa nepamainomais pagalbininkais. Tad mylėkite artimą savo ir atleiskite galimas negudrias pastabas apie tris paršiukus. Pamatę, kad jūsų entuziazmas neblėsta, jie gali nuoširdžiai – patarimu ar darbu – prisidėti prie jūsų statybos. Juk daug didesnė tikimybė, kad draugas jums statys taip, lyg statytų sau.

5. Nesirinkite bet kokių šiaudų. Nors paruošti šiaudai yra gera statybinė medžiaga, netinkamai paruošti ryšuliai gali pridaryti bėdos. Visų pirma, labai svarbu šiaudų presavimas – tai, be konstrukcijos stiprumo, lemia ir apsaugą nuo graužikų bei didina priešgaisrinį atsparumą. Gerai suspausti šiaudai yra jiems atsparesni.

Prisiminkite:

– Šiaudai presuojami specialiomis mašinomis. Jų rekomenduojamas tankis yra bent 100 kg į kubinį metrą.
– Šiaudai turi būti visiškai sausi. Tai galioja ne tik presavimui, tačiau ir transportavimui bei sandėliavimui.
– Šiaudai turi būti gryni, juose neturi būti likę jokių grūdų,nes taip padidinate tikimybes įsiveisti graužikams
– Ilgesni šiaudai geriau palaiko ryšulio stabilumą.

Jei pagrindinis namo statybos kriterijus yra ekologija, galite rinktis ir specialius presuotų šiaudų skydus. Tokia statyba pigumu nepasižymi, kita vertus, žinosite už ką mokate ir turėsite įmonės garantiją.

Mano išsaugoti straipsniai