Interjero dizainerė Miglė Surdokaitė šiuos namus įvardija kaip dvelkiančius laikui nepavaldžia itališka elegancija. Interjero architektūros studijos „Nous“ įkūrėja džiaugiasi su komanda įgyvendinusi visus užsakovų pageidavimus ir yra įsitikinusi – net ir praėjus 10 m., šie namai bus aktualūs, o sprendimai džiugins kokybe.
125 kv. m individualus namas yra Trakuose. Dizaineriai projektavo pirmojo aukšto erdves: svetainę su virtuve, miegamąjį su drabužine bei vonios kambariu ir svečių tualetą. Namo savininkai gyvena ne Lietuvoje, todėl daugelis sprendimų buvo priimti bendraujant internetu. Statybų vadovo pareigas ėjo užsakovės tėtis, todėl darbai vyko suplanuotai. Šis projektas buvo daromas etapais. Iš pradžių dizainerė su klientais tarėsi kurti tik interjero koncepciją ir pasirūpinti techniniais brėžiniais. Kadangi pirmasis etapas praėjo sklandžiai, namo savininkai panoro viso projekto bei autorinės priežiūros.
„Pirmasis pokalbis su klientais lemia labai daug sprendimų. Mūsų darbo principas yra išklausyti užsakovų viziją. Po ilgo pokalbio parengiame namų dizaino strategiją, kurioje atsispindi funkcija, estetiniai sprendimai, apšvietimo idėjos. Bandydama suprasti būsimą tekstūrų žaidimą, pasiteirauju, kokios spalvos grindų norėtų – šviesaus ar tamsaus medžio, ar deriname medžio faneruotės fasadus prie grindų, o gal renkamės kontrastą stipresniam įspūdžiui. Šie užsakovai buvo labai konkretūs, kiekvienai erdvei turėjo susikūrę „Pinterest“ moodboardą. Iš karto supratome, kad žaisime su tamsiu ir šviesiu akmeniu. Interjere dominuos mediniai tašeliai, žemės spalvos ir kontrastuos šviesus, šiek tiek papilkintas eglutės klojimo parketas bei tamsus, tačiau šilto tono medžio lukštas. Sukūrus pirmąjį interjero konceptą, teko pakeisti vos kelis dalykus – vyko diskusijos dėl TV baldo lentynų“, – atskleidžia interjero dizainerė.
M. Surdokaitė baigė architektūros bakalauro ir magistro studijas Londone, Vestminsterio universitete. Vėliau patirties sėmėsi trijose Didžiosios Britanijos įmonėse kaip architektė. Grįžusi į Lietuvą nuo 2017 m. kartu su kolege Sandra Marija Sabaliauskaite dirbo studijoje „Mood&More“. Po daugiau nei 4 m. interjero dizainerių asmeniniai interesai išsiskyrė ir M. Surdokaitė nusprendė išsigryninti jai artimą kūrybos stilistiką. Taip gimė naujas vardas interjero dizaino padangėje – „Nous“. Išvertus iš prancūzų kalbos – „mes“.
Patirties M. Surdokaitė įgavo ir dirbdama JAV – vykdė interjero dizaino projektus Los Andžele, taip pat įrengė kelis NT objektus Monake. Vis tik smagiausia jai kurti namus lietuviams, įsiklausyti į jų norus bei padėti išsigryninti, kaip turi atrodyti svajonių būstas. „Šis objektas pradėtas 2020 m., o projektavimo ir įrengimo darbai truko 2 metus. Darbai prasidėjo dar glaudžiai dirbant „Mood&More“ komandoje. Keliams išsiskyrus, likau dirbti Lietuvoje ir perėmiau įrengimo darbus“, – pasakoja dizainerė.
Paklausta, kada vyksta daugiausia derybų su klientais, M. Surdokaitė atskleidžia, kad sulaukus statybų vadovo bei baldų gamintojo sąmatos. Jei klientui kliūva kaina, ieškoma sprendimų, kaip sumažinti gamybos išlaidas. Netaupyti dizainerė siūlo virtuvės baldams, patogiai sofai, lovai, parketui ir plytelėms.
Taupyti galima renkantis kėdes, paieškoti pigesnių šviestuvų, šiuo metu madingą žalvarį pakeisti baldinės plokštės analogu. Dizainerė siūlo įsivertinti, kad dažniausiai įrengti interjerą trunka apie 2 m. nuo pirmojo susitikimo. Ji pataria rinktis kokybiškas apdailos medžiagas, kad užsimanius atnaujinti namus užtektų pakeisti tik sofą. Aktualumo niekada nepraras medžio lukštas, didelio formato plytelės, natūralus akmuo.
„Mūsų kūrybos filosofija – namų interjeras neturi išeiti iš mados po poros metų, todėl geras pasirinkimas – ramybės, prabangos jausmą sukurianti itališka elegancija. Ji nenusibos ir po 10 ar net 20 metų. Nesivaikome interjere vyraujančių karščiausių tendencijų, kurios dažniausiai tampa nebeaktualios įgyvendinus projektą. Mada bėga ir prabėga, o kokybė ir laiko patikrinti sprendimai džiugina amžinai“, – įsitikinusi M. Surdokaitė.