53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.

Prekybos tinklo Senukai“ duomenimis, artėjant rudeniui dėmesio fizinėse ir elektroninėje parduotuvėje sulaukia darbui skirti stalai, kėdės bei kiti kokybiškam darbui skirti baldai. Ieškomi ir kiti patogios darbo vietos įrengimo akcentai – stalinės lempos, lentynos, įvairios mielos interjero detalės.

Turi derėti prie namų dizaino

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė pastebi, kad dauguma klientų, kurdami savo namų interjerą, jau pagalvoja ir apie darbo zonos įrengimą.

„Daugumai mūsų pastaraisiais metais teko derinti darbą namuose ir biure, bent minimalios darbo zonos poreikis niekur nedingo iki šiol. Vis tik jei atskiro darbo kambario namuose įrengti neįmanoma, galima paruošti darbo zoną viename iš kambarių – svetainėje ar erdvesniame miegamajame“, – pasakoja dizainerė.

Vis tik ji akcentuoja, kad šią erdvę reikia taikyti prie bendro namų dizaino: rinktis derančias spalvas, baldų stilių bei formas, atkartoti dekoro elementus.

Itin svarbu – geras apšvietimas

Pasak D. Sakevičės, norint susikurti ne tik gražią, bet ir funkcionalią darbo vietą, dėmesį reikėtų į apšvietimą.

„Jeigu turite galimybę, namų biurą įsirenkite gerai apšviestoje patalpoje. Natūrali šviesa ne tik didina produktyvumą, bet gerina miegą. Įrodyta, kad žmonės, kurie dirba natūralioje šviesoje miega ilgiau negu tie, kurie dieną leidžia prie dirbtinio apšvietimo“, – sako D. Sakevičė.

Jeigu tokios galimybės neturite – ne bėda. Interjero dizainerė siūlo darbo vietą apšviesti staliniais šviestuvais: dekoratyviniais ir skirtais darbui. Pirmieji jų papildo, papuošia interjerą bei suteikia jaukumo, o darbui skirtų šviestuvų funkcija – nukreipti šviesą į darbo stalo paviršių.

Patogus stalas – neatsiejama kokybiško darbo dalis

Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad darbo kambarys turi būti ir praktiškas, ir patogus, todėl, pasak „Senukų“ ekspertų, ypatingai svarbu tinkamai pasirinkti tinkamą darbinį stalą ir kėdę.

Renkantis darbo stalą jie siūlo atsižvelgti į kelis dalykus. Pirmas jų – dydis. Darbinis stalas neturi būti nei per didelis, nei per mažas. Svarbiausia, kad ant jo patogiai galėtumėte pasidėti kompiuterį, įvairiausius jums reikalingus užrašus ar kitus darbo įrankius.

Jeigu jaučiate, kad nuo ilgo sėdėjimo dažnai paskausta nugarą – verta pagalvoti apie dviejų darbo vietų įsirengimą: sėdimos ir stovimos. Arba pasirinkti universalų variantą – reguliuojamą stalą. Tai padeda išlaikyti tinkamą laikyseną ir leidžia pritaikyti stalo aukštį pagal savo asmeninius poreikius.

Kėdės pasirinkimo subtilybės

O renkantis kėdę, specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į atlošą bei sėdynę. Sėdynė turi būti patogi, todėl prieš perkant kėdę, geriau ant jos pasėdėti ir įsitikinti, kad ši yra jums tinkama. Taip pat svarbu rinktis kėdę su galimybe reguliuoti jos aukštį.

Dar vienas svarbus dalykas – patogus atlošas: rinkitės tokį kėdės modelį, kurios atlošas nuo sėdynės būtų pakreiptas maždaug 10-15 laipsnių kampu. Jeigu turite galimybę, įsigykite kėdę su galvos atrama. Geriausia, kad atrama būtų reguliuojama ir reguliuotųsi tiek į aukštį, tiek pirmyn atgal.

Šiek tiek kitokios rekomendacijos taikomos vaikiškoms kėdėms. Šiuo atveju geriau rinktis kėdę be porankių, kad vaiko sėdėsena būtų taisyklinga, jis nesiremtų į šonus ir taip išsaugotų taisyklingą nugaros poziciją. Vaikams patariama rinktis spalvotas kėdes, kad jos suteiktų vaikui džiaugsmo ir gerų emocijų mokantis.

Stenkitės palaikyti tvarką

Darbo zonoje taip pat reikėtų pasirūpinti komoda ar lentynomis, kur galėtumėte laikyti savo darbo priemones – taip išsaugosite darbo vietą tvarkingą, o daiktai – nepasimes. Jei daiktų turite nedaug, patartina rinktis atvirą lentyną: ji bus ne tik funkcionali, tačiau gali tapti ir darbo vietos įvaizdžio dalimi. 

O renkantis darbo priemones, svarbu įvertinti, kad jos būtų ne tik funkcionalios, tačiau ir patinkančios. Juk žaisminga pieštukinė ant stalo, spalvota užrašinė, patogus tušinukas ar mėgstamos spalvos lipnūs lapeliai paskatins mieliau imtis darbinių užduočių.

Darbo erdvėje paprastai naudojamas kompiuteris, telefonas, spausdintuvas, stalinė lempa. Todėl tam, kad darbo netrikdytų neįjungti ar išsikrovę įrenginiai, verta pasirūpinti ir keliais elektros lizdais arba įsigyti prailgintuvą.

Nepamirškite žalumos ir kitų jaukių detalių

D. Sakevičė pabrėžia, kad darbo vietą svarbu įsirengti ne tik funkcionaliai, bet ir jaukiai. Tam puikiai tik gėlių vaza, pakelianti nuotaiką bei suteikianti teigiamų emocijų.

„Norint ilgiau džiuginančio vaizdo, reikėtų rinktis ilgiau „stovinčias“ gėles: eukalipto, monsteros, strelicijos lapus, kraspedijas ar medvilnę“, – vardija ji.

Taip pat darbo erdvės puošimui galima rinktis įvairius augalus, kurie nereikalauja ypatingo dėmesio ir netgi pagerina oro kokybę. Pavyzdžiui, fikusai ir dracenos pasižymi ir oro filtravimo savybėmis. Darbo vietai spalvų suteiks ir patinkantis kilimas ar mieli nuotraukų rėmeliai.

O jei turite daugiau erdvės, šalia darbo vietos galima susikurti ir poilsio kampelį. Tam tiks sėdmaišis ar kitas patogus krėslas, kur būtų galima atsikvėpti nuo darbų.

Mano išsaugoti straipsniai