Mūsų patarimai padės ne tik vizualiai praplėsti mažo prieškambario erdvę, bet ir padaryti ją maksimaliai patogią. Be to, su minimaliomis išlaidomis.
Atvira erdvė. Daugumoje butų prieškambaris – ankščiausia ir tamsiausia vieta. Būtina išsivaduoti iš „rūsio“ įspūdžio, o tam reikia likviduoti antresoles ir pašalinti gremėzdiškus nereikalingus baldus.
Architektūrinės gudrybės. Nišos su apšvietimu ir veidrodžiais, vitražai suteikia prieškambariui erdvumo ir lengvumo. Rinkdamiesi apdailos medžiagas, atsisakykite neperregimų tekstūrų, tokių kaip medis, akmuo, tinkas. Nenaudokite ir sienos plokščių – jos suryja brangius centimetrus. Mažiems prieškambariams geriausias variantas – kokybiški viniliniai arba flizelininiai tapetai.
Protingi šviestuvai. Tiems butams, kur remontas jau baigtas ir didelių pokyčių daryti negalima, rekomenduojama tokia rinkos naujovė kaip garsiniai šviestuvai. Jie užsižiebia sulig jūsų žingsnių garsu, apšviesdami prieškambario erdvę. Be to, jokių specialių priedų šių šviestuvų montažui nereikia – tiesiog tvirtinate juos reikalingose vietose (šviestuvai veikia su elementais). Įmontuojamas intensyvumo reguliatorius leis naudoti juos ir naktį
Tebūnie šviesa! Tinkamu apšvietimu galima kardinaliai pakeisti mažo prieškambario įspūdį. Be tradicinio viršutinio apšvietimo, naudokite bra, nišų lemputes, grindų šviestuvus – visa tai suteiks patalpai įdomumo. O paviršiai, atspindintys šviesą, tokie kaip veidrodžiai, vitražai, blizgios lubos, padės vizualiai išplėsti erdvę.
Kuo šviesiau, tuo geriau. Mažą erdvę galima vizualiai išplėsti ir parinkus tinkamas spalvas. Pagrindiniams paviršiams – sienoms, grindims, luboms – naudokite šviesias spalvas: smėlio, baltą, kavos su pienu, pilką. Jei norisi ryškumo, nudažykite dalį erdvės kontrastinga spalva. Tačiau lubos bet kokiu atveju geriau baltos – tai suteiks didesnės erdvės įspūdį.
Grindų klausimas. Tinkamai apgalvojus prieškambario grindų įrengimą, galima vizualiai praplėsti erdvę. Paslaptis – medžiagą, naudojamą prieškambaryje, perkelti ir už jo ribų, tarkime, tokiu būdu užeiti ir į virtuvės ar svetainės teritoriją. Galima, pavyzdžiui, pakloti kiliminį takelį, kuris pereina iš prieškambario į kambarį. Kiekvieno įeinančio į prieškambarį žvilgsnis daugiausia nukreiptas į grindis, todėl kuo didesnė grindų erdvė, tuo erdvesnė apskritai atrodo patalpa.
Ką daryti su spinta? Spinta mažame prieškambaryje tiks tik tada, jei bus įrengta nišoje. Jei vis dėlto jūsų prieškambaris – siauras koridorius, nenaudokite gabaritinių baldų, skirtų nesezoninių daiktų laikymui: kai erdvė maža, tokia patalpa atrodys kaip šlamšto sandėlis. Geriau jau tam skirti vietos viename iš kambarių. O prieškambario devizas būtų „Čia laikome tik tai, kas būtina!“
Kadangi prieškambario erdvė neleidžia naudoti didžiulių baldų, apsiribokite mažomis formomis. Lakoniškiausias variantas – kabyklos, pritvirtintos tiesiai prie sienos. Jei turite vaikų, įrenkite kabliukus drabužiams ir jų ūgiui. Nepamirškite ir skėčių dėklo ant grindų (jis užima labai mažai vietos), lentynos telefonui ir galvos apdangalams. Ir prisiminkite, kuo daugiau stambesnių ir kuo mažiau mažesnių daiktų matyti, tuo erdvesnė atrodo patalpa.