Poreikis mokytis įgimtas visiems žmonėms, todėl tobulėjant technologijoms įvairių sričių specialistai ieško būdų, kurie padėtų patobulinti darbo procesus, dirbti efektyviau bei taip išlaikyti konkurencinį pranašumą rinkoje. Interjero dizaino sritis – ne išimtis. Šios srities specialistai nuolat ieško sprendimų, kurie palengvintų darbo eigą, spręstų įvairias sudėtingas būsto įrenginėjimo problemas bei leistų kurti projektus ir priiminėti interjero dizaino sprendimus be itin didelių pastangų, didelių laiko resursų.
SketchUp modeliavimo įrankio panaudojimas įrenginėjant mažas erdves
Įrenginėjant mažas erdves gali kilti sunkumų: norint apstatyti erdves baldais, reikia parinkti jų išdėstymą ir dydžius taip, jog erdvės nebūtų perkrautos, tačiau tuo pačiu užpildytos ir vizualiai atrodytų didesnės nei yra iš tikrųjų, o tuo pačiu sukurtų jaukumo pojūtį. Be modeliavimo ir vizualizavimo priemonių sukurti mažų erdvių dizainą yra gana sudėtinga, kadangi galvojant apie baldų išdėstymą reikia atlikti nemažai matavimo ir skaičiavimo darbų, taip pat reikia žinoti, kur ir koks baldas tiksliai stovės. Būtina braižyti ir nuolatos, pagal kliento norus, perbraižyti brėžinius, o tai pareikalauja daug laiko resursų. Braižant brėžinius iškyla kita problema – klientai ne visuomet supranta brėžinių „kalbą”: brėžiniuose sunku pamatyti langų, durų, baldų ir kitų interjero detalių išdėstymą. Dėl šių priežasčių, kiekvienas dizaino srities specialistas turi ieškoti būdų, kaip dirbti efektyviau, pavaizduoti idėjas suprantamiau, taupyti savo ir kliento laiką, tačiau tuo pat metu ir išlaikyti savo atliekamų darbų kokybę.
SketchUp – tai modeliavimo įrankis, kurio pagalba savo ir klientų idėjas bei mintis, interjero įgyvendinimui, galite perkelti į 3D aplinką ir taip pateikti kuriamo projekto modelį pagal realius jo matmenis. Trimatėje erdvėje sukurtą modelį galite apstatyti įvairiais 3D modeliais (baldais) ir matyti, kaip keičiasi erdvių užpildymas bei, esant poreikiui, daryti projekto pakeitimus „čia ir dabar” pagal klientų išsakytus reikalavimus. SketchUp įranga turi Layout priedą, kurio pagalba galima kurti brėžinius kartu su projektu, o tai reiškia, kad keičiant sumaketuoto projekto dalis SketchUp programinėje įrangoje, projekto brėžinys atsinaujina automatiškai pagal daromus pakeitimus.
Be to, SketchUp įranga ir Layout priedas suteikia galimybę sudaryti projekto sąmatą: vos keliais paspaudimais galima apskaičiuoti sienų ir grindų plotą, plytelių, durų, langų, jungiklių, rozečių ir kitų medžiagų kiekius – visa tai taupo specialisto laiką, bei padeda išvengti perteklinių medžiagų pirkimo. Su SketchUp sukurtas modelis gali suteikti nemažai naudos, kai norima pamatyti baldų ir interjero detalių išdėstymus, tačiau vien tai nepadeda sukurti namų jaukumo pojūčio. Be to, nepadeda ir priimti dizaino sprendimų: kokios spalvos turi būti sienos, baldai, namų dekoracijos, kokį apšvietimą taikyti, kad erdvės atrodytų vizualiai šviesesnės ar tamsesnės.
V-Ray for SketchUp vizualizavimo įrankio panaudojimas dizaino sprendimų kūrimui
V-Ray for SketchUp – vizualizavimo sprendimas, kurio pagalba galima sukurti apšvietimo sprendimus, derinti baldų ir sienų spalvų kombinacijas ir vizualizuoti projektą. V-Ray funkcionalumas leidžia sukurti natūralius (saulė, dangus, žvaigždės ir kt.) bei dirbtinus (lempas, led lempas ir kt.) apšvietimo šaltinius, sukurti ir atvaizduoti esamų objektų šešėlius bei jų kritimo kampą. SketchUp turi interaktyvumą su žemėlapiais – dėl to atsiranda galimybė matyti šešėlių judėjimą nuo šalia esančių objektų (namų, pastatų ir t.t) bet kuriuo pasirinktu laiku. Pagal tai galima spręsti, pro kuriuos langus kris daugiau šviesos, pro kuriuos – mažiau, o pagal šviesos kritimo kampą, V – Ray sprendimo pagalba galime spręsti kokios spalvos turėtų dominuoti įgyvendinant interjerą ir kaip tai gali turėti įtakos erdvės apšvietimo sprendimams.
V-Ray vizualizavimo įrankis leidžia pateikti skirtingus apšvietimo variantus: ryškiau ar blankiau šviečiančius šaltinius, keisti šviestuvų išdėstymą, tarpus nuo vieno šaltinio iki kito ir stebėti, kaip tai keičia patalpos šviesumą ir apšvietimą. Šio sprendimo didžiausias privalumas – galimybė jau sukurtus apšvietimo variantus koreguoti realiu laiku – galima atlikti pakeitimus pagal kliento poreikius, neperkūrinėjant visos vizualizacijos. V-Ray sprendimas turi 3D medžiagų biblioteką, kurioje gausu įvairių medžiagų pavyzdžių – pasirinktas medžiagas galima taikyti 3D modelyje kurtiems baldams, sienoms, grindims ir t.t., bei tokiu būdų priimti tam tikrus dizaino sprendimus, kurie suteiks patalpoms grožio, jaukumo ir pavers erdves vizualiai didesnėmis ar mažesnėmis.
CGISCIENCE mokymų centras
Norint gauti maksimalią naudą naudojant 3D programines įrangas, labai svarbu jas tinkamai naudoti: svarbu suprasti, įrankių funkcijas bei sudėlioti darbo eigas su įranga taip, jog darbai būtų atliekami sklandžiai, o kuriamas projektas būtų lengvai valdomas bei koreguojamas. Specializuoto mokymų ir konsultavimo centro | CGISCIENCE mokymų centro instruktoriai – patyrusių specialistų komanda, kurią vienija aistra padėti įvairių sričių specialistams įvaldyti 3D modeliavimo, projektavimo ir vizualizavimo sprendimų įrankius bei juos panaudojant pradėti dirbti efektyviau bei sukurti maksimalią naudą ne tik sau, bet ir klientui. Specializuoto mokymų ir konsultavimo centro | CGISCIENCE mokymų programos skirtos visiems – tiek norintiems pradėti dirbti, tiek jau dirbantiems, tačiau turintiems sunkumų su įrangos funkcijomis, specialistams.