Patyrusios šeimininkės teigia, kad šie patarimai tikrai veikia. Gal kurį nors iš jų esate išbandę?
1. Skalbimo mašiną plaukite burnos skalavimo skysčiu. Skalbimo mašiną reikia reguliariai plauti ir dezinfekuoti. Plovimui tinka ne tik specialios priemonės, bet ir burnos skalavimo skystis. Pusę stiklinės skysčio įpilkite į miltelių skyrelį ir įjunkite visą skalbimo programą – po tokio valymo nebeliks pelėsinių grybelių, bakterijų ir nemalonaus kvapo.
2. Kojines skalbkite specialiuose maišeliuose. Skalbiant pasitaiko, kad kojinės įslysta į tarpinę ir atsiduria ertmėje po skalbimo būgnu. Kad taip nenutiktų, nupirkite po specialų maišelį kiekvieno šeimos nario kojinėms. Maišeliuose galite plauti ir apatinius drabužius.
3. Neperdžiovinkite drabužių. Perdžiovintus drabužius sunku lyginti. Audinio pluoštai susisuka ir tampa atsparūs terminiam poveikiui. Kartais nė lygintuvas su garais nepadeda. Geriau lyginti kiek drėgnus drabužius, o jei netyčia perdžiovinote, apipurkškite drabužius vandeniu.
4. Susitraukusius drabužius pamirkykite vandenyje su vaikišku šampūnu. Vaikiškas šampūnas arba kondicionierius gali grąžinti drabužiams formą ir dydį. Įpilkite šampūno kamštelį į vonelę su šiltu vandeniu ir pamerkite drabužį 10–15 min. Paskui nugręžkite su rankšluosčiu ir paguldykite, kad išdžiūtų. Vaikiškas šampūnas ar kondicionierius išlygins susisukusius pluoštus, drabužiai prasitemps.
5. Skalbdami baltus skalbinius nenaudokite minkštiklio. Patyrusios šeimininkės rekomenduoja skalbiant baltus skalbinius nepilti minkštiklio, nes jis trukdo balinimui. Jei norite akinamo baltumo, atsisakykite ne tik minkštiklio, bet ir miltelių ir skalbkite tik su specialiu balinamuoju skysčiu. Minkštiklių, miltelių dalelės trukdo balikliui patekti į audinių pluoštus.
6. Nerūšiuokite drabužių pagal spalvas. Drabužius skalbimui rūšiuokite ne pagal spalvas, o pagal audinių tankumą. Storos medžiagos sugeria daugiau drėgmės negu plonos, todėl milteliai iš jų skirtingai išsiplauna. Be to, skalbiant įvairius audinius kartu, nukenčia drabužiai iš plonų audinių.
Ši taisyklės turi dvi išimtis:
-baltus skalbinius visada skalbkite atskirai,
-skalbimo temperatūra turi būti ne daugiau nei 30 laipsnių, antraip spalvoti skalbiniai pabluks.
7. Į skalbimo mašinos vidų įdėkite burbuliukų iš folijos. Drabužiai nesielektrins, jeigu skalbdami įdėsite į skalbimo mašiną kelis burbuliukus iš folijos. Aliuminis, iš kurio pagaminta folija, sugeria elektros krūvį.
8. Dekoratyvinės kosmetikos dėmes pašalinsite su skutimosi putomis. Kartais dekoratyvinės kosmetikos dėmės stipriai įsigeria į audinius ir neišsiplauna skalbimo milteliais. Čia pravers skutimosi putos – užpurkškite jų ant dėmės, o paskui skalbkite įprastai – rankomis arba skalbimo mašinoje.
9. Sportines kepuraites skalbkite indaplovėje. Kad sportinės kepuraitės neprarastų formos, nepatariama skalbti jų skalbimo mašinoje. Jas galima skalbti indaplovėje. Padėkite kepuraitę viršutinėje indaplovės lentynoje ir tegu skalbiasi kartu su indais.
10. Nešvarias kojines skalbkite šaltu vandeniu. Kojinių negalima plauti karštame vandenyje, nes dauguma nešvarumų yra baltyminės kilmės, pvz., prakaitas. Veikiant aukštai temperatūrai, baltymai susisuka, todėl nešvarumai neišsiplaus iš pluošto. Kojines skalbkite drungnu vandeniu.
11. Įsisenėjusias dėmes padės pašalinti… plaukų džiovintuvas. Įsisenėjusias nebaltyminės kilmes dėmes (žolės, žemių, sulčių) pakaitinkite plaukų džiovintuvu, o paskui ant dėmių užpilkite skalbiklio ir dėkite drabužį į skalbimo mašiną. Pašildžius dėmes, skalbimo priemonės komponentai stipriau įsiskverbs į dėmę.
12. Skalbinius greičiau išdžiovinsite su sausais rankšluosčiais. Skalbiniai greičiau išdžius, jeigu tarp šlapių skalbinių pakabinsite sausų rankšluosčių. O jei drabužis drėgnokas, suvyniokite jį į storą, minkštą rankšluostį, įdėkite į skalbimo mašiną ir įjunkite gręžimo programą – drėgmės nebeliks.