Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Ši sistema – veiksminga pagalba kasdienėje rutinoje

Ši sistema – veiksminga pagalba kasdienėje rutinoje

Erzina netvarka namuose, tačiau nenorite ar negalite skirti tvarkymuisi daug laiko? Savaitgaliais norite pailsėti su šeima ar draugais, o ne skalbti, šveisti ir gramdyti? Vakarais po darbų jaučiatės per daug pavargę, kad norėtumėte imti šluostę į rankas, tačiau nemėgstate, kai namai apskretę? Tuomet šie patarimai – kaip tik jums!

„FlyLady“ – kitokia tvarkymosi metodika

Kaip sako tvarkymosi sistemos „FlyLady“ įkūrėja Marla Cilley, jos siekis yra ne tik išmokyti tapti tvarkingesniems, bet ir išsiugdyti naujus įpročius. Juk netvarka ir nešvara mūsų namuose neatsirado vakar – tai ilgamečio chaotiško gyvenimo padarinys. Dėl to nereikia stengtis visko iškuopti per dieną. Verčiau vadovaukitės šiais nedideliais žingsneliais:

  • Pradėkite nuo mažų rutininių dalykų. Pirmas dalykas, kurį siūloma padaryti – tai iššveisti kriauklę. Kai kriauklė bus švari, tikėtina, kad norėsis ir kitur palaikyti švarą. Beje, tai siūloma atlikti iš vakaro, kad ryte šis nedidelis malonus dalykas motyvuotų atlikti kitus darbus.

  • Kiekvieną užduotį suskaidykite į mažesnius gabalėlius. Užsiklijuokite matomoje vietoje lipnius lapelius su priminimais, ką turite padaryti. Taip pat veskite žurnalą, kuriame būtų dvi skiltys „Ryto darbai“ ir „Vakaro darbai“.

  • Kiekvieną dieną prie savo darbų sąrašo pridėkite po vieną papildomą užduotį. Jei darysite tai kasdien, didesnio krūvio nė nepastebėsite, bet ilgainiui tai taps įpročiu ir jums nebereikės apie tai galvoti.

  • Naudokite laikmatį – tai padės nepasimesti laike ir nesugaišti tvarkymuisi daugybės valandų. Pavyzdžiui, suskirstykite namus į kelias didžiausias zonas ir kiekvienai šių zonų paskirkite po 15 minučių kasdien – taip nepavargsite, o tvarkytis bus vienas malonumas.

Shutterstock

  • „Gesinkite gaisrus, kol jie neišplito“, t. y. atraskite tokią vietą namuose, kur dažniausiai vyrauja netvarka ir chaosas. Tai gali būti darbo stalas ar kavos staliukas, ant kurių kaupiasi vis naujos popierių šūsnys. Kitaip tariant, įpraskite sutvarkyti tą vietą, dėl kurios namai atrodo netvarkingi. Taip pat neatidėliokite darbų, kurie bado akis – tokių kaip nešvarūs indai ar skalbiniai. Nusistatykite laikmatį, kad tam nesugaištumėte daugiau nei dvi minutes – taip įprasite per kuo trumpiausią laiką pasiekti kuo geresnių rezultatų.

  • Prieš eidami miegoti pasiruoškite rytojui. Numatykite, ką vilkėsite, ir pasidėkite drabužius matomoje vietoje; išvalykite kriauklę; sutvarkykite netvarkingiausią namų kampelį – kitą dieną jausitės laimingesni.

  • Atsikėlę ryte paklokite lovą, įdėkite skalbinius į skalbimo mašiną ir atlikite kitus būtinus darbus. Jei kuris nors kambarys atrodo ypač netvarkingas, skirkite 5 minutes jam aptvarkyti.

Kaip matote, šio metodo esmė – nedaryti visko vienu metu ir nespausti savęs pasiekti maksimalių rezultatų. Tiesiog vienam darbui skirkite konkrečią nedidelę laiko dalį kasdien – taip išvengsite sniego kamuolio efekto, kai atėjus savaitgaliui tenka viską kuopti iš pagrindų. Čia išvardyti principai yra tik rekomendacijos ir gairės, kaip patogiau organizuoti rutininius darbus. Tačiau vadovaujantis jais namų ruoša atims kur kas mažiau brangaus laiko.

Mano išsaugoti straipsniai