Šiandien siublių pasirinkimas milžiniškas. Jei ne namų tvarkytojos patirtis ir išbandytas ne vienas siurblys, rinkčiausi pagal grožį. Tikrai ne tą su blizgučiais. Namuose naudojame vieną iš standartinių siurblių su maišeliais. Esu labai patenkinta. Puiki trauka, mobilus, o svarbiausia, 12 metrų laido ilgis.
Svarbiausias kriterijus, kokios charakteristikos dulkių siublio jūs ieškote? Nuo šių metų rugsėjo iš prekybos buvo išimti didesnę nei 900 W galią turėję dulkių siurbliai.
Prekyboje esančių dulkių siurblių variklių galią reguliuoja Europos komisijos, vykdančios Europos Parlamento politiką energijos suvartojimo mažinimo srityje, priimtas reglamentas. Atsižvelgiant į šį reglamentą, siurblių galios tapo gerokai mažesnės.
Taigi, ko aš tikiuosi iš dulkių siurblio?
Manevringumo. Nėra nieko blogiau, kai siurblys yra sunkus ir nenori važiuoti. Reikia įdėti pastangų ne tik į patį siurbimo procesą, bet ir į siurblio tampymą, kuomet jis atsitrenkia į kiekvieną kliūtį.
Ypač prastu manevringumu pasižymi siurbliai, kurie turi ne tik siurbimo, bet ir plovimo ar plovimo garais funkciją. Šie yra mano nemėgstamiausi. Marketingo triukas padedantis parduoti daugiau.
Garus panaudosite gal kartą, geriausiu atveju – du. Praktiškiau, jei pinigus sukišite ne į daugiafunkcį siurblį, o į generalinį valymą vieną ar du kartus per metus. Patirtis kalba mano lūpomis.
Kuomet siurblys namuose slysta kaip per sviestą, atsižvelgiu į kitus kriterijus. Man labai svarbus dulkių siurblio laido ilgis. Nemėgstu, kuomet siurbiant butą, elektros laidą reikia ištraukti tris kartus. Ypač, jei namuose elektros lizdų gausa pasigirti negalime. Neergonomiška, saugokime savo nugarą.
Be jau minėtų charakteristikų, svarbu, kad dulkių siurblys tiktų jūsų turimiems paviršiams siurbti ir turėtų tinkamus antgalius, telpančius siurbti po sofa, spintelėmis ar kitur, kur ypač kaupiasi dulkės.
Jeigu turite ilgaplaukių kilimų ar kitų, daugiau priežiūros reikalaujančių paviršių, pasidomėkite, kokius antgalius dulkių siurblio gamintojas gali pasiūlyti.
Šiandien rinkoje yra tokių dulkių siurblių tipų:
standartinis dulkių siurblys, konteinerinis bei maišelinis;
dulkių siurblys – šluota;
rankinis dulkių siurblys;
plaunanti ar garinė šluota;
garinis dulkių siurblys;
plaunantis dulkių siurblys;
siurblys robotas.
Kurį variantą pasirinkti? Prieš konsultaciją su dulkių siurblių pardavėjais, turėjau kelis aiškius klausimus bei dvejones. Atsakymus gavau, dvejonės pasitvirtino. Trumpai apie kiekvieną siurblio tipą.
Ant kiekvieno buitinės technikos gaminio, yra informacinė gaminio kortelė. Joje nurodytas elektros suvartojimas, decibelai, funkcionalumas siurbiant kietuosius bei minkštuosius paviršius, dulkių išmetimas atgal į aplinką. Šiuo atveju – į jūsų namus. Atsižvelgiant į šiuos rodiklius nustatoma dulkių siurblio energijos klasė.
Standartiniai dulkių siurbliai. Universaliausi, tinka siurbti visiems paviršiams. Dažniausiai manevringi, galingi ir puikiai atlieka savo darbą. Šiandien yra keli pasirinkimai. Pirmas – maišelis dulkių surinkimui, kai dulkės siurbiamos į keičiamą maišelį. Antras, kanistro tipo, kai dulkės siurbamos į kanistrą. Surinktos dulkės kaskart išpilamos.
Atsižvelgiant į kainą, maišeliniai siurbliai, kiek pigesni, tačiau eksplotacija brangesnė. Kanistriniai, tuo tarpu, kiek brangesni, tačiau eksplotacija pigesnė. Siurblio higienai reikalingas vieną kartą per metus keičiamas HEPA filtras, apsaugantis nuo kvapų, dulkių, bakterijų patekimo iš siurblio į aplinką.
Dulkių siurblys – šluota. Įkraunama baterija siurbianti šluota. Dažniausiai naudojama mažoms patalpos siurbti, ideali virtuvės patalpai. Veikimo trukmė 20-30 min. Konteinerinio dulkių surinkimo tipo.
Kai kurie turi įmontuojamą rankinį siurblį, skirtą nusiurbti sofoms, kėdėms ar trupiniams kampuose. Dažniausiai mažos galios. Turint šį dulkių siurblį – šluotą, rekomenduojama namuose turėti ir standartinį siurblį, nes šluota ne itin kokybiškai siurbs po sofomis, lovomis, spintelėmis. Greičiausiai, pritrūks galios ir kilimų siurbimui. Bei neužteks laiko išsiurbti visus namus.
Rankinis dulkių siurblys. Veikia nuo laido ar pakrauta baterija, dulkių surinkimo tipas – konteinerinis. Skirtas siurbti itin mažiems paviršiams, dažniausiai minkštiems baldams ar automobilio sėdynėms. Prekyboje yra siurbiantis-plaunantis rankinis dulkių siurblys.
Garinė ar plaunanti šluota. Siurbia, plauna ar valo garais. Veikimo laikas 20 – 40 min. Veikia nuo įkraunamo akumuliatoriaus. Atvirai pasakysiu, esu tokių gaminių skeptikė. Gerokai greičiau ir profesionaliau yra išsiurbti bei atskirai išsiplauti grindis. Turint tokią šluotą, standartinis siurblys rekomenduojamas.
Garinis siurblys. Didžiausias šeimininkės siaubas. Sunkus, nemanevringas, reikia kruopščios priežiūros: filtrų plovimas, purkštukų bei laikiklių priežiūra. Sunkiai keičiami antgaliai, sunki žarna. Jeigu galvojate, kad kasdien valysite garais grindis, viryklę ar vonios plyteles, klystate. Manau, nevalysite, nes matau, kaip moterys namuose to nedaro. Nemeskite pinigų į balą. Plaunantis siurblys, manau, daugiau reikalingas švaros įmonei, o ne namams.
Siekdama kiek įmanoma sumažinti daiktų skaičių namuose, nenorėčiau turėti trijų siurblių kiekvienam paviršiui atskirai siurbti. Tačiau, kaip jau ne kartą buvau sakiusi, mūsų poreikiai, požiūriai ir galimybės labai skirtingos.
Jei esu tam tikrų prietaisų skeptikė, nenoriu nuteikti neigiamai, galbūt jūsų gyvenimo būdui šie gaminiai bus puikūs.
Siurbdama kasdien kelis kartus per dieną bei turėdama kitų žmonių namų tvarkymo patirtį, renkuosi kokybę ir vieną gerą universalų dulkių siurblį.
Ne pati svarbiausia detalė, tačiau siurblio išvaizdą pasirinkite artimesnę jūsų namų stiliui, spalvoms. Tokiu atveju kampe stovintis siurblys ne taip rėš akį.
Kokį dulkių siurblį renkatės jūs? Koks dulkių siurblys jums yra patogiausias?
Daugiau Tomos tekstų skaitykite www.susitvarkyk.lt