53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Kriterijai

Kriterijai, pagal kuriuos reikia rinktis kiliminę dangą

Renkantis šią funkcionalią interjero detalę labai svarbu žinoti apie jų sudėtį, atsparumo savybes ir svarbą. Kiliminė danga gali būti natūrali, sintetinė arba natūralaus ir sintetinio pluošto derinys – tokia danga įgauna tiek vienam, tiek kitam pluoštui būdingų teigiamų savybių. Būtent nuo pluošto pasirinkimo priklauso dangos savybės ir paskirtis. Teisingai pasirinkus, ji atlaikys įvairius išbandymus ir tarnaus labai ilgai.

Sudėtis

Kiliminė danga gali būti natūrali arba sintetinė. Abi jos turi ir pranašumų, ir trūkumų. Populiariausios natūralios kiliminės dangos gaminamos iš vilnos, kokoso plaušo, džiuto, sizalio.

Patalpos, išklotos natūralia kilimine danga, atrodo jaukiau ir solidžiau. Tačiau tokių dangų negalima naudoti drėgnose patalpose, nes ji lengvai sugeria drėgmę. Tiesa, pirmas savaites (kartais šis laikotarpis užsitęsia ir iki pusės metų) natūrali danga gali šertis, tačiau pūkeliai lengvai nuvalomi dulkių siurbliu.

Ypatingai verta rinktis sintetinę dangą, nes ji yra atspari mechaniniam gniuždymui, dilimui, drėgmei, cheminių medžiagų poveikiui, slopina triukšmą. Be to, būtent šio pluošto kiliminės dangos asortimentas ypač platus. Tokia danga labiau sugeria dulkes ir įvairius kvapus, pavyzdžiui, cigarečių. Dėl atsparumo drėgmei tinkama naudoti vonios kambaryje.

Nauja danga turi savo kvapą, tačiau po kelių savaičių jis išsivėdina ir visiškai pranyksta. Kitas svarbus faktorius – sintetinė danga yra pigesnė už natūralią.

Iris nuotr.

Kiliminės dangos ypatumai

Apatinė kiliminės dangos pusė dažniausiai būna pagaminta iš latekso putų, natūralaus ar sintetinio džiuto. Tokios medžiagos naudojamos ir šildomoms grindims, tad dėl to kiliminė danga suteikia erdvei šilumos pojūtį ir, svarbiausia, nelieka stalų ar kėdžių kojelių įspaudų, kurie lengvai sudarko nekokybiškas dangas.

Jei norite, kad kiliminė danga būtų minkštesnė, o garso izoliacija geresnė, po apačia galima kloti pagrindą. Tai gali būti guma arba veltinis. Net pačią geriausią ir brangiausią dangą galima sugadinti netinkamai paklojus. Teigiama, jog patalpoje iki 20 kvadratinių metrų, dangą per visą perimetrą galima tvirtinti lipniomis juostelėmis.

Kiliminei dangai nereikia lygaus kaip stiklas pagrindo, tačiau nerekomenduojama jos kloti ir ant senų grindų paviršiaus, seno linoleumo, parketo ar susidėvėjusios kiliminės dangos. Danga bus nelygi, neatrodys estetiškai.

Iris nuotr.

Atsparios sintetinės dangos

Sintetinės dangos gaminamos iš kelių sintetinių siūlų: poliamido (nailonas), polipropileno, poliesterio, akrilo. Šie siūlai vieni nuo kitų skiriasi atsparumu ir funkcionalumu.

Poliamidas yra ypač atsparus, tad ant tokios dangos drąsiai galima statyti ar perstatinėti sunkius baldus – neliks jokių žymių, nes plaukeliai po kurio laiko atsitiesia. Be to, ji gerai sugeria garsą ir yra lengvai valoma.

Iš poliesterio siūlų danga atrodo prabangiai, maloni ir minkšta liesti. Ją nesunku išvalyti. Dažniausiai kiliminės dangos audžiamos arba presuojamos iš polipropileno ir poliamido siūlų. Polipropileninių siūlų dangos paprastai naudojamos buitinėse patalpose. Jos ne tokios atsparios kaip poliamidinės, kurias dažniausiai kloja visuomeninėse patalpose.

Taip pat visuomeninės paskirties objektams gaminamos kiliminės dangos iš vilnos ir poliamido mišinio suderinant poliamido tvirtumo ir atsparumo, bei vilnos komfortiškumo ir prabangos savybes (naudojamas santykis: 80% vilnos ir 20% poliamido).

Mano išsaugoti straipsniai