Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
10 patarimų kaip paruošti namus vaiko grįžimui į mokslus

10 patarimų kaip paruošti namus vaiko grįžimui į mokslus

Baigiantis vasarai pats laikas susimąstyti apie tai, kaip pritaikyti namus artėjantiems mokslo metams. Nors dauguma tėvų galvoja, jog užtenka sutvarkyti tik vaikų kambarius ir jų žaidimų aikšteles, tiesa ta, jog grįžimas atgal į mokyklą paveikia visus namus. Jeigu svarstote, kaip pertvarkyti, kad jie būtų patogūs, atkreipkite dėmesį į šiuos 10 patarimų, kurie padės tinkamai pradėti naujus mokslo metus.

1. Sutvarkykite namų širdį – virtuvę

Jeigu imtumėte skaičiuoti kiek kartų per dieną jūs ir jūsų šeimos nariai užeina į virtuvę, būtumėte priblokšti. Neveltui virtuvė vadinama „namų širdimi“. Mokslo metais virtuvėje skubama papusryčiauti, išgerti puodelį kavos, o vakare ji dažnai tampa vieta, kur ruošiami namų darbai prieš einant vakarieniauti. Sutvarkykite virtuvę pagal savo šeimos gyvenimo būdą. Priklausomai nuo vaikų amžiaus, paruoškite šaldytuvo lentynas mokyklinio amžiaus vaikams, kurie patys ruošia sau pietus. Paugliams paskirkite lentyną, maistui susidėti ir visada palikite užkandžių lengvai pasiekiamoje vietoje vaikams, grįžusiems iš mokyklos. Skatinkite šeimą susirinkti prie bendro vakarienės stalo kiek įmanoma dažniau.

2. Išlaikykite šeimos kambarį neutralia teritorija

Daugumai šeimų mokslo metai reiškia, jog po visus namus bus išmėtyti mokykliniai reikmenys, knygos ir žaislai. Tegu šeimos kambarys ir svetainė būna neutrali vieta, kurioje vaikai ir tėvai galėtų atsipalaiduoti, ir laisvai bendrauti nebijodami, jog gali trukdyti kitiems šeimos nariams. Sudėkite video žaidimus, knygas ir žurnalus į lentynas bei spinteles. 

3. Pritaikykite kiekvieną kambarį mokyklai

Užtikrinkite, jog nei viename kambaryje neužsiliko daiktų nuo vasaros ir, kad jūs esate pasiruošę rudeniui. Įvertinkite šeimos gyvenimo būdą ir mokyklos tvarkaraštį ir nuspręskite, kurias vietas reikėtų sutvarkyti pirmiausiai. Kiekvienas kambarys, kuriame vaikai švaisto laiką ieškodami daiktų (virtuvė, vonia, skalbinių ar vaikų kambarys) tūri būti sutvarkytas.

4. Įėjimas tikslas laiku išeiti iš namų

Tikėkite ar ne, bet tai ar jums pavyks laiku išeiti iš namų, priklauso ir nuo to, kaip sutvarkyti jūsų namai. Atidžiai apžiūrėkite prieškambarį, garažą ir patalpas, kur laikote namų apyvokos reikmenis. Daugiausiai skirkite dėmesio toms vietoms, kur ryte ir vakare būna didžiausias „šeimos eismas”. Svarbu, kad būtų įrengta patogi vieta vaikams pasikabinti paltus, pasidėti kuprines ir kepures, taip pat, kad būtų vieta atsisėsti, o tėvams palikta erdvės susidėti krepšius ir pinigines, išmaniųjų telefonų įkroviklius ir raktus. Kai viskas bus sudėta vienoje vietoje, nereikės blaškytis ir ieškoti daiktų po visus namus. Tegu tampa įpročiu visus šiuos daiktus dėti vienoje vietoje tam, kad ryte būtų lengviau susiruošti.

5. Pradėkite mažais žingsneliais

Pradėkite tvarkyti mažas erves, pavyzdžiui vaikų stalus, nuimkite daiktus, užsilikusius nuo praėjusių metų. Nuspręskite, kaip norite surūšiuoti vaiko kūrybinius darbelius. Kelis piešinius galite įrėminti ir pakabinti namuose, o kitus nuskenuokite ir perkelkite į kompiuterį, kad nedulkėtų ir neužimtų papildomos vietos namuose.

6. Sutvarkykite nešvariausią vietą namuose skalbimo kambarį

Nors dauguma teigia, jog vonia yra pats nešvariausias kambarys, skalbimo kambaryje taip pat prisikaupia daug dulkių ir nešvarumų, ypač, kai namie gyvena mokyklinio amžiaus vaikai. Sugrįžimas į mokyklą reiškia, jog papildomai reikės skalbti sportinę aprangą. Paskirkite kiekvienam šeimos nariui po pintinę su dangčiu, kad kiekvieno daiktai būtų laikomi atskirai. 

7. Imkitės vaikų spintų

Pirmiausiai atsikratykite senų vaikų drabužių užsilikusių spintose. Drabužius, kurie yra arba per seni, arba per maži, galite atiduoti labdarai, arba jaunėliams. Tačiau peržiūrėkite drabužius kartu su vaikais, kad išvengtumėte „mama, ką padarei su mėgstamiausiu mano megztiniu?“. Surūšiuokite drabužius pagal būrelius, sporto užsiėmimus ir kitą veiklą, kad ryte būtų lengviau rasti reikiamus drabužius.

8. Vaikų mokslo ir žaidimo vietos sutvarkymas

Mokslo metais jūsų vaikui reikės vietos ruošti namų darbus, mokytis, skaityti ir žaisti. Sukurkite tokią vietą, kurioje vaikai galėtų išreikšti savo kūrybiškumą ir sėkmingai mokytis. Patartina televizorių ar kompiuterį statyti kitame kambaryje, kad vaikai nesusigundytų ir mokytis, ir žiūrėti televiziją vienu metu.

9. Vonios sutvarkymas taip pat gali padėti vaikams

Imkitės vonios vos sutvarkę virtuvę. Išsiaiškinkite, kas priverčia jus ir vaikus užtrukti vonioje. Sudėkite vaikų naudojamus vonios reikmenis į pažymėtus krepšius ar linksmų spalvų lengvai skalbiamas plastikines dėžes. Vyresni vaikai ar paaugliai gali dėti papuošalus plaukams, modeliavimo ir makiažo priemones ant aukštesnių lentynų. 

10. Pasidžiaukite naujaisiais mokslo metais sutvarkytuose namuose

Vaikai arba laukia, arba nekenčia grįžimo į mokyklą, bet sutvarkę namus, išlošite visi, kai spaudžia griežtas mokyklos tvarkaraštis ir laikas tampa itin svarbus. Tinkamai sutvarkę namus turėsite daugiau laisvo laiko, kurį galėsite skirti vaikams grįžusiems iš mokyklos, galėsite ilgiau kartu vakarieniauti ar kieme žaisti futbolą.

Mano išsaugoti straipsniai