Renkantis blokelius, svarbu žinoti, kam būtent juos naudosite, o ne pirkti „aklai“. Tad jei ieškote blokelių tinkamų pertvaroms, išorinėms ir laikančiosioms sienoms, vienas geriausių variantų – keraminiai blokeliai.
Keraminių blokelių pranašumai
Modernūs keraminiai blokeliai pasižymi mažomis deformacijomis, kurios dažniausiai atsiranda dėl drėgmės ar temperatūros. Be to, keraminiai blokeliai paprastai būna tuštymėti, todėl juos lengviau apdirbti. Jie yra atsparūs gniuždymui ir ugniai.
Ypač vertinamos tokios keraminių gaminių ypatybės kaip gebėjimas akumuliuoti, visą parą tolygiai atiduoti šilumą, „kvėpuoti“, t.y. praleisti drėgmę. Žinoma, šiuo metu ypač svarbūs ir tokie aspektai, kaip ekologiškumas bei natūralumas.
Dėl tokių ypatumų keraminiai blokeliai sukuria palankų patalpų mikroklimatą. Taip pat keraminiai blokeliai nebijo karščio bei temperatūrų svyravimų, yra akyti, todėl šilti ir atsparūs šalčiui, o kas nulemia augančią pastatų, kurie pastatyti iš keraminių blokelių, augančią vertę.
Savybės, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis blokelius
Blokeliai savo ypatybėmis nuo plytų skiriasi keliais aspektais. Visų pirma, sunaudojama mažiau skiedinio, nes reikia mažiau siūlių – blokelio konstrukcijoje esančios įlaidos, leidžia apsiriboti tik horizontaliomis siūlėmis, t. y. blokeliai, kurie eilėje yra greta, nėra jungiami skiedinio. Dėl tikslesnio gamybos metodo, juos galima išgauti itin panašių išmatavimų bei kiek lengviau skaldyti ar prireikus apdirbti kitu būdu.
Renkantis blokelius, teiraukitės apie šias savybes:
Šiluminė varža;
Drėgmės įgeriamumas;
Stipris ir svoris;
Ilgaamžiškumas;
Garso izoliacija;
Ekologiškumas.
Kaip išgauti maksimalią naudą iš blokelių
Keraminiai blokeliai naudojami pertvaroms, išorinėms ir laikančiosioms sienoms. Labiau gilinantis, galime pastebėti, kad jų panaudojimas yra gan platus. Keraminiai blokeliai yra tinkami patalpoms, kuriose bus žemesnė nei gyvenamųjų patalpų temperatūra, pavyzdžiui, apie keturis laipsnius, t.y. sandėliams, garažui ir pan. Tokiems pastatams pakanka apie 40 cm storio keraminių blokų, papildomas termoizoliacinis sluoksnis nenaudojamas.
Jeigu ieškote mažesnio storio keraminių blokų, jie gali būti naudojami trisluoksnių sienų išorinėms sienoms mūryti. Tokiu būdu bus sureguliuotas namų mikroklimatas, nes pagerės termoizoliacija. Tai nulemia faktas, kad toks mūras turi mažai mūrijimo siūlių, o tai žymiai mažina vandens migraciją.
Žinoma, nereikia pamiršti ir tinkavimo darbų. Būtent čia išryškėja viena svarbesnių keramikinių blokelių savybė – jie turi nedaug mūrijimo siūlių, yra maža drėgminių ir temperatūrinių deformacijų tikimybė, tad reikia mažiau deformacinių siūlių, o išorinio mūro sluoksnio deformacijos yra gan nedidelės.
Taip pat šio tipo blokeliai naudojami ir sienoms, apšiltinamoms termoizoliacinėmis medžiagomis, laikančiajam sluoksniui mūryti. Čia pasižymi keraminių blokelių vandens laidumo savybė, tad šildymo metu nesikaupia drėgmė.
Be to, vienas svarbiausių dalykų, statant namą iš keraminių blokelių, yra jo kiaurymių išdėstymas. Jis ypač aktualus didinant šiluminę varžą. Kiaurymės turi būti išdėstytos statmenai šilumos srautui. Esant tokiai padėčiai, pailgėja šilumos srauto kelionė tarp vidinių ir išorinių blokų, o tai lemia palankų mikroklimatą namuose.
Taip pat svarbus yra blokų jungimas. Vertikaliai blokai sujungiami įlaidomis, kurios yra juose suformuotos. Ką tai nulemia? Padidintą šiluminę varžą ir darbų spartą.
Tad, jei ieškote, kaip sumažinti statybų kainą, jums svarbūs tokie aspektai kaip ekologiškumas, ilgaamžiškumas, tvirtumas, šiluma ir mikroklimatas – keraminiai blokeliai gali būti vienas tinkamiausių sprendimų jūsų namui.