Kad ir kiek dažnai ar retai naudotume orkaitę, anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai grotelės apsineša pridegusių riebalų ir kitų maisto likučių sluoksniu. Jei grotelių nenušveisime, o naudosime toliau, kaskart įkaitus orkaitei jos skleis nemalonų svilėsių kvapą.
Daug maloniau gaminti ir darbuotis virtuvėje, jei darbo zona, įskaitant ir orkaitę, bus švari ir tvarkinga. Pridegusius valgio likučius nuplauti sunkiausia, ypač jei grotelės seniai nešveistos ir buvo naudojamos ilgą laiką. Laimei, net ir gerokai apkepusias ir nešvarias groteles galima nušveisti. Kaip tai padaryti?
Visų pirma, paruoškite rankšluostį, kurio negaila sušlapinti ir, žinoma, sutepti. Dar reikėtų kempinėlės ar šveistuko, tiks ir senas dantų šepetėlis ar koks kitas nedidelis šepetėlis, kuriuo patogu šveisti groteles. Riebalus nušveisti padės skalbimo priemonė – jei tai milteliai, įsiberkite apie 150 g, o jei skystas skalbiklis – į nedidelį puodelį įsipilkite apie 150 ml. Ekspertai nurodo, kad vietoj skalbimo priemonės veiksmingai galima naudoti ir indaplovės skystį ar miltelius.
Kai viskas paruošta, galima imtis darbo. Jei turite vonią, groteles šveiskite joje, o jei ne, tada teks ištraukti didelį dubenį arba kitą indą, į kurį reikės įmerkti groteles. Visų pirma patieskite rankšluostį, uždėkite ant jo groteles ir užpilkite karšto vandens. Labai svarbu pilti būtent karštą vandenį, nes tokiu būdu plovimo priemonė geriausiai paveiks nešvarumus. Labai gerai būtų prieš naudojant priemonę (miltelius ar skystį) ją atskiesti vandeniu ir užpilti ant užmerktų grotelių. Tai padarę palikite groteles mirkti – ne kelias minutes, bet kelias valandas, geriausia 6-10, o dar geriau per naktį.
Kai grotelės gerai išmirks, paimkite šepetį ar šveistuką ir nušveiskite atlipusius nešvarumus – jie turėtų lengvai nusiplauti. Rūpestingai nušveistas groteles nuskalaukite vandeniu ir įdėkite į orkaitę.