Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Trys 80 kv.m. namo privalumai

Trys 80 kv.m. namo privalumai, kuriuos įvardija namų savininkai

Kodėl verta investuoti į kompaktišką 80 kv.m. namą? Kokius argumentus išsako šeimos, pasirinkusios statyti būtent tokio dydžio namą nuosavame sklype?

Apie būsto rinkimosi strategiją bei dilemas kalbamės su dviejų šeimų atstovais – Danu ir Antanu.

Antanas pripažįsta, jog į nedidelio ploto namus iš pradžių žiūrėjęs skeptiškai: „Kol nesusidūriau, man tai atrodė visiška nesąmonė. Tačiau mano mama pasistatė 78 kv.m. (dviejų aukštų) namuką, ir ką galiu pasakyti – pilna ten tos vietos (juokiasi).“

Naujajame šeimos name suplanuoti 2 miegamieji ir didelė svetainė su virtuve (neskaitant vonios ir tualeto kambario bei katilinės) . „Pasilikome galimybę įsirengti antrą aukštą, jeigu sugalvotume, jog vietos norisi dar daugiau“, – teigia Antanas. Kol vyksta paruošiamieji namo darbai, jo šeima gyvena 64 kv.m. bute, Senamiestyje.

Dano šeima taip pat rinkosi vieno aukšto namą su 2-iem vaikų kambariais, miegamuoju ir svetaine, sujungta su virtuve. „Šiuo metu gyvename 2-jų kambarių bute, tai name mums gyventi bus tikras rojus. Esame labai patenkinti savo sprendimu“, – džiaugiasi pašnekovas.

Pigiau nei butas

„Didžiausias nedidelio namo privalumas yra kaina. Vilniuje, pavyzdžiui, Perkūnkiemyje, 75 kv.m. butas naujame daugiabutyje (su daline apdaila) kainuoja nuo 70 tūkst. eurų. Už tokią pačią sumą galima pasistatyti pilnai įrengtą 80 kv.m. nuosavą namuką su savo išplanavimu“, – teigia Antanas.

Jo pastebėjimu, sklypo kaina gali varijuoti nuo 30 tūkst. EUR, priklausomai nuo sklypo lokacijos. Iki 10 km nuo miesto centro nutolusį sklypą galima rasti ir už sumą, neviršijančią 30 tūkst. EUR.

Danas teigia, jog 80 kv.m. vieno aukšto namą pasistatyti yra pigiau nei įsigyti 3-jų kambarių butą Vilniuje: „Mūsų sklypas yra mieste, 7 km nuo centro, tad jeigu lyginsime buto (mikrorajone) ir namo kainą, mes išlošėme labai daug. O čia dar turėsime ir savo kiemą.“

Pašnekovas taip pat priduria, jog rinkdamasis kartotinį namą iš architektų sudaryto katalogo, sumažino bendruosius statybos kaštus: „Jeigu būtume ėję pas architektus ir prašę individualaus projekto, būtume sumokėję 2 ar 3 kartus daugiau pinigų.“

Erdvė fantazijai

Nuosavas kiemas, abiejų pašnekovų sutarimu, yra kitas didžiulis nuosavo namo privalumas. „Turi savo žalią erdvę, gali įsirengti kubilą, kada nori kepti mėsą, laisvai paleisti pasilakstyti šunį… Šių dalykų mes labiausiai ir pasigedome gyvendami bute, mieste, – pasakoja Antanas. – 15 arų sklype pastatas užims tik 1 arą, tad vietos kieme užteks viskam, kam tik kils idėjų.“

Dano šeimos sklypas – 9,32 arai – ir jų namelis su mašinos pavėsine užims tik 1/3 sklypo, tad likusią erdvę taip pat bus galima išnaudoti pagal norimą paskirtį.

Abu pašnekovai taip pat priduria, jog patogu turėti ir nuosavą automobilio stovėjimo vietą/garažą, už kurią nereikia mokėti papildomų pinigų.

O ką manote Jūs? Ar 80 kv.m. namas turi daugiau pliusų, ar minusų? Pasidalinkite komentaruose.

Mano išsaugoti straipsniai