Skalbyklė yra viena didžiausių mūsų pagalbininkių namų ruošoje, tačiau mes prie šio prietaiso taip pripratę, kad, pasitaiko, tingime ją įjungti arba pamirštame laiku iš jos išimti drėgnus skalbinius.
Dauguma žmonių skalbinių skalbyklėje ilgam nepalieka, išima juos iškart pasibaigus skalbimo ciklui. Taip elgtis stengiamės mes visi, vis dėlto ne visiems pavyksta savo laiką suplanuoti taip, kad skalbiniams išsiskalbus būtume vietoje ir galėtume juos išdžiaustyti. Kelios minutės ar net valanda didelės reikšmės neturi, tačiau jei drėgni skalbiniai uždaroje skalbyklėje bus palikti ilgesniam laikui, jie gali suplėkti ir įgauti nemalonų kvapą.
Kaip parodo praktika, šlapius skalbinius palikus skalbyklėje net per naktį, jiems nieko nenutiks, vis ilgiau jų ten laikyti ji nerekomenduoja, nes gali atsirasti pelėsis ir nemalonus kvapas.
Kaip žinoti, kad jau per vėlu? Paprasta – pagal kvapą. Jei išimant skalbinius juntamas nemalonus kvapas, reiškia, jie skalbyklėje užsibuvo per ilgai. Tokių skalbinių nerekomenduojama džiaustyti tikintis, kad nemalonus kvapas išsivadės pats. Atvirkščiai – nemalonus kvapas džiovinant gali dar labiau sustiprėti. Laimei, yra sprendimas – suplėkusius skalbinius perskalbkite įjungę greitąjį režimą. Nėra būtina jungti ilgojo režimo.