Kūrybiškas požiūris ir dėmesys detalėms bendrovės „Kauno architektai“ komandai, projektavusiai renovuojamos senos sodybos interjerą, leido išvengti standartinių sprendimų, būdingų užmiestyje, gamtos prieglobstyje, statomoms sodyboms, ir padėjo sukurti elegantišką, šiuolaikišką ir funkcionalią gyvenamąją erdvę, kurioje harmoningai sugyvena praeitis ir dabartis, modernios technologijos ir išraiškinga tradicijos interpretacija.
Gražioje gamtos apsuptyje įrengtos sodybos namas buvo renovuojamas iš esmės, projekto autoriai – studijos „Kauno architektai“ komanda – pasakojo, kad šio proceso metu iš esmės pakeistas tiek pastato eksterjeras, tiek funkcinis vidinių erdvių išdėstymas. Buvo siekiama sukurti šiuolaikišką, funkcionalią ir patogią gyvenamąją erdvę, todėl pirmajame aukšte išgriautos kone visos senosios pertvaros ir įrengtas vienas didelis bendrasis kambarys su keliomis funkcinėmis zonomis – atvira svetaine ir valgomuoju bei šiek tiek uždaresne virtuve. Projektuojant interjerą vienas pagrindinių prioritetų buvo stiliaus prasme nenutolti nuo sodybą supančios gamtos įvaizdžio, susieti namo ir jame esančių daiktų praeitį ir dabartį, šiuolaikiškas technologijas ir kūrybiškumą, todėl didelis dėmesys skirtas medžiagų ekologiškumui bei natūralumui. Dėl šios priežasties pasirinktos neįprastos apdailos medžiagos: pirmojo aukšto sienos padengtos natūralaus molio tinku – sveika ir ekologiška medžiaga, kuri suteikė ne tik jaukumo bei šilumos, bet ir unikalumo, sukūrė išskirtinę faktūrą.
Name buvo išsaugotas senas, per abu aukštus einantis kaminas. Projekto autoriai jam suteikė svarbaus interjero akcento vaidmenį. „Židiniui dekoruoti ieškojome išskirtinio meistro – menininko, kuris sukurtų autentišką unikalų meno kūrinį. Menininko Manto Petravičiaus tinkavimo moliu darbai viršijo mūsų lūkesčius – naudodamas įvairias technologijas padengė viso namo sienas. Kamino plokštuma taip pat buvo padengta natūraliu molio tinku, jis, paveiktas metalo dažų ir tam tikro aktyvatoriaus, atrodo tarsi natūraliai surūdijęs paviršius. Šios plokštumos atspalviai padiktavo viso interjero spalvinę gamą ir tapo baltos klasikinių formų krosnelės puikiu fonu“, – pasakojo dizaino projekto autorės.
Nors senas sodybos pastato eksterjeras buvo iš esmės atnaujintas, padidinti langai, tačiau medinis pastatas, dekoruotas tradiciniais raižytais medžio puošybos elementais, natūraliai įsilieja į lietuviško užmiesčio kraštovaizdį.
Interjero autoriai pasakojo ilgai ilgai ieškoję šiam projektui tinkamų – lietuviškų, natūralaus medžio, klasikinio dizaino, ypač kokybiškų – baldų. O rado juos vartydami MANO NAMAI leidinio puslapius
„Pasirinkome „Kemenos namus“ kaip išskirtinio dizaino baldų gamintoją, visiškai atitinkantį mūsų viziją praeitį derinti su dabartimi, funkcionalumą – su estetiškumu, klasikinius elementus – su moderniomis detalėmis. Jų klasikiniai baldai, menininko dekoruoti autentiškais gamtos motyvų, lietuvių tautosakos piešiniais bei raižiniais, harmoningai papildė kuriamą interjero koncepciją“, – džiaugėsi interjero dizainerės.
Prie namų „vizitinės kortelės“ – natūralių, rankomis dekoruotų korpusinių baldų – projekto autoriai derino ir kitus elementus: rinkosi medžio, odos, akmens paviršius, didelį dėmesį skyrė kokybei, funkcionalumui, patvarumui, ilgaamžiškumui. „Atitinkančius šiuos reikalavimus baldus – svetainės sofą, kavos staliukus prie jo, valgomojo stalą ir visas kėdes – radome „Interio“ salone, prekiaujančiame italų dizaino produkcija. Lietuvių ir italų dizaino baldų duetas puikiai papildė vienas kitą ir pabrėžė kuriamą šiuolaikiškumo ir tradicijos dermę“, – pasakojo projekto autoriai.
Kad klasikinių baldų detalės nepaskęstų to paties stiliaus aplinkoje, projekto autoriai pritaikė modernių fragmentų su subtiliomis klasikinėmis detalėmis: modernus italų dizaino valgomojo stalas su akmens keramikos stalviršiu ir medine koja, įspūdingas moderniai klasikines formas interpretuojantis „Karman“ šviestuvas virš jo, švelnios lenktos formos virtuvės maišytuvas, primenantis tulpę.
Švaros ir šviesos įspūdį interjere padėjo kurti ir baltos spalvos šviestuvai. Jie taip pat pabrėžė kuriamą artumo gamtai viziją – ant sienų atsirado sraigių apkramtytų lapų formos šviestuvų su pačių sraigių dekoro elementais, šviestuvas „Pelėda“ WC zonoje, trys paukščiai, tupintys ant šviestuvų virš virtuvės „salos“.Sodybos šeimininkai norėjo, kad namuose būtų įrengta erdvi, patogi ir praktiška virtuvė. Renovuojant namą ji suprojektuota šiek tiek atokiau nuo bendros svetainės ir valgomojo zonos, tačiau į ją paliktas platus įėjimas – taip buvo siekiama susieti visas zonas ir sukurti erdvę, kurioje lengva gyventi. Virtuvės zonoje vyrauja klasikinio stiliaus elementai, natūralios medžiagos ir visame interjere deranti šviesi melsvai pilka spalva. Baldų stalviršiai buvo derinami prie valgomojo stalo akmens keramikos paviršiaus.
„Taip suradome „Laminam“ medžiagą, ji padėjo įgyvendinti mūsų viziją sukurti lengvesnius, grakštesnius virtuvės stalviršius, kurių funkcionalumas ir patvarumas atitiktų visus akmens masės paviršių savybes“, – renovacijos proceso detales atskleidė projekto autoriai. Dėl praktiškumo visame pirmajame aukšte grindys išklotos plytelėmis. Architektų komanda ieškojo kuo patvaresnės grindų dangos, todėl buvo pasirinktos itališkos rankų darbo akmens masės nelygios faktūros degintų tonų plytelės, primenančios sendintas plytas. Tais pačiais tonais buvo dekoruotos ir prieškambario sienos, tik plytelės parinktos šiek tiek mažesnės – plytos formos.
Išraiškingos sendinto stiliaus skirtingų atspalvių plytelės, kuriomis išklotos visos prieškambario grindys ir dekoruotos sienos, sukuria vientisą foną – jame pagrindiniu akcentu tapo rankomis dekoruoti „Kemenos namų“ gamintojų baldai, tapę vizitine interjero kortele.
Antrajame aukšte įrengtos poilsio ir darbo zonos nedidelės, tačiau labai patogios. Jas skiria atviros ir talpios knygų lentynos.
Solidaus natūralaus medžio stalo, dekoruoto išraiškingais rankų darbo raižiniais, ir prie jo įkomponuoto patogaus klasikinio dizaino krėslo kompoziciją darbo kambaryje papildo modernizmo dizaino ikona – gamintojo „Artemide“ šviestuvas „Tolomeo“. Toks derinys išryškina visame interjere vyraujančią tendenciją derinti praeities ir dabarties simbolius.
Pastelinio kolorito ornamentuoti tapetai, natūralaus medžio grindys, vilnonis kilimas ir kokybiški funkcionalūs baldai kuria jaukią ir komfortišką privačiąją zoną, įrengtą sodybos namo palėpėje.
Išskirtinę palėpėje esančio antrojo aukšto, kuriame įrengtas šeimininkų miegamasis, poilsio bei darbo kambariai ir vonia, erdvę formuoja nuolaidžios stogo plokštumos. Norėdami išsaugoti erdvės ir šviesos pojūtį, projekto autoriai visas lubas, suformuotas pagal stogo kraigą, padengė balinto uosio mediena – taip pabrėžiama ir interjero natūralumo, artumo gamtai bei šiuolaikiškumo koncepcija. Siekiant sukurti jaukesnę ir šiltesnę privačiąją zoną, sienoms dekoruoti buvo parinkti tapetai. Projekto autoriai ieškojo tokių, kurių raštuose galima įžvelgti lietuvių tautosakos ornamentikos užuominų ir simbolių – rūtų, gyvybės medžio, sėjos fragmentų. O antrojo aukšto grindims parinktas natūralaus medžio alyvuotas parketas – čia norėjosi šiltos, jaukios dangos, kuria būtų malonu vaikščioti ir basomis.
Projektuojant miegamąjį buvo siekiama išlaikyti tą pačią švelnią klasikinę tematiką – kambaryje vyrauja šviesūs tonai, melsva spalvinė gama, o ypatingas dėmesys skiriamas natūralioms medžiagoms: lova ir visi langai dekoruoti subtiliais lininiais audiniais, suteikiančiais jaukumo ir pabrėžiančiais subtilų požiūrį į kiekvieną detalę.
Pagrindiniu miegamojo akcentu tapo „skrajojantis“ gamintojo „Karman“ šviestuvas, kambariui palėpėje suteikiantis erdvės pojūtį. Šiame kambaryje atsirado ir poilsio zona prie lango su paplatinta palange. Čia galima ne tik patogiai įsitaisius tarp pagalvėlių skaityti, bet ir pasigrožėti pro langą atsiveriančiais gamtos vaizdais.
Antrajame aukšte įrengto vonios kambario baldų ir santechnikos išdėstymą lėmė sudėtingos konstrukcijos šlaitinės lubos. Dėl šios priežasties pagrindinei sienai, prie kurios įrengta vonia, dekoruoti buvo parinktos mėlyno kolorito įvairių floristinių raštų plytelės. Tik įėjus į šią erdvę žvilgsnis krypsta į sienos raštų motyvus, todėl sudėtingos patalpos konstrukcijos lieka antrame plane, nepastebimos. Dekoratyvinių plytelių ažūrinių raštų motyvai (gėlyčių formos detalės) atkartojami balduose, čiaupuose. Balti maišytuvai vonioje suteikia švaros ir estetikos, o lininės užuolaidos – minkštumo ir natūralumo. Taip projekto autoriams pavyko sukurti vonios kambarį, primenantį jaukų buduarą.
Grakštūs baldai, elegantiškai krintančios lininės užuolaidos, klasikinio dizaino braižą išryškinantis melsvo kolorito plytelių raštas ir švelni pastelinė spalvinė gama vonios kambaryje leido sukurti elegantišką, jaukų buduarą primenančią erdvę.