53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
80 kv.m namas Kaune: interjeras

80 kv.m namas Kaune: interjeras, kuris neįtelpa į konkrečius rėmus

Šis namas priklauso jaunai šeimai gyvenančiai Kaune. Prieš pradedant kurti interjerą, pagrindinis savininkų noras buvo sukurti harmoningą, jaukią ir asmenišką erdvę. Ši užduotis buvo patikėta interjero dizaino studijai „Interjero dizainas NOI“.

Užsakovai pirmiausia pageidavo industrinio stiliaus namų, tačiau artimai bendradarbiaujant su interjero dizainere Aiste Mickevičiene, buvo nuspręsta atsižvelgti į fasadinę pastato aplinką ir sukurti mažiau grubų dizaino variantą, tinkantį jaukiam šeimos židiniui kurti. Dizainerė, kalbėdama apie šių namų stilistiką, sako, kad ji neįtelpa į konkrečius rėmus. Čia galima rasti modernaus, skandinaviško, industrinio stiliaus užuominų.

Leonas Garbačauskas

Kuriant interjerą, pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu tapo paveikslai. Pasak A. Mickevičienės, namuose esantys paveikslai turi vientisą, aiškų braižą – juose vyrauja „gyvos“, dinamiškos linijos. Būtent linijų įkvėpti namuose atsirado ypatingi laiptų turėklai ir visa kita, kas sietina su linijomis interjere. Meno kūriniuose matomas drobės trynimas padiktavo sendintas dekoro detales. Dominuojančios mėlynos spalvos buvo nuspręsta nesirinkti sąmoningai, kad „nesušaldyti“ interjero.

Leonas Garbačauskas

Interjere vyrauja minimali spalvų paletė. Pagrindinės spalvos: pilka, juoda ir balta. Tokiai monochromatinei paletei sušildyti buvo parinkti rusvi atspalviai (šilto atspalvio medžio parketlentės, valgomojo kėdžių apmušalai, pagalvėlės ir t.t.). Atsikartojančiu ir interjerą vienijančiu elementu buvo pasirinktos geometrinės formos (rombai ant pagalvėlių, kėdžių, fotelio atlošo; apskritimai – užuolaidos su burbuliukų juostos dekoru, šalti metalo šviestuvai su burbulais, užapvalintų formų minkštieji baldai ir t.t.). Interjere taip pat yra aiškiai matoma juodų metalo įstrižainių bei rėmu gausa.

Leonas Garbačauskas

Projektuojant interjerą buvo šiek tiek pakeistas namo išplanavimas. Iš vieno didelio kambario buvo padaryti du mažesni: vaiko kambarys bei darbo kambarys. Taip pat reikėjo išspręsti sandėliavimo problemą, kadangi mažame būste yra svarbu sukurti vietos daiktų laikymui. Darbo kambaryje per visą sieną buvo suprojektuota didžiulė spinta, taip pat sieninės spintos vaiko kambaryje, miegamajame bei koridoriuje. Sandėliavimui taipogi buvo skirta viena virtuvės siena.

Leonas Garbačauskas

Virtuvė šiame interjere yra atskirta nuo bendros erdvės. A. Mickevičienė sako, kad jos manymu, šią zoną, esant ne viengungiškiems namams, visuomet geriau atskirti nuo bendros erdvės, tokiu būdu pagrindinė erdvė visuomet išliks tvarkingesnė. Virtuvei buvo parinkta neutrali, šviesi ir paprasta stilistika. Kadangi tai yra erdvė skirta maisto gamybai, buvo stengiamasi ją suprojektuoti kuo funkcionaliau ir ergonomiškiau. Bendra valgomojo ir svetainės erdvė yra padalinta į aiškias atskiras zonas. Vientisumas tarp jų kuriamas spalvine palete bei panašaus dizaino šviestuvais.

Leonas Garbačauskas

Miegamajame buvo stengiamasi sukurti kuo ramesnę atmosferą, todėl šioje erdvėje dizainerė nenaudojo nei TV, nei veidrodžių. Tam, kad šviesa būtų prislopinta, čia buvo parinkti šviestuvai su neskaidriais gaubtais. Išskirtinis akcentas – jaukus supamasis krėslas, kuris yra ideali vieta atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos su knyga rankose.

Visą namą galite apžiūrėti galerijoje:

Mano išsaugoti straipsniai