Visi svajoja susikurti savo namuose šiltą atmosferą, deja, ne visiems iš mūsų tai pavyksta. Visgi yra keletas pagrindinių taisyklių kurios padeda sukurti širdžiai mielus namus.
Pirmoje vietoje – ekologiškos medžiagos
Tai gali būti ne tik natūralus medis, bet taip pat šiaudiniai, iš vytelių pinti gaminiai, molis ir kitos gamtinės medžiagos. Natūralus akmuo, keramikinės plytos ar plytelės taip pat gali būti įtrauktos į ekologiškų medžiagų sąrašą. Metalinės, stiklinės detalės, kad ir spinduliuojančios kiek agresyvesnę energiją namuose, tai taip pat, nors ir šiek tiek perdirbti ar adaptuoti gamtos produktai.
Šiuolaikiniuose interjeruose naudojamos betoninės sienos, kolonos, lubos dvelkia vėsa, ir dėl jų ekologijos jau galima būtų ginčytis. Bet tai mūsų laikų apdailinė ir statybinė medžiaga, be kurios sunku įsivaizduoti šiuolaikinių namų statybą. Tad reikėtų stengtis vengti bent jau plastikinių detalių.
Ką daryti? Peržiūrėkite savo interjero detales: plastmasines dėžes pakeiskite pintais krepšeliais, sintetines medžiagas – natūraliu linu, medvilne ar šilku. Jūsų namų atmosfera taps ne tik sveikesnė, bet ir užpildys namus šiluma. Namams jaukumo suteiks rankų darbo ar gaminiai iš močiutės skrynios, kurie asocijuosis su šeimos vertybėmis ir kartų tęstinumu. Medžioklės trofėjų energetika nėra labai gera, bet kai kam tai labai patinka, tad sunku ginčytis ar grakštūs elnio, ar dideli briedžio ragai ant sienos atrodo įspūdingiau.
Daugiau kambarinių augalų
Namų jaukumui didelę įtaką turi žaliosios erdvės. Teikite privalumą gydomųjų savybių turintiems augalams. Siūlome namie sodinti šiuos augalus: baziliką, kardamoną, palminį augalą – gelsvąjį dipsį, aukštąją rapipalmę, stambialapį fikusą, dryžuotoją draceną, gebenę lipikę, kuokštinį chlorofitą. Šie augalai filtruoja namų orą ir sugeria įvairių, namuose esančių daiktų skleidžiamus toksinus. Paminėti augalai puikiai auga ir ne itin gerai apšviestose patalpose. O kaktusus visuomet statykite prie kompiuterių.
Apšvietimas
Šviesa reikalinga ir žmonėms ir augalams. Kuo jos daugiau, tuo patalpose atrodo daugiau erdvės, tuo laisviau ir maloniau jaučiasi žmogus. Stenkitės langų neuždengti storomis užuolaidomis, kad kuo daugiau šviesos patektų į namus. Jei natūralios šviesos nepakanka naudokite bendrą ir vietinį apšvietimą.
Kūrybiškumas
Taip pat būtina pasirūpinti savo rankų darbo interjero detalėmis. Jos suteikia namams individualų stilių, sukuria unikalią, kūrybišką atmosferą ir turi teigiamą poveikį visiems šeimos nariams. Fotografija, mezginys, skulptūrėlė, savo rankomis išlieta žvakė pavers interjerą unikaliu ir nepakartojamu.
Svarbu nepersistengti
Kuriant savo interjerą svarbu nepersistengti. Nors sunku pasakyti, kada spalvų, formų, detalių interjere yra per daug, kada per mažai. Vienam žmogui rausva spalva gali būti per ryški, kitam sodri rožinė nepakankamai stipri. Vienam – daug sudėtingų formų, aštrių detalių, ryškių spalvų gali ne tik sugadinti namų dizainą, bet ir įnešti į namus disharmonijos pojūtį, kitam tai padės pabėgti nuo rutinos.
Gera taisyklė būtų, ypač bendrose namų erdvėse siekiant išlaikyti teigiamą energetiką, panaudoti spalvas, formas, detales, kurios patinka ir vengti interjero detalių, kurios nepatinka nors vienam šeimos nariui.