Prancūzijoje gyvenantys lietuviai ypatingai kruopščiai rinkosi tuos, kurie turės misiją jų namuose sukurti jaukumo oazę. Specialiai atvykę į Vilnių, po pokalbio akis į akį, jie išsirinko interjero dizainerę Aušrinė Šeibelienė. Ji sukūrė modernų ir jaukų interjerą jaunos šeimos namams.
Dizainerė pasakojo, kad pokalbio metu su namų savininkais užsimezgęs ryšys lydėjo viso kūrybinio proceso metu.
„Po kiek laiko, užsakovai pakvietė mane apsilankyti Paryžiuje, apžiūrėti naujos statybos butą. Kadangi jis jau buvo su pilna apdaila, man neteko „stumdyti“ sienų, keisti elektros instaliacijos ar perdarinėti santechninių mazgų. Turėjau progą save išbandyti kaip dekoratorę“, – džiaugėsi A. Šeibelienė.
Antro vizito į Paryžių metu ji kartu su pašnekovais vaikščiojo po parduotuves ir kartu rinkosi tinkančius baldus, šviestuvus ir kitas detales. Kurios padėjo trijų kambarių 60 kvadratinių metrų butą su 11 kvadratinių metrų terasa, paversti 3 asmenų šeimos namais.
Su lietuviška dvasia
Šio buto savininkai nekėlė didelių lūkesčių, bet norėjo, jog namai būtų šviesūs ir modernūs. Tad dizainerė pasistengė sukurti erdvę, kurioje gerai jaustųsi žmonės su skirtingais charakteriais, kitokiais gyvenimo būdais bei savitais skoniais.
„Pagrindinis skirtumas yra tas, jog šis butas yra Paryžiuje ir kuriant interjerą buvo daugiau galimybių jį sukurti būtent tokį, kokio norėjosi, nes visgi pasirinkimas ten yra žymiai didesnis nei Lietuvoje“, – pasakojo dizainerė.
Tačiau paklausta, ar interjerą kūrė atsižvelgdama į buto geografinę padėtį patikino, kad to, jo kuria butą esantį Paryžiuje, nesureikšmino.
„Žiūrint pagal katalogus, prancūziškas interjeras kažkuo ypatingai neišsiskiria. Jei interjeras yra modernus, tai visi interjerai panašūs. Šis butas buvo sukurtas norit šį šiek tiek priartinti prie lietuviškumo“, – šyptelėjo A. Šeibelienė.
Dėmesys – virtuvei
Visas buto interjeras yra vientisas: svetainėje ir koridoriuje kelios sienos yra akcentuotos tapetais, toks pat sprendimas pasirinktas ir miegamajame, norint pabrėžti lovos galvūgalį. Grindys visame bute yra išdėtos natūralaus ąžuolo parketlentėmis, sienos vientisai išdažytos šilto atspalvio balta spalva. Baldai taip pat beveik visame bute yra balti.
Didžiausią dėmesį interjero kūrime dizainerė skyrė virtuvei. Ji pagal darytus eskizus buvo pagaminta Italijoje.
„Virtuvė, kaip ir visas butas, buvo visiškai įrengta, o ne kaip populiaru Lietuvoje, parduodama su daline apdaila. Tad teko šiek tiek pakoreguoti ventiliacijos ir vandentiekio buvimo vietą, užsakyti specialų, būtent tai erdvei pritaikytą virtuvinį komplektą“, – pasakojo interjero kūrėja.
Jai asmeniškai labiausiai patinkantis daiktas bute – virtuvėje esantis šviestuvas. Kadangi laidas šviestuvui buvo išvestas per centrą ir tik vienas, o norėjosi daugiau šviestuvų virš pusbario, tai ji kartu su užsakovais surado tokius šviestuvus, kurie yra ilgais laidais išvesti iš vieno taško. Kabliukų pagalba, tie šviestuvai buvo pritvirtinti reikiamuose taškuose.
„Šios idėjos dėka ne tik pasiekėme norimą rezultatą, bet ir nereikėjo perdarinėti lubų, bei keisti elektros instaliacijos“, – patikino dizainerė.
Asmeninio archyvo nuotr.