Konteineriais atkeliauja dalis mūsų kasdienių prekių iš užjūrio šalių. Nors tai pagrindinė jų funkcija, jie gali būti naudojami ne tik šiam tikslui – iš jūrinių konteinerių galima statyti ir namus.
Namų statymas iš jūrinių konteinerių nors ir nežymiai, tačiau populiarėja. Nors tokie namai dažnai išsiskiria iš aplinkos, tokio tipo būstų rinka vis dar nėra didelė. Privačius namus iš jų dažniau ryžtasi statyti didesnes pajamas turintys žmonės, tačiau ši statybinė medžiaga vis labiau patraukia architektų dėmesį – projektuojami drąsūs ir stilingi sprendimai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Moduliniai namai: detaliai suplanuojami iš anksto ir surenkami per porą dienų
Nors frazė „gyvenu konteineryje“ gali būti suprasta ne visai tinkamai, protingai suprojektuotas konteineris ir pats savaime gali suteikti pakankamai gyvenamosios erdvės, o tuo atveju, jeigu konteineriai jungiami vienas su kitu, galima sujungti ir labai didelius plotus.
Namai, pastatyti iš tokių konteinerių, gali būti naudojami įvairioms paskirtims – nuo gyvenamosios vietos iki menininkų studijų, klasių, biurų ar netgi muzikos įrašų studijų. Moderniuose miestuose industrinis namų elementas vis dar nepraranda populiarumo – tai galima spręsti iš buvusiose gamyklinėse erdvėse įrengiamų loftų populiarumo. Iš konteinerių pagaminti namai gali būti dalinė išeitis norintiems bent jau industrinio eksterjero, kadangi tokių namų išorė nėra maskuojama papildomomis apdailos detalėmis – juk tikslas ir yra pabrėžti statybos unikalumą.
Ekonomiškiausia yra konteinerius jungti vieną su kitu ir gaminti kelių aukštų daugiabučius namus. Teigiama, kad didžiausias pasaulyje tokių namų „miestelis“ yra įkurtas Amsterdame. Tai Keetwonen studentų bendrabučių kompleksas. Jo savininkai teigia, kad jis yra labai populiarus, o netradicinė konstrukcija neapriboja ten gyvenančių studentų poreikių – visi patogumai yra įrengti.
Teigiama, jog šio statinio sėkmė paskatino itin didelį konteinerinių namų populiarumą pačiuose Nyderlanduose. Modernių iš konteinerių pagamintų statinių galima rasti visose didžiausiose sostinėse ir regionuose, netgi tuose, kurie yra toli nuo jūros.
Jungti galima ir privačius namus, taip išplečiant jų erdvę. Galima pastebėti dėsningumą, kad iš konteinerių pastatyti namai gana dažnai turi labai plačius arba apskritai vitrininius langus. Kai kurie žmonės juos įsirengia atskirai nuo savo tikrojo namo kaip svečių „kambarį“ ar netgi kaip savo nuotolinį miegamąjį.
TAIP PAT SKAITYKITE: 12 tūkst. litų vertės Hobitų namas: šeima pasistatė būstą iš to, ką rado atliekų konteineriuose
Nors konteineris ir yra tvirtas bei pigus, tačiau savaime jis nėra šiltas, todėl norint patogiai jame gyventi, teks įdėti pastangų ir lėšų ne tik tobulinant jo išvaizdą. Svarbu tinkamai izoliuoti šilumą, stengiantis prarasti kuo mažiau vietos, kadangi jūriniai konteineriai dažniausiai yra pakankamai standartinių išmatavimų. Taip pat teks atlikti ir kitus standartinius namo įrengimo darbus – vandentiekį, elektros instaliaciją bei šildymą. Todėl nenuostabu, kad jūriniais konteineriais žmonės daugiau domisi praktiniais sumetimais – tai puiki vieta sandėliuoti daiktus.
Reikėtų nepamiršti, kad kol išsivysčiusių šalių gyventojai sąmoningai renkasi jūrinius konteinerius kaip medžiagą įgyvendinant savo svajones, kai kuriems vargingesnėse šalyse gyvenantiems žmonėms, tokie konteineriai yra pagrindinis ir vienintelis būstas. Nors juose dažniausiai beveik neįrengiama papildomų patogumų, didelės metalinės dėžės yra tvirtos, atsparios ugniai ir kone iškart paruoštos gyvenimui ar laikinam apsistojimui su minimaliais poreikiais. Deja, tikrai ne visiems tokie namai tampa laikinais, žmonės juose apsistoja gamtos nelaimių atveju – žemės drebėjimų, potvynių ir panašiais atvejais.
Pasak Dailymail.co.uk taip pat tai yra ir ekologiškas sprendimas. Pavyzdžiui, Poteet Architects vieną jūrinį konteinerį Teksase (Amerikoje) papildė slankiojančiomis durimis, langais, kondicionieriumi, įrengė vonios kambarį, kuriame galima kompostuosti, o ant stogo pradėjo puoselėti gėlyną. Jį apžiūrėti galite ČIA
Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.