Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Įvertino ir apdovanojo geriausias jurginų veisles

Įvertino ir apdovanojo geriausias jurginų veisles

Lietuvos jurginų selekcijos centru vadinamas Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas Kaune surengė didžiausią Lietuvoje jurginų šventę. Net dvi dienas VDU didžiosios salės fojė skendo žieduose: tarptautinėje parodoje buvo demonstruojama beveik 700 įvairių jurginų veislių ir pavyzdžių, konkurse varžėsi daugiau kaip 100 veislių jurginai.

„Edukacine prasme šis renginys buvo labai sėkmingas. Tarptautinę jurginų parodą sudarė jurginų ekspozicija ir jurginų konkursas. Šiemet net dvi žiuri – botanikos sodus ir universitetus atstovaujančių ekspertų bei selekcininkų – išrinko jurginus-nugalėtojus keturiose nominacijose“, – sakė VDU Botanikos sodo Ekspozicijų ir kolekcijų skyriaus vadovas dr. Arūnas Balsevičius. Beveik dvi dešimtys kompetentingų žiuri narių, atstovaujančių Lietuvai, Latvijai, Baltarusijai ir Sarkatvelui, nusprendė, kad „Geriausia metų veislė“ yra ˈFreda Kristina Pinkˈ (A. Balsevičius), „Geriausia veislė gėlynams kurti“ –ˈMįslėˈ(M. Mociškytė), „Geriausia žemaūgė veislė“ – ˈVDU 2019ˈ (D. Simonaitienė), „Geriausia veislė skynimui“ – ˈVaidilos Ainisˈ (V. Gasiūnaitė). Po parodos uždarymo paskelbta, kad „Publikos jurginu“ lankytojų nuomone tapo ˈPaslaptinga naktis‘ (V. Gasiūnaitė), jaunieji lankytojai „Vaikų jurginu“ išrinko ˈAmalvasˈ (A. Balsevičius), o „Žurnalistų jurginu“ tapo ˈVytautas Magnus University‘ (A. Balsevičius).

Organizacijos archyvas

Tarptautinės jurginų parodos lankytojai galėjo apžiūrėti jurginus, suvežtus iš Rokiškio (M. Mociškytė), Panevėžio (V. Gasiūnaitė), Marijampolės (D. Simonaitienė), Trakų (O. Kairienė), Šiaulių universiteto Botanikos sodo, Latvijos nacionalinio botanikos sodo Salaspilyje, Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos Centrinio botanikos sodo Minske.

Didžiausia dalis eksponatų – daugiau kaip 110 jurginų veislių – buvo eksponuojama iš VDU Botanikos sodo kolekcijos, kurioje iš viso puoselėjama daugiau kaip 1 500 kultivarų ir hibridų. Nemažą dalį VDU Botanikos sodo jurginų sudaro selekciniai sėjinukai, kurie auginami, atrenkami, stebimi ir vėliau registruojami kaip naujos veislės.

Organizacijos archyvas

Pasibaigus parodai, visi parodos eksponatai – beveik 4000 žiedų – buvo išdalyti lankytojams ir praeiviams.

Parodos organizatoriai jau rengiasi ir kitų metų parodai – nuspręsta, kad paroda ir toliau vyks VDU didžiosios salės fojė, o trečiasis jurginų konkursas bus organizuojamas VDU Botanikos sode esančioje jurginų kolekcijoje. „Jurginų parodoje dalyvavę selekcininkai nutarė susiburti į jurginų mylėtojų sambūrį prie VDU Botanikos sodo. Į konkursą atsivežti žiedų iš tolimesnių kraštų sudėtinga, o gumbus atsiųsti galima iš bet kur“, – sakė dr. A. Balsevičius. 

Mano išsaugoti straipsniai