ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
5 naujausios interjero apželdinimo tendencijos

5 naujausios interjero apželdinimo tendencijos

Kokios interjero apželdinimo tendencijos šiuo metu aktualios?

1. Džiunglės

2016 metais pasirodė knyga pavadinimu „Urban Jungle: Living and Styling with Plants“, kuri išaugo iš tinklaraščio „Instagram“ svetainėje. Knygos autoriai apsilankė įvairių žmonių namuose visame pasaulyje ir parodė, kaip galima sukurti džiunglių atmosferą savo namuose, kaip derinti augalus tarpusavyje ir kaip juos paversti pagrindiniu, o kartais netgi vieninteliu interjero dekoru. Knyga greit išpopuliarėjo ir kartu su ja atsirado ši tendencija.

Džiunglės
Džiunglės
Shutterstock nuotr.

Šios tendencijos esmė tokia, kad augalai patys savaime yra pagrindinis interjero dekoras ir užima didelę erdvės dalį. Jie gali būti visiškai skirtingi: tokiame interjere dažnai nuo lubų kabo lianos, yra viena ar kelios vertikaliai apželdintos sienos, ant žemės pristatyta daug didelių vazonų su medžiais. 

2. Taškinis apželdinimas 

Pats lengviausias būdas pagyvinti interjerą – tai keliose vietose namuose išdėlioti nedideles augalų kompozicijas. Šį sezoną populiarumo viršūnėje vis dar išlieka minimalizmas ir geometrinės formos. Pagrindinės medžiagos – betonas ir stiklas. Šią tendenciją tobulai iliustruoja įvairūs florariumai, kuriuos galima pasigaminti savo rankomis. Sėkmės paslaptis labai paprasta: tokias gyvų augalų kompozicijas lengva surinkti patiems arba nusipirkti, jų priežiūra nereikalauja didelių pastangų.

Florariumai
Florariumai
Shutterstock nuotr.

Kitas variantas – sukulentai betoniniuose vazonuose. Įdomiai atrodo daugiakampiai, derinami su švelniomis pastelinėmis spalvomis. Iš kelių tokių vazonų galima sukurti kompoziciją, kurią jungia bendra spalvų gama, bet skiriasi vazonų dydis, forma ir augalai.

Sukulentai betoniniuose vazonuose
Sukulentai betoniniuose vazonuose
Shutterstock nuotr.

3. Vertikalus apželdinimas 

Vis dar išlieka populiarus ir toks reiškinys, kaip augalų siena arba vertikalus apželdinimas ir kiti interjero elementai su augaliniais intarpais. Tokia siena įrengiama pritaikant specialius pakabinamus modulius, į kuriuos augalai sodinami naudojant samanas (hidroponikos metodas) arba maistingų medžiagų mišinį. Kuriant tokį dekoro elementą reikia kruopščiai parinkti augalus, geriau tinka tie, kuriems įprasta augti ant vertikalių paviršių (gebenės, begonijos, paparčiai).

Vertikalus apželdinimas
Vertikalus apželdinimas
Shutterstock nuotr.

Galima užsisakyti profesionaliai įrengtą žalią sieną – su lašinio laistymo sistema, dirbtinio augalų apšvietimo lempomis ir jau parinktais augalais. 

4. Valgomi žalumynai 

Idėja namuose auginti valgomus augalus nėra nauja. Pamenate daržo sodinukus jogurto indeliuose ant palangės? Idėja ta pati, bet jos realizavimas kitas. Norint valgyti savo užsiaugintas dabar nebūtina turėti sodą užmiestyje. Vis daugiau žmonių ištisus metus namuose augina vyšninius pomidorus, agurkus, paprikas ir net figas.

Jei jus domina ši kryptis, pradėti galima nuo paprastų augalų. Pavyzdžiui, virtuvėje pasisodinkite rozmariną, baziliką ir kitų prieskoninių augalų ir naudokite juos gamindam maistą. Galima auginti vienos rūšies prieskoninių žolelių arba sukurti kompoziciją iš kelių skirtingų augalų. Pradžioje rinkitės nebrangius ir neįnoringus augalus, kuriuos, jei nepavyks, galėsite pakeisti naujais.

Shutterstock

5. Sugrįžimas prie ištakų 

Prieš penkerius metus buvo sunku įsivaizduoti, kad jauni žmonės ims domėtis fikusų rūšimis ir važinės į augalų parduotuves naujų vazonų ar grunto, arba kad iš kauliukų daigins avokadus. Bet mados keičiasi, ir interjero dizaineriai staiga prisiminė klasikinius devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio kambarinius augalus, tokius kaip palmės ir monsteros moliniuose vazonuose.

Monsteros
Monsteros
Shutterstock nuotr.

Atsirado terminas „grafiški augalai“ – tai visiems pažįstamos sansevjeros, alavijai, augalai su stambiais, tekstūriniais lapais, kuriuos galima labai sėkmingai priderinti interjere. Klasikinių kambarinių augalų populiarėjimą taip pat skatina technologijų naujovės – galimybė bute įsirengti automatinio laistymo sistemą, hidroponinę sistemą, dirbtinio apšvietimo sistemas.

Mano išsaugoti straipsniai