Šventė lauke žiemą mums ne naujiena – net vaikų gimtadienį esam ne kartą šventę lauke, o jis kaip tik gruodžio mėnesį. Šiemet prognozuojamos baltos Kalėdos. Tad noriu ir jums pasiūlyti per šventinį laikotarpį nosis iškišti į lauką ir surengti išskirtinį žiemišką vakarėlį kieme. Tam, kad šventė būtų įsimintina ir nebūtų nusivylimo, GELTONAS KARUTIS dalijasi savo patirtimi.
Tikiuosi, kad mano idėjos jus taip pat įkvėps ir susiorganizuosite jaukią šventę lauke. Tai ko gi reikia šventei lauke žiemą?
1. ŠILTA IR KOKYBIŠKA APRANGA
Nėra blogo oro, o tik prastas apsirengimas – jau tikrai girdėjote šį posakį, ir tai visiška tiesa. Todėl, jeigu tik turite, apsirenkite termo drabužius, kurie jus ne tik išgelbės nuo šalčio, bet ir leis lengvai judėti. Jeigu tokių specialių neturite, daugiausia dėmesio skirkite tinkamai avalynei ir gerai kepurei.
Jeigu jūs esate tas žmogus, kuris gamins prie ugnies arba kurs laužavietę, nepalikite šaliko palaido, kad nelįstų į ugnį arba į maistą.
2. PASIRUOŠKITE APLINKĄ
Kad vakarėlis būtų malonus, reikia susikurti jaukią aplinką. Pirmiausias dalykas – nusikasti sniegą toje vietoje, kur vyks šventės veiksmas. Tokie darbai greičiau ir linksmiau dirbasi su gera kompanija, tai patarčiau sulaukti draugų ir kasti sniegą kartu. Kas žino, gal tai išvirs į smagų sniego mūšį?
Nenukasus sniego, šventės vieta palaipsniui gali pavirsti į nemalonią pliurzę. Be to, svečiai, kurie nebus pasirūpinę tinkama avalyne (o tokių visada atsiranda), greičiau sušlaps ir sušals kojas, jei teks braidyti po sniegą.
Tad paprastas darbas, bet padarykite ir uždėkite varnelę prie jo.
3. MAISTO GAMINIMAS LAUKE
Koks vakarėlis be vaišių? Tiek vasarą, tiek žiemą traukiu iš krepšio nešiojamą kepsninę, kuri labai pasiteisina, kai reikia plano B. Mano šventė lauke žiemą visada tokį planą turi – ar sutemo, ar visi sušalo, galima bet kada pareiti į vidų, o kepsninę pernešti į kitą vietą. Galima tai daryti net kepimo metu, rankų nenusideginsite.
Štai surašau, kaip ją pasiruošti:
*Įdedu kelis įdegiklius ir įkeliu sietelį su anglimis. Patarimas iš praktikos – žiemą dėkite daugiau anglių negu dedate vasarą (jau esam praradę brangaus žiemos vakarėlio laiko dėl to, tai nedarykite šitos klaidos jūs);
*Laukiame, kol anglys gerai įkais. Tai užtruks keliolika minučių – gal pats laikas sniegą nusivalyti?
*Uždedame specialią grilinę, keptuvę ar groteles ir uždengę dangčiu paliekam kelioms minutėms, kol ši gerai įkais;
* Ir pagaliau dedame paruoštą mėsą, daržoves ar kitas gėrybes. Tol, kol šnekučiuositės ir gurkšnosite arbatą, net nepastebėsite, kai viskas iškeps.
4. IDĖJOS PRAMOGOMS
Šventinei atmosferai sukurti reikia daugiau veiksmo. Šaltis ir pats padiktuoja, kad žiemos pramogos būtų aktyvios ir sušildančios kūnus. Taigi mano pasiūlymai:
*Žygiai, pasivaikščiojimai po mišką ar po apylinkes;
*Įvairūs orientaciniai žaidimai (užtenka ir savo kiemo, kuriame užduotys išmėtytos);
*Žaidimams būtinai išnaudokite sniegą, ypač kai šiemet prognozės tam palankios. Statykite senius besmegenius, sniego tvirtoves, darykite sniego angelus. Kartais ir mums, suaugusiems, visai smagu tokiais žaidimais sugrįžti į vaikystę. Tiksliau, net labai smagu, kai pagauna įkvėpimas;
*Šalia vandens telkinys? Pasiimkite pačiūžas;
*Šalia kalnas? Čiupkit roges ir kitas čiuožiančias priemones. Jūsų vakarėlyje tik suaugusieji? Nuo to tik linksmiau;
*Šokiai ant sniego (gali būti su užduotimis pagal muzikos žanrus).
*Jeigu susigundėte vakarėlio metu pasipuošti kiemą, tai laiko nešvaistysite veltui, nes bus ne tik smagu, bet ir naudinga. Be to, už kūrybiškumą atsakingas dešinysis smegenų pusrutulis irgi padirbės, nes čia galima prisigalvoti daugybę variantų.
Štai, pavyzdžiui, aš sugalvojau pasidaryti šventinę dekoraciją lauko vazone, kuriame gėlės jau seniai nušalusios, tai didelio grožio kaip ir nebeliko. Vietoje jų vazone prismaigsčiau eglės ir kėnio šakelių, bet galite panaudoti ir tujų šakeles. Pasivaikščiojusi po kiemą, radau dar puikiai išsilaikiusius hortenzijos, šilokų žiedynus, tai juos atsargiai nukirpau su sekatoriumi ir pabaigiau dekoruoti kompoziciją terasoje.
Sudžiūvę hortenzijų žiedynai puikiai tinka kalėdinėms dekoracijoms.
Beje, jeigu nerasite kuo papuošti, nukirpkite keletą šakų nuo savo kalėdinės eglutės – paieškokite tokių, kurios apačioje. Niekas ir nepastebės, kad šakų ten sumažėjo, o jūs turėsite su kuo dekoruoti.
Šio kenio apatines šakeles nukirpau sekatoriumi ir panaudojau kalėdinėms dekoracijoms.
5. LAUKO APŠVIETIMAS
Iš savo patirties pastebėjau, kad lauko apšvietimas daug reikšmingesnis žiemą, nei vasarą. Sutikite, kad šiltuoju metų laiku, kai temsta tikrai vėlai, nespėjame net įjungti tų lempučių. O žiemą jų grožis atsiskleidžia daug anksčiau, kai tik pradeda temti.
Štai pasižiūrėkite, mano papuoštas vazonas, kuris fotografuotas apie 16 val., atrodo taip (nuotrauka be jokio filtro):
O štai čia – ta pati vieta tuo pačiu metu, tik įjungus apšvietimą (nuotrauka irgi be filtro):
Taigi lauko girliandos gali tarnauti ir kaip šviesos šaltinis, ir kaip dekoracija, kuri šventinei vietai suteiks neįtikėtinai daug jaukumo. Kaip išsirinkti tinkamas lauko girliandas, skaitykite patarimus čia, viską išsamiai surašiau.
Patarimas: svarbiausia, kad ant pakuotės būtų ženkliukas IP44, kuris reiškia, kad jos atsparios drėgmei ir tinka lauko sąlygoms.
Šventė lauke žiemą gali būti apšviesta ir su žvakėmis – čia romantiškam vakarėlio variantui.
PAPILDOMAS PATARIMAS IŠ PRAKTIKOS
Organizuodami tokias šventes atminkite, kad jos geriau truktų ribotą laiką. Pagalvokite, kad ir gamtiniai klausimai čia tampa aktualūs, nes norisi, kad vonios kambarys būtų šiltoje erdvėje, ypač švenčiant su mažais vaikais. Ilgiau užsibuvus lauke, atsiras tokių, kurie jau sušalo kojas ir ragina eiti vidun.
Tad geriausi prisiminimai visiems išlieka, jei buvimas lauke sąlyginai trumpas – kokios dvi valandos. Kaip sakant neilgai, bet kokybiškai, nes tą laiką praleisite tikrai intensyviai ir pajusite visą nuostabų žiemos grožį.
Šaltinis: GELTONAS KARUTIS