Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Ką daryti

Ką daryti, jei neauga žolė

Jei jūsų kieme visiškai neauga žolė, prieš nuspręsdami toje vietoje padaryti takelį, terasą ar kažką panašaus, išbandykite keletą patarimų.

Štai kelios priežastys, kodėl žolė neauga:

-Didelis šešėlis: pasistenkite maksimaliai sumažinti medžio šakų sukuriamą šešėlį. Patartina gerokai apkarpyti suaugusių medžių šakas ir jas apgenėti, kad kuo daugiau oro ir saulės šviesos pasiektų žemę. Pastebėsite, kad taip sumažės ir samanų.

-Drėgmės problemos: pamėginkite padaryti nuolydį ir taip pagerinti drenažą. Tam teks į daubas priberti žemių, kad jose neužsilaikytų vanduo. Jei toje vietoje yra laistymo sistema, atkreipkite dėmesį, ar tinkamai ja naudojatės. Geriausia yra laistyti rečiau, tačiau palaistyti gausiai, nes tai paskatins šaknis augti giliai. Pabrėžiame, kad vejos nereikia laistyti vakare arba karščiausiu dienos metu.

-Dirvožemio pH: tikrinkite dirvožemio testo rezultatus. Jei jokių testų nesate darę, paimkite keletą mėginių (iš keturių ar penkių vietų) ir ištirkite dirvožemį. Pagal testo rezultatus galima sukurti konkrečiam dirvožemiui skirtą programą. Jums reikės mikroelementų, o juose turės būti optimalus kiekis deguonies ir vandens, kad paskatintų žolės šaknų augimą. Galima įdėti tinkamą kiekį kalkių, kad sureguliuotų dirvožemio pH lygį.

-Grunto tankinimas: dirvožemį reikia aeruoti, nes taip į dirvožemį lengviau pateks vanduo ir deguonis, kurie yra būtini, kad išsiskirtų mikroelementų. Jei rudenį dar kartą pasėsite žolę, dirvožemį suaeruosite, pasirinksite tinkamą sėklų mišinį bei saulės ir šešėlio derinį, galite labai pagerinti žolės augimą.

-Per trumpai nupjauta žolė: rekomenduojamas maksimalus žolės ilgis 7 cm, optimalus 4-5 cm, dekoratyvines vejas galima pjauti dar trumpiau. Jei paliksite aukštesnę žolę, ji sutankės ir ją mažiau žeis vasaros karščiai, kurie yra gana rimta problema. Jei žolė nupjaunama per trumpai, jai yra sudėtinga atlaikyti vasaros karščius.

-Ligos: reikia patikrinti, ar jūsų vejos neapniko ligos, ir tokių aptikus, imtis priemonių. Ligų gali būti įvairių, tačiau su dauguma galima susitvarkyti tinkamai žolę pjaunant ir laistant.

-Vabzdžiai: pirmiausia vejai kenkia lervos, tad reikia patikrinti, ar tokių yra, nes priešingu atveju veja nunyks. Aptikus lervų, reikia jas išnaikinti su specialiomis priemonėmis.

Su vejos problemomis geriausia kovoti rudenį, nes naujų daigų šaknų sistema nebūna itin stipri, tad negali atlaikyti liepos ir rugpjūčio karščių bei lietaus trūkumo. Rudenį ne taip karšta, o ir vakarai paprastai vėsesni, todėl žolei gali užaugti stiprios, ilgos šaknys. Iki to laiko, kai ateis pavasaris, žolė gaus užtektinai lietaus, kad pasiruoštų ateinantiems karščiams bei vasarai būdingoms karščio ir drėgmės sąlygoms. Jei žinosite priežastis, kodėl žolė prastai auga, galėsite viską pakeisti ir mėgautis nuostabia veja.

Mano išsaugoti straipsniai