Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Ką reikia žinoti

Ką reikia žinoti, jei į sodą vežatės naminę katę?

Kaip apsaugoti iš namų į sodą atsivežtą katę? Kaip paruošti augintinę gyvenimui gamtoje? Kaip sužinoti, kokie sodo augalai gali būti nuodingi jūsų katei, o kokie naudingi?

Gamtoje, už miesto jūsų keturkojams augintiniams atsiveria neišmatuojamos gamtos platybės. Gyvūnas gali vaikščioti kur panorėjęs, dūkti ir, galiausiai, leisti pasireikšti savo instinktams, apie kuriuos naminė katė buvo ir pamiršusi. Tačiau reikia nepamiršti, kad jūsų katės sodo sklype ir už jo gali tykoti kai kurie pavojai.

Turėkite omenyje, kad iš namų į sodą išsiveždami savo augintinę jūs įsipareigojate prisiimti už ją atsakomybę ir kai kuriuos įsipareigojimus. Taigi, laikas pasiruošti katės išvežimui į sodą. Įsitikinkite, kad jūsų katei yra atlikti visi reikalingi šiais metais skiepai ir panaudotos priemonės prieš blusas, nes jų itin gausu žolėje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Patarimai veisiantiems sodus (I dalis)
Rožės išauginimas iš stiebelio

Katei, kuri laisvai vaikštinėja po sodo apylinkes, būtina uždėti vardinį antkaklį su visa katės šeimininko informacija (adresu, telefonu).

Sode naminei katei gresia pavojus apsinuodyti. Daugelis mažų kačiukų ir kai kurios suaugusios katės, tyrinėdamos aplinką mėgsta paragauti sodo augalų lapų arba uogų. Paprastai katės turi nuojautą ir žino, kokie augalai joms tinka, o kokie joms gali pakenkti. Tačiau ir katės šeimininkams reikėtų žinoti, jog kai kurie augalai katei gali sukelti burnos gleivinės sudirginimą ir netgi apsinuodijimą. Namuose tokie augalai yra filodendras ir difenbachija. Gamtoje katėms pavojingi augalai: vilkauogė, lubinas, rusmenė, rododendras, hiacintas, kukmedis, rabarbaras, begonija, raudonasis klevas, vyšnia, auskarėliai.

Shutterstock nuotr.

Katės apsinuodijimo sodo augalais stiprumas priklauso nuo suėsto augalų kiekio ir katės svorio. Jeigu katė jau apsinuodijo, nepamirškite su savimi pasiimti ir pas veterinarą su kate kartu nusivežti įtariamą nuodingą augalą arba jo šakelę.

Nenaudokite sode herbicidų, pesticidų ir kitų nuodingų chemikalų, kurie gali pakenkti jūsų naminiams gyvūnams. Vietoje to, naudokite natūralias medžiagas ir sodo kenkėjų kontrolės metodus. Chemines trąšas, pavojingas medžiagas ir aštrų sodo inventorių laikykite uždaroje vietoje, kad visur įlendančios ir smalsios katės negalėtų prie jų prieiti.

Kokie sodo augalai yra tinkami jūsų katei? Pasėkite sode savo katei nedidelį dubenį su varpiniais augalais ir ruoškite kitą porciją, kai pirmuosius katė nuės. Paprastai katėms sėjamos avižos, miežiai, kviečiai arba kitos varpinės kultūros ir netgi linų sėmenys. Daugelis kačių mėgsta „užkąsti“ šviežios žalios, gausios vitaminų žolės. Tad reikia žinoti, jog specialiai katei pasėta žolė yra kur kas saugesnė, nei sodo vejos žolė, kuri dažnai paveikiama trąšomis ir herbicidais.

Sode galite pasodinti kačių mėgstamą augalą – katžolę. Šis naudingas, gražus ir kvepiantis augalas pradžiugins sodo šeimininkus ilgalaikiu gausiu žydėjimu, o katei padovanos aštrų, iki ekstazės privedantį malonumą. Stiprus ir specifinis kvapas, kurį skleidžia patrinti augalo lapai, pagal savo poveikį katėms yra sulyginamas tik su valerijono lašais. Tam, kad katės išgautų šį augalo kvapą, jos voliojasi katžolės krūmuose ir trypia augalo lapus, juos sulaužydamos. Tačiau šis augalas yra nereiklus ir greitai atsistato.

Mano išsaugoti straipsniai