Tikriausiai esate girdėję apie augalus, kurie padeda sodininkams kovoti su sodo ir daržo kenkėjais bei ligomis. Tarp šių jūsų sodą saugančių augalų yra ir labai mielų gėlių.
Serenčiai. Šias gėles galima sodinti visame daržo plote ir netgi įvairių pasodintų augalų tarpulysviuose. Dėl savo unikalių savybių serenčiai nuo bulvių ir pomidorų atbaido nematodus; nuo žemuogių – žemuoginį straubliuką, o taip pat svogūninę musę, kopūstinį baltuką. Serenčiai apsaugo kviečius, dobilus, linus ir kai kuriuos kitus augalus nuo fuzariozės.
Kai ant žirnelių, kopūstų, obelų, vyšnių, slyvų, serbentų, agrastų ir kitų augalų pasirodo amaras, būtinai apdorokite juos serenčių antpilu. Tam reikia antžeminę serenčių dalį reikia susmulkinti sekatoriumi ir pripildyti jais pusę kibiro. Užpilkite likusią kibiro dalį šiltu vandeniu ir palikite nusistovėti dvi paras. Po to nukoškite, supilkite antpilą į purkštuvą, pridėkite apie 40 g skysto muilo, kad antpilas priliptų prie augalų.
Nasturtės. Šios gėlės ne tik labai gražios, bet ir yra žalia trąša, ir būdas kovoti su kenkėjais. Jeigu kelis nasturtų krūmelius pasodinsite šiltnamyje arba lysvėje tarp pomidorų, tokiu būdu atbaidysite baltasparnius, o nuo kopūstų – kopūstinį baltuką.
Medetkos. Šios gėlės sodinamos tarp astrų. Tai apsaugo juos nuo pakankamai paplitusio grybelinio susirgimo – fuzariozės. Taip pat galima medetkomis apsodinti rožių krūmus, tokiu būdu apsaugant juos nuo nematodų.
Skaistenis. Jis teisėtai vadinamas gamtiniu insekticidu. Jis gelbsti kopūstus nuo amaro ir kopūstinio baltuko. O jei pavasarį pasodinsite skaistenius aplink obuolių kamienus, medžiai bus apsaugoti nuo amaro, obelinio vaisėdžio ir kitų kenksmingų vabzdžių. Ten, kur auga skaistenis, nėra amaro ir nematodų ant kitų gėlių. Skaistenio taip pat nemėgsta ir pelės.
Petunija apsaugo pupeles nuo daugelio kenkėjų ir ligų, o astrus – nuo fuzariozės.
Levanda pasodinta tai vienur, tai kitur su kitais augalais gelbsti kaimynus nuo skruzdėlių, amaro ir kandžių. Nuo skruzdėlių taip pat apsaugo ir bitkrėslė.