Sode po truputėlį keičiasi spalvos ir augalai. Tačiau tai nereiškia, kad įsivyrauja tik rudeniškos spalvos. Gyvybės įneša ryškieji viržiai.
Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija.
Jaunus augalus reiktų dažnai ravėti, kad piktžolės netrukdytų viržiams augti. Rudenį mėgaujamasi žydėjimu, o pavasarį, kartu su vegetacinio periodo pradžia (balandžio mėn. pabaiga – gegužės mėn. pradžia), nupjaunami visi žiedynai: kaire ranka suimama viržyno augmenija, o dešine viskas nupjaunama, paliekant tik apvalų gumbelį. Nenupjovus augmenijos ar tai atlikus nepakankamai ar per vėlai, rudeninio žydėjimo nebus, arba jis bus silpnesnis.
Viržių krūmas turi lėtai vystytis visą vasarą, o liepos – rugpjūčio mėn. augimas paspartėja ir netrukus krūmas džiugina gražiais žiedais. Pavasarį po nupjovimo ir vasarą (apie Jonines) kaip ir kitus sodo augalus viržius reikia tręšti: 20 – 40 gramų trąšų 1 kvadratiniam metrui, beriant aplink krūmą, užkasant į mulčią ir dirvą bei gausiai palaistant. Viržiams tręšti tiks rododendrams ar spygliuočiams skirtos specializuotos trąšos. Nors viržiai ir atsparūs sausroms augalai, nereikėtų leisti dirvai visiškai išdžiūti. Jauni, ką tik pasodinti augalai turi būti būtinai laistomi. Reguliariai, viso sezono metu, viržiai turėtų būti aprūpinti drėgme.
Dirva turėtų būti drėgna, bet ne šlapia, nes smulki ir negili šaknų sistema gali nukentėti nuo deguonies trūkumo ir krūmas gali pradėti pūti. Jei viržiai auga nevėjuotoje vietoje (kokio nors pastato kampe), kur nėra oro cirkuliacijos, labai tikėtinas augalo susirgimas ir puvimas, jis gali net žūti.
Tokiose vietose ar silpno laidumo dirvos vietose reikėtų dėmesingai apgalvoti drėgmės lygį. Jau buvo minėta, kad, jei vieta bus natūraliai tinkama (pušynas, smėlinga, laidi bei teisingai pagerinta dirva), viržiai augs be ypatingos papildomos priežiūros bei žydės labai gražiai.
Taigi, panašiai kaip ir kitus sodo augalus, viržius geriau laistyti rečiau, bet gausiau. Viržių peržiemojimas priklauso nuo medienos subrendimo. Vėsus ir drėgnas ruduo, tręšimas azotu praturtintomis trąšomis antrojoje vasaros pusėje trukdo augalams pasiruošti žiemai. Dirvai įšąlant, viržius galima padengti eglių šakomis (vienu sluoksniu), kad šie augalai nenukentėtų nuo šalnų.
Sekite visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!