Pateikiame devynis augalus, kurie tikrai palengvins Jūsų gyvenimą.
1. Chrizantemos
Pasak mokslinių tyrimų, šis augalas yra oro valymo čempionas, mat iš patalpose esančio oro geba šalinti amoniaką, benzeną, formaldehidus ir ksileną. Kai šis populiarus ir sodininkams skirtose parduotuvėse parduodamas augalas nužydi, jį galima persodinti į lauką.
.
2. Kuokštinis chlorofitas
Kuokštinis chlorofitas priskiriamas prie lengviausiai prižiūrimų augalų, todėl jis rekomenduojamas pradedantiesiems ar itin užmaršiems gėlių augintojams. Šiam augalui patinka šviesa, tačiau tiesioginių saulės spindulių jis nemėgsta. Subrendę kuokštiniai chlorofitai išleidžia ūglius su žiedais, kurie netrukus išauga į naujus kuokštinius chlorofitus.
3. Dracena
Yra daugiau kaip keturios dešimtys įvairių dracenų rūšių, tad idealiai jūsų namams ar biurui tinkantį variantą tikrai rasite. Dracenų ilgi ir platūs lapai gali būti išmarginti baltos, kreminės ar raudonos spalvos dryžiais. Tačiau naminių gyvūnėliu savininkams šis augalas nerekomenduojamas, mat šunims ir katėms jis yra toksiškas.
4. Fikusas
Nors fikusas yra medis ir gimtoji jo žemė yra pietryčių Azija, augdamas namuose jis išauga nuo 60 centimetrų iki trijų metrų aukščio. Tai nereiklus augalas, mėgstantis šviesią, tačiau tiesioginių saulės spindulių nepasiekiamą vietą. Nieko baisaus, jeigu tarp laistymų žemė gerokai pradžiūs. Nors fikusas puikiai valo orą, vėlyvą pavasarį jį galima išnešti į lauką ir įnešti atgal į namus tik gerokai atvėsus orui.
5. Vėzdūnė
Vėzdūnės yra santykinai maži augalai, lyginant su kitais čia išvardintais, tačiau gebėjimu šalinti teršalus iš oro jos nei kiek neatsilieka. Šis lengvai augantis augalas didžiąją vasaros dalį džiugina žiedais. Tik reikia žinoti, kad šios gėlės (kaip ir visos gėlės) turi nestiprų kvapą ir skleidžia šiek tiek žiedadulkių, todėl persistengti su jų kiekiu vienoje patalpoje nereikėtų. Vėzdūnei geriau tinka pavėsis, perlaistyti nereikėtų, bet žemė turi būti drėgna.
6. Ilgalapis inkstpapartis
Šie augalai mieliausiai valys orą vėsiose, drėgnose ir netiesioginės šviesos patalpose. Juos pakankamai nesunku auginti, tačiau inkstpaparčiai reikalauja drėgmės. Reiktų kasdien patikrinti, ar šis augalas dar neišdžiuvo, o kartą per mėnesį jį reiktų pamerkti.
7. Trijuostė sansevjera
Tai vienas nereikliausių kambarinių augalų. Nors jį kartkartėmis reikia palaistyti, trijuostė sansevjera mėgsta sausas sąlygas ir šiek tiek saulės.
8. Palmikė
Tai formaldehido valymo superžvaigždė. Palmikės ypač veši augdamos šviesioje ir saulėtoje vietoje. Jos gali išvalyti didelius kiekius oro iš dalies todėl, kad pačios gali išaugti pakankamai didelės – iki pusketvirto metro aukščio. Beje, šis augalas visiškai nekenksmingas jūsų naminiams gyvūnėliams.
9. Alavijas
Be to, kad alaviją nesunku prižiūrėti, jis dar pasižymi medicininėmis savybėmis. Alavijo sultyse gausu vitaminų, fermentų, amino rūgščių ir kitų elementų, pasižyminčių žaizdas gydančiomis, antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Yra duomenų, kad alavijas gali padėti sergant tokiomis odos ligomis kaip psoriazė (žvynelinė).