ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
187

187,34 m² namo interjeras: stilingi namai, kuriuose vyrauja natūralios medžiagos

Tai tarytum jauki užuovėja, nepastebimai įsitaisiusi gamtos kampelyje. Čia vyrauja ramybė, saikas ir natūralumas, vidaus erdvės susilieja su lauko, o pastato architektūra atspindi tai, kas slepiasi už plačių langų. Visko tik tiek, kiek reikia, paprasta, subalansuota ir lengva.

Objekto dosjė:

Tipas – privatus namas.

Plotas – 187,34 m².

Gyventojai – 5 asmenų šeima.

Projekto autorė – architektė Justė Žibūdienė (www.toota.lt).

Projektas buvo pradėtas nuo tuščio žemės sklypo, ta pati studijos „Toota“ komanda rūpinosi ir pastato architektūra, ir interjeru, todėl čia jaučiamas ypatingas vientisumas tarp lauko ir vidaus. Kiemo pusėje namo kontūras tarsi laiptuotas, jis suformuoja nedidelę privačią erdvę lauke. Svetainės ir stoginės lubos pasirinktos vienodo aukščio, tokiu sprendimu sukurtas harmoningas perėjimas iš lauko į vidų. Projekto autorė architektė Justė Žibūdienė pasakoja, kad šeimininkai nenorėjo aukštų lubų, tačiau slegiančio efekto išvengta taikliai parinkus baldus – jie padėjo sukurti aukštesnės erdvės įspūdį. Tad rezultatas – jaukūs ir stilingi namai, kuriuose vyrauja natūralios medžiagos, lakoniškos formos ir harmonija.

Namas iš išorės
Namas iš išorės
Norbert Tukaj

Architektūriniu pastato projektu buvo siekta sukurti vientisumą tarp lauko ir vidaus, namo kontūras kiemo pusėje yra laiptuotas, suformuojantis nedidelę privačią erdvę lauke.

Ne tik jaukus bei stilingas, bet ir praktiškas sumanymas – prie židinio įrengtos atviros lentynos malkoms. Net ir žvarbesniais vakarais nereikia jokių papildomų šildytuvų, pakanka užsikurti židinį, kuris ir šildo, ir dovanoja jaukų ugnies spragsėjimą.

Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbert Tukaj

Šie erdvūs namai išsiskiria neįprastu minimalizmu. Nors dažniausiai minimalizmą siejame su asketišku dizainu ir šaltumu, čia išgrynintas linijas ir kampuotumą lydi švelnūs atspalviai ir natūralios medžiagos, sušildančios namų interjerą. Pasak projekto autorės, siekta atsisakyti juodos spalvos ir metalo detalių, pakeitus jas medžio elementais.

Šeimininkai norėjo, kad vyrautų pilkšvi atspalviai, o pagyvinti juos nuspręsta pasteliniais motyvais: žalsvais, rausvais ir melsvais. Pasirinktas šiltas ir nekontrastingas spalvynas, daug dėmesio buvo skirta ne tik spalvoms, bet ir paviršiams, namuose gausu įvairių medžio detalių, akmens, kamštmedžio plokštumų, taip pat tekstilės. Kadangi medis vyrauja namo fasade, norėjosi jį perkelti ir į vidų, todėl čia išvysite medines grindis, sienines spintas, baldus, lentynas ir interjero akcentus.

Virtuvės zonoje atsisakyta pakabinamų spintelių, tai išsaugojo erdvės lengvumą. Ant galinės sienos įrengtas jaukus ir praktiškas apšvietimas, skirtas darbastaliui, čia panaudotas atsparus kvarcinis stalviršis, išsiskiriantis spalva ir dailiu akmens raštu.

Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbert Tukaj

Svetainės ir virtuvės erdvę nuo koridoriaus riboja pusiau atviros ir pusiau uždaros lentynos, toks sprendimas poilsio zonai suteikia papildomo gylio, o kartu ji yra ir pridengiama.

Kadangi medis vyrauja namo fasade, norėjosi jį perkelti ir į vidų, todėl čia išvysite medines grindis, sienines spintas, baldus, lentynas ir interjero akcentus.

Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbert Tukaj

Vienas svarbiausių siekių kuriant interjerą buvo lengvumo įspūdis, kurį pavyko pasiekti pritaikius medžio konstrukcijas. Domėtasi, kaip medį interjere naudoja japonai, o kaip – skandinavai, tad atsirado nemažai šiems namams labiausiai tinkančių interjero sprendimų. Visose erdvėse išvysite lakoniškų formų baldus, atidžiai parinktos jų detalės, tokios kaip kojelės ar rankenėlės, be to, tiek minkšti, tiek valgomojo ir virtuvės baldai atrodo itin lengvi, lyg kybantys ore. Poilsio zonos akcentas – estetiška ir funkcionali krosnelė, kuri neapsunkina erdvės ir neuždengia greta esančių plačių vitrininių langų.

Namų interjerą įkvėpė japonų stilistikos motyvai, todėl čia sąmoningai siekta atsisakyti metalo, jis pakeistas medinėmis konstrukcijomis: lentynų karkasai, virtuvės salos konstrukcija, baldų kojelės.

Namų vidus – toks pat ramus, kaip ir pastato architektūra, čia svarbiausia balansas, saikas ir natūralumas.

Namus saugo jaukus ir žaismingas medinis robotukas – interjero detalė, pagaminta vokiečių dizaino kompanijos „E15“.

Visose namų erdvėse persipina minimalizmas, funkcionalumas ir subtilūs spalviniai akcentai, vienur daugiau žalsvos, kitur melsvos ar švelnaus persikų rausvumo. Spalvinės detalės – tai ne tik kitaip nudažyta siena, ryškesnis baldas, paveikslas ar namų tekstilė, bet ir paprasti praktiški sprendimai.

Vienas tokių – pilkame vaiko kambaryje prie darbo stalo įrengta rusva kamštmedžio siena. Ji ir pagyvina interjerą, ir yra patogi naudoti, kai norisi pritvirtinti plakatą, raštelį, prisegti nuotrauką ar nedidelę dekoraciją. Daug dėmesio vaikų kambariuose skirta vietoms daiktams laikyti, įrengtos didelės sieninės spintos, stalčiai ir spintelės integruoti greta darbo stalo, specialūs lentynų blokai sumontuoti virš spintelių – tad ar tai būtų mokyklos reikmenys, ar žaislai, vietos jiems tikrai nepristigs.

Sumanus sprendimas – skyriais suskirstyta siaura sieninė lentyna, ji neapsunkina kambario, tačiau yra pakankamai talpi.

Vaikų kambariai pagyvinti švelniais atspalviais – regis, tik keli akcentai, o pilka erdvė kaipmat atrodo žaismingiau.

Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbert Tukaj

Kamštmedžio siena – ir interjerui intrigos suteikianti detalė, ir praktiškas sprendimas. Čia patogu pritvirtinti plakatą, raštelį, prisegti nuotrauką ar nedidelę dekoraciją.

Nors šių namų interjere vyrauja pilki atspalviai, kiekviena patalpa yra šiek tiek skirtinga, turinti savitą charakterį. Virtuvėje ir valgomajame jaučiama pavasariška gaiva ir vitališkumas, šeimininkų miegamajame – idiliška ramybė, vaikų kambariai – tarytum santūrus pagrindas jų spalvingoms idėjoms ir nesibaigiantiems žaidimams, o svetainei būdingas jaukus japoniško ir skandinaviško stilių derinys „Japandi“. Viena esminių pagal japonišką filosofiją kurto interjero detalių – paprastumo ir funkcionalumo derinimas, remiantis tokiu principu sukurtas ir vaikų kambarių interjeras. Viename jų akcentu tampa medinio karkaso spinta, kurioje įtaisyti spalvoti kubai-dėžės, tai paprastas, tačiau funkcionalus ir kambarį puošiantis sprendimas, panaši lentyna stovi ir svetainėje.

Viename vaikų kambarių akcentu tampa medinio karkaso spinta, kurioje įtaisyti spalvoti kubai-dėžės. Tai paprastas, tačiau funkcionalus ir kambarį puošiantis sprendimas.

Sienoje įrengta jauki laiptuota niša – tarsi mažutė kambario užuovėja. Čia galima laikyti daiktus arba mažajam patogu užsiropšti pažaisti.

Šeimininkų miegamajame neįprasta tai, kad lova stovi kambario viduryje. Toks sprendimas pasirinktas norint, kad ryte pabudus pro langus atsivertų kiemo vaizdas ir nesimatytų už nugaros paliktos darbo vietos bei drabužinės. Čia, kaip ir kitose erdvėse, tęsiama natūralumo, paprastumo ir jaukaus minimalizmo idėja, neutralių tonų kambarys pagyvintas švelniais rausvais potėpiais. Jaukumo siekta ir vonios kambaryje, šis išklotas tekstilinės tekstūros pilkomis plytelėmis, o šilumos suteikia papildomas apšvietimas, įmontuotas už lubose esančių medinių lentelių. Pasak projekto autorės, lentelės tarsi pasiskolintos iš pirties įvaizdžio, todėl kuria jaukią ir šiltą atmosferą, padeda vonią paversti lygiaverčiu namų kambariu.

Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbert Tukaj

Kad ryte pabudus pro langus atsivertų kiemo vaizdas ir nesimatytų už nugaros paliktos darbo vietos bei drabužinės, buvo nuspręsta lovą statyti kambario viduryje, o ne prie sienos.

Akcentiniai namų šviestuvai – skandinavų gamintojų, lakoniškų formų, bet išsiskiriantys forma arba spalva.

Jaukumo vonios kambariui suteikia papildomas apšvietimas, įmontuotas už lubose esančių medinių lentelių, tai stilinga pirties interpretacija.

Mano išsaugoti straipsniai