53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Tvarka namuose (I dalis): ruošiamės tvarkymuisi

Tvarka namuose (I dalis): ruošiamės tvarkymuisi

Visi turime daugybę daiktų, kuriuos gyvenant įtemptu ritmu, kartais tampa sunku suvaldyti. Jie mėtosi visur arba tiesiog netvarkingai griūna iš spintos. Jei nebegalite rasti Jums reikalingo daikto, pats metas skirti laiko namams ir generalinei tvarkai.

Dažniausia priežastis, kodėl namie prisikaupia pernelyg daug daiktų – nėra tinkamų erdvių, baldų jiems padėti ar paslėpti. Tad tvarka namuose turėtų suteikti įkvėpimo, kur tokias erdves atrasti.

Kaip pradėti

Dažniausiai netvarka namuose atspindi ir dvasinę mūsų būseną, tad susitvarkius namus pajusite dvigubą palengvėjimą. Apžiūrėkite, kuriems kambariams ar kambario dalims trūksta tvarkos ir imkite organizuoti daiktus.

Pirmiausia apgalvokite, kuriuos daiktus naudojate dažnai, o kuriuos tik retkarčiais. Pagal tai daiktai yra skirstomi į aktyvų laikymą ir neaktyvų.

Aktyviajam priklauso tie daiktai, kuriuos naudojame kasdien – drabužiai, indai, kompiuteris.

Neaktyviam – tai tie, kurių dabar nenaudojate, bet dar neketinate išmesti. Dažnai jie kelia sentimentalius pojūčius. Pavyzdžiui, šeimos relikvijos, išaugti vaikų drabužiai ir pan. Tiesa, neaktyvūs daiktai kartais paspendžia spąstus. Būtent tarp jų – daugiausiai daiktų, kurių nenaudosite apskritai. Tad siūlome juos peržvelgti ypač kritiškai.

Egzistuoja ir laikinas daiktų laikymas, tarp kurių daugiausiai sezoniniai sporto reikmenys, kuriuos įkomponuoti interjere, neturint papildomų erdvių, ypač sunku. Tai tarsi tarpinis etapas tarp aktyvaus ir neaktyvaus laikymo.

Pirmieji sprendimai

Pirmiausia turite apsispręsti, kas jums iš tikrųjų reikalinga, o ko vis dėlto tikrai nebenaudosite. Daiktus dėliokite pagal funkcijas ir sezoniškumą – tai padės atsirinkti. Jei tai drabužiai – kai kuriuos pasimatuokite, galbūt verta atiduoti draugams ar paaukoti labdarai. Tik nepasiduokite sentimentams.

Rūšiuojant pagal aukščiau išvardintą teoriją, bandykite atsakyti į klausimus: ar tikrai tai naudosite, ar artimiausiu metu to prireiks, kaip arti tas daiktas turi būti padėtas ir be ko negalite gyventi, nors tai ir nepraktiška.

Svarbiausia – neužsibrėžkite susitvarkyti viso būsto per vieną dieną. Geriau skirkite tam po pusvalandį kiekvieną dieną, kol ne tik sutvarkysite visą aplinką, bet po kurio laiko tai taps kasdieniu įpročiu.

Mano išsaugoti straipsniai