Dažnai kiekvieno namuose būna maža, nenaudojama erdvė, kuri iš tiesų gali tapti labai praktiška. Tikriausiai jau numanote, jog tai – prieškambaris. Pateikiame idėjas, kaip jį galima prikelti antram gyvenimui.
Prieskoniniai augalai. Baziliko panaudojimas buityje
Vieno 80 kv.m buto Vilniuje interjeras
Grindys
Tinkamai apgalvojus prieškambario grindų įrengimą, galima vizualiai praplėsti erdvę. Paslaptis – medžiagą, naudojamą prieškambaryje, perkelti ir už jo ribų, tarkime, tokiu būdu užeiti ir į virtuvės ar svetainės teritoriją. Galima, pavyzdžiui, pakloti kiliminį takelį, kuris pereina iš prieškambario į kambarį. Kiekvieno įeinančio į prieškambarį žvilgsnis daugiausia nukreiptas į grindis, todėl kuo didesnė grindų erdvė, tuo erdvesnė apskritai atrodo patalpa.
Apšvietimas
Tinkamu apšvietimu galima kardinaliai pakeisti mažo prieškambario įspūdį. Be tradicinio viršutinio apšvietimo, naudokite bra, nišų lemputes, grindų šviestuvus – visa tai suteiks patalpai įdomumo. O paviršiai, atspindintys šviesą, tokie kaip veidrodžiai, vitražai, blizgios lubos, padės vizualiai išplėsti erdvę. Juk veidrodžiai erdvę padidina net du kartus.
Erdviškumas
Atsikratykite visų nereikalingų daiktų – lentynų, vazų, suvenyrų. Šioje erdvėje sterilumas – jūsų pagalbininkas. Dažnai esminė klaida – perkrova baldais. Pavyzdžiui, pastatomas didžiulis krėslas, kuris sukuria ankštumo įspūdį. Taip pat pravartu likviduoti antresoles ir pašalinti gremėzdiškus nereikalingus baldus. Be to, prailginti erdvę gali pailgi spalvingi kilimėliai.
Spinta – už ar prieš
Spinta mažame prieškambaryje tiks tuomet, jei bus įrengta nišoje. Jei vis dėlto jūsų prieškambaris – siauras koridorius, nenaudokite gabaritinių baldų, skirtų nesezoninių daiktų laikymui: kai erdvė maža, tokia patalpa atrodys kaip šlamšto sandėlis. Geriau tam skirti vietos viename iš kambarių. Išeitis iš šios padėties – atvira kabykla. Galima parinkti įdomesnės formos kabyklą, pavyzdžiui, medžio formos, kuri tvirtinasi prie sienos arba pastatomą.