Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Hygge namuose: kaip atslinkus darganai pasikviesti šį magišką jausmą

Hygge namuose: kaip atslinkus darganai pasikviesti šį magišką jausmą

Iš Skandinavijos atsklidusi hygge arba „geros savijautos“ filosofija pasaulyje vis dar triumfuoja kaip karšta naujiena. O štai mums, lietuviams, anot interjero dizainerės Jovitos Jankauskienės, hygge idėjos buvo artimos dar tada, kai nežinojome, ką šis daniškas žodis reiškia. Specialistė patarė, kokie sprendimai padės išsklaidyti supančią rudens darganą ir pasikviesti į namus jaukumą.

Hygge ir atklydęs ruduo

Na, o kaip iš gamtos hygge jausmą perkelti į savo namus? Interjero dizainerė J. Jankauskienė sako, kad tai pavyks padaryti, jei būste kursite jaukumą. Beje, specialistė neabejoja, kad kalbant apie interjerą jaukumas yra puikus lietuviškas hygge idėjos atitikmuo.

„Jaukūs ir šilti namai, į kuriuos sugrįžus gera atsipalaiduoti ir tiesiog malonu gyventi. Tai visada būna vienas iš pirmų klientų prašymų ir tai yra labai artima hygge filosofijai, nors galbūt klientas šio termino pats nė nežino“, – pasakoja J. Jankauskienė.

Specialistės teigimu, atklydus rudeniui, į hygge galima pažvelgti kitomis akimis. Į namus ji pataria įsileisti daugiau pastelinių rusvų ir rausvų gamtos atspalvių, juos atsverti viena kita ryškesne detale. Apgyvendinkite namuose minkštus audinius – pledus, keletą pagalvėlių, taip pat augalų. Pasirūpinkite apšvietimu. Jis, beje, yra labai svarbus ir pagal hygge neturėtų būti intensyvus, todėl vakarais atpalaiduoti gali ir neintensyvi toršero šviesa arba žvakių ir židinio liepsna.

Shutterstock

„Dar viena žaisminga idėja – rudeniškai padenkite pietų ar vakarienės stalą. Pririnkite įvairiomis spalvomis nusidažiusių lapų, medžių šakų ir sukurkite iš jų savo kompoziciją. Mėgavimasis maistu, kartu su artimaisiais leidžiamas laikas – tai gali būti jūsų šio rudens hygge atradimas“, – pataria interjero dizainerė.

Įdėkite savęs

Hygge interjere – tai malonių detalių menas. Tiesa, ne kiekvienam prie širdies smulkmenos ar mažmožiai, todėl J. Jankauskienė primena dar vieną taisyklę – atraskite, kas jums asmeniškai yra ši filosofija. Mat nėra vieno teisingo sprendimo, kiek daiktų turėtų būti namuose, kaip pastatyti šviestuvą ir kur įkurdinti naują krėslą ar kokios spalvos pagalvėles nusipirkti.

Shutterstock

„Būna, sukuriame labai gražius namus, bet užtenka į juos užsukti po savaitės ar dviejų ir matau, kad harmonijos nėra vien dėl to, kad pačiam žmogui neįdomu ieškoti ir kurti jaukumo apie kurį kalbame“, – pasakoja specialistė. O būna atvirkščiai, palikusi dar ne iki galo įrengtą būstą interjero dizainerė jaučia, kad pagrindinis darbas nudirbtas ir namų jausmas sukurtas, nes patys savininkai bando kurti savo namus, derinti interjero detales ir ieškoti, kokioje aplinkoje jie jaučia savąjį hygge.

Mano išsaugoti straipsniai