ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos

2016 metais buvo pastebima didėjanti tendencija dirbti iš įvairių vietų nuotoliniu ar pusiau nuotoliniu būdu. Modernių biurų dizaino profesionalai didino vadovų ir žmogiškųjų išteklių ekspertų supratimą apie tai, kad norint pasamdyti ir išlaikyti didelius talentus, dabar labiau nei bet kada anksčiau reikia inovatyvių dizaino sprendimų. Biuras nėra vien atskira erdvė, kurioje lankosi individas: jis yra dalis asmens tapatybės ir įmonės kultūros. Išskyrėme 5 pagrindines tendencijas, kurios yra ir bus pastebimos moderniuose biuruose. Apie tai pasakoja dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Performuokite dokumentų saugojimo erdvę

Jei tik nedirbate intensyviai reguliuojamose srityse, tokiose kaip finansai ar sveikatos apsauga, ko gero, pastebėjote, kad vis daugiau įmonių ir atstovybių perkelia savo fizinius dokumentus į debesiją.

BoConcept nuotr.

Debesijos duomenų bazė sumažina biuro poreikių kiekį – reikia pildyti mažiau dokumentų, juos spausdinti, kopijuoti ir saugoti. Bet pasistenkite surasti tinkamus ekspertus, kurie padėtų jums perkelti dokumentus į debesiją, juos išsaugoti ir patobulinti. Suskaitmeninus popierinius dokumentus, ko gero atsiras didelių tuščių erdvių. Pasistenkite išnaudoti šias erdves kūrybiškai – įrenkite jose konferencijų kambarį arba darbo vietą projektams vykdyti.

BoConcept nuotr.

Darbo stalo pokyčiai

Kadangi vis daugiau žmonių pereina prie nuotolinio darbo režimo, darbo stalų skaičius gali sumažėti.

BoConcept nuotr.
BoConcept nuotr.
BoConcept nuotr.

Patariama atlikti auditą ir patikrinti, ar darbuotojai naudojasi darbo stalais ir ar jie padeda jiems pasiekti produktyvumą, ar yra patogūs. Ne visi darbo stalai vienodi. Moderniose komercinėse darbo erdvėse sparčiai populiarėja reguliuojamo aukščio stalai, darbo stalas su bėgimo taku, duomenų integravimo asmeniniai stalai ir belaidžiai stalai. Taip yra dėl vienos paprastos priežasties: ne darbuotojui reikia prie jų prisitaikyti, bet jie prisitaiko prie darbuotojo poreikių.

DELFI / Modesta Meškė

Naujoji bendradarbė: motina gamta

Šiemet pastebimas išaugęs skaičius biurų, kuriuose, kuriant darbo erdves strategiškai integruojami natūralūs gamtos elementai, tokie kaip perdirbta mediena, vanduo, gyvos sienos, biuras pereinantis į lauko erdvę. Nebeužtenka ant administratorės stalo pastatyti papartį ar gebenę. Novatoriškos bendrovės jau įveda naują standartą, pritaikiusios „biofilinio dizaino“ principus. Įrodyta, kad tokiais principais pagrįstuose biuruose darbuotojai yra produktyvesni, jų emocinė būklė geresnė, jie jaučia mažiau streso, greičiau mokosi ir išgyja.

DELFI / Modesta Meškė

Pavyzdžiui, „Kickstarter“ įsirengė būstinę Niujorke sename renovuotame pieštukų fabrike – buvo įrengtas natūralus kiemas ir sodas ant stogo, kuriame auga valgomieji augalai. Vidinis kiemas įrengtas biuro viduryje, erdvė yra atvira, besidriekianti aukštyn, tad į pastatą patenka daugiau natūralios šviesos. Tokiame biure yra erdvės atsipalaiduoti nuo protinio ir fizinio nuovargio.

BoConcept nuotr.

Laikas geriau ir greičiau bendrauti

Kalbant apie bendradarbiavimą ir susirinkimus, svarbiausia yra įvairovė – ne tik darbuotojų, bet ir bendradarbiavimą skatinančių baldų. Jei reikia vietos dviejų-šešių žmonių susirinkimams, puikiai pasitarnaus akustinių pertvarų sistema, įrengta atviro biuro viduryje. Kiti komercinių įmonių biurai ieško būdų vienoje erdvėje integruoti darbo vietas su akustinėmis pertvaromis ir bendravimui skirtus baldus, kad būtų sukurta atpalaiduojanti atmosfera. Tai skatina žmones pereiti nuo tiesmuko, formalaus konferencijų stalo prie patogių kėdžių ir intymesnės aplinkos. Pastebima netradicinių, stilingų, bet jaukių susirinkimų erdvių tendencija.

DELFI / Modesta Meškė

Modernios sėdėjimo vietos

Įsivaizduokite, kaip pasikeistų įmonės gamybinių susirinkimų atmosfera, jei jie vyktų vienoje erdvėje, susėdus ratu, žemai – tai sukurtų vienodą žaidimų erdvę visiems susirinkusiems.

Būtent taip buvo nuspręsta padaryti „Google“ būstinėje Londone – čia buvo pastatyta didžiulė puslankio formos balta sofa.

Didžiausias iššūkis kiekvienoje didelėje erdvėje, ypač apytikriai 15 tūkst. kv. m biure, kuriame įsikūręs „Google“ bendrovės biuras, yra klausimas, kaip išsaugoti visą erdvę gaivią ir gyvą, sukuriant atskiras užuovėjas ir vietas pagalvoti, bet ne prie darbo stalo.

DELFI / Modesta Meškė

Biurai turi įkvėpti ir paskatinti darbuotojus įdėti visas savo pastangas – tam reikia baldų, atitinkančių įvairius darbo režimus. Galite pasinaudoti paieškų gigantės idėja ir panaudoti didžiulę sofą arba išbandyti mažesnes erdves – „hobito urvus“, tokius kaip anklavai su minkštasuoliais, sofos už akustinių sienelių, ilgi stalai pietums ir telekomunikacijai, modernios versijos rašomieji stalai su kėdėmis ant ratukų ir bendros sėdėjimo vietos, kuriose darbuotojai jausis patogiau.

BoConcept nuotr.

Šiais metais pasistenkite integruoti savo biure naujausius dizaino elementus, o gal netgi suplanuokite daugiapakopį renovacijos projektą, kad biuras įkvėptų jūsų darbuotojus, o jūsų įmonė augtų ir klestėtų.

BoConcept nuotr.
BoConcept nuotr.


Daugiau idėjų: www.boconcept.lt

Mano išsaugoti straipsniai