Prie miegamojo lovos priderintas naktinis staliukas ar spintelė – visuomet tikslingas, savo vietą „žinantis“ baldas… Tačiau visai nesvarbu, kad jis būtų sukomplektuotas su lova. Beje, dizaineriai guodžia, kad tokį daiktą galima įsigyti ir baigus įrengti kambario interjerą, kai išryškėja stilistinė visuma bei galimybių improvizuoti ribos.
1. Šiuolaikiniuose eklektiškuose interjeruose spinteles gali atstoti patys įvairiausi baldai ir net kitokie interjero aksesuarai, ant kurių paviršių patogu susidėti reikalingus daiktus: kėdės ir taburetės, pufai ir padėklai, sėdmaišiai ir lagaminai…
Vietoj naktinių spintelių prie lovos įkomponuoti funkcionalūs, lengvai pristumiami padėklai – ir ant jų puikiausiai telpa visi reikalingi daiktai. Jie tinka prie minimalistinio stiliaus, be to, yra beveik nepastebimi, o grubi faktūra dera su neapdailinto betono lubų perdangomis. (Projekto autorius – architektas Gintas Vieversys.)
Prie ko ir kaip derinti naktinį staliuką atstojantį baldą – variantų daugybė. Galima prie lovos ar komodos, prie paveikslų ar pagalvėlių, prie tapetų ar užuolaidų… Juodai dažytos miegamojo sienos fone kitų spalvų detalės išryškėja itin pastebimai – čia svarbiausią įspūdį lemia ne baldo forma ar konstrukcija, o medžiaga. Ypač jei daiktas yra išraiškingos faktūros – kaip medinis lovos rėmas ir pintas pufas šalia jos. (Interjerą kūrė Justė Kubilinskaitė ir Simas Tarvydas.)
Kėdės vietoj spintelių šalia lovos – šiek tiek netikėtos, bet suteikiančios išskirtinio originalumo. Toks sprendimas pasiteisina, nes lovos galvūgalis yra įspūdingo dizaino, tad šalia jo turi puikuotis ne įprastas, standartinis, o įdomesnis baldas. Kad kėdės atrodytų moderniau, iš atkalčių išimtos minkštosios dalys. (Projekto autorė – interjerų kūrėja Anna Drutel.)
Vietoj naktinio stalelio galima pastatyti kad ir nedidukę taburetę – svarbiausia, kad ji harmoningai įsilietų į aplinką. Aukštos miegamojo lubos dekoruotos balintomis medinėmis lentutėmis, tad panašaus stiliaus taburetė papildo romantišką šiltą kambario nuotaiką. Ją dar sustiprina smulkiais augalų motyvais papuošti tapetai, neužgožiantys didelės ir šviesios erdvės. (Projekto autorės – dizainerės Eglė Balčiūnaitė ir Jurgita Dragūnaitė.)
Ilga lentyna šalia lovos patogi susidėti įvairioms smulkmenoms, kambariui suteikiančioms jaukumo ir autentiškumo. (Projekto autorės – dizainerės Gintarė ir Rūta Jarmalavičiūtės.)
Minimalistinio dizaino staleliai – tarsi per kuklūs miegamojo lovos „partneriai“, juolab kad kambario aplinka ir taip labai santūri. Tokią nuotaiką sustiprina baltas baldų koloritas. O sėdmaišiai įlieja gerokai daugiau žaismingumo. (Projekto autorė – architektė Dovilė Martinaitytė.)
Klasikinis simetrijos principas ne visuomet patogus ir racionalus. Skirtingi baldai iš abiejų lovos pusių – įdomu, o kartais ir labai praktiška, nes nedidelėje erdvėje sutalpinama daugiau būtinų daiktų. O, svarbiausia, asimetrija įlieja įvairovės ir dinamiškumo.
Šalia lovos pastačius stilingą konsolę vienu šūviu nušauti du zuikiai – ji atstoja ir naktinį, ir kosmetinį stalelius. Ir dera prie išraiškingo, prabangaus lovos galvūgalio. Įprastos simetrijos čia nesilaikoma: iš kitos lovos pusės pastatytas toršeras su lentynėle – ir šviesos šaltinis, ir baldas. (Projekto autorė – architektė Asta Puolienė.)
Kambarys vizualiai atrodo didesnis, jei spintelės šalia lovos pakabintos ant sienos, o ne pastatytos ant grindų. Taip sukuriama didesnės erdvės iliuzija, nes baldai „neužgrobia“ grindų ploto. Be to, tokios spintelės atlieka dvi funkcijas – naktinio stalelio ir lentynos. Stilistiškai jos itin dera prie nuotraukų kompozicijos bei langelių virš lovos, kur taip pat suprojektuotos nedidelės lentynos.
Pintas stalelis sušildo miegamojo interjerą, pagyvina didesne faktūrų įvairove ir dera prie medžio. Naktiniai šviestuvai įkomponuoti praktiškai ir patogiai – kai nėra daug vietos ant stalviršio, juos galima kabinti ant lubų, sienos ar lovos galvūgalio. (Projekto autorė – architektė Agnė Matulaitienė.)
Santūrių geometrinių linijų lovos galvūgalį sušvelnina ąžuoliniai skirtingų dydžių netaisyklingo ovalo formos staliukai, įkomponuoti prie lovos. Nors nemaži, bet neapsunkina erdvės, o lovatiesės raštai pakartoja jų silueto motyvus. Beje, apvalūs staleliai atitinka ir fengšui reikalavimus: patariama vengti kampuotų spintelių šalia lovos, teikti pirmenybę suapvalintoms formoms, be to, baldai neturėtų būti aukštesni už lovą, kad netrukdytų sklisti gyvybinei energijai, kol mes miegame… (Projekto autorė – dizainerė Goda Litinskienė.)
Nedidelėje miegamojo erdvėje, kur telpa tik lova ir lentyna šalia jos, įkomponuotas ryškus violetinis akcentas – originalios formos kompoziciją pagyvinantis stalelis. Rodos, paprasta, bet gražu ir stilinga. (Projekto autorė – architektė Aušra Kačinskaitė.)
Žaismingą skandinaviško dizaino staliuką iš tiesų galima nešiotis po namus, jis tobulai pritampa daugelyje kambarių – ne išimtis ir miegamasis. Akivaizdu, kad toks baldas ne tik lengvesnis, bet ir daug jaukesnis už solidesnio dizaino masyvesnes spinteles. (Projekto autorė – architektė Ugnė Puronaitė.)
Abipus lovos įkomponuoti modernūs, stilingi staliukai, atitinkantys romantišką miegamojo nuotaiką. Ant jų pastatyti labai patogūs balti šviestuvai – galima reguliuoti šviesos sklidimo kryptį. Daiktus, kurių prireikia, patogu laikyti šalia pastatytoje laikraštinėje. Lengvos formos staliukai dera šalia išskirtinio dizaino lovos, aptrauktos šviesiu faktūrišku audiniu, ir jos neužgožia. (Projekto autorė – dizainerė Goda Litinskienė.)
Nuotraukos – iš žurnalo „Mano namai“ archyvo.