Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
5 naujausios interjero dizaino tendencijos iš Dubajaus

5 naujausios interjero dizaino tendencijos iš Dubajaus

Dubajus (JAE) – pasaulio prekybos sostinė, kurioje svarbią vietą užima ir dizainas. Apsilankius Dubajuje junti ne tik prabangą, bet ir discipliną. O tai, kad interjero dizainas užima reikšmingą vietą, supranti pamatęs ne vieną interjero saloną judriausioje miesto gatvėje. Kokios naujausios interjero tendencijos buvo pristatytos šiemet parodoje „Index 2014“, dalinasi interjero dizainerė Simona Cirtautaitė.

1. Blizgūs paviršiai. Interjerą pagyvinti siūloma blizgiais paviršiais, tačiau jie turi būti nenuobodūs. Veidrodžiai puošiami įmantriais rėmais ir rėmeliais. Šiai dekoro detalei tai suteikia ne tik funkcinės paskirties, bet tampa ir ryškiu interjero akcentu. Svarbus ne pats veidrodžio dydis, o originalus rėmas ir kabinimo vieta. Juk veidrodžiais gali būti dekoruojamos ir baldų fasadinės dalys, pavyzdžiui, komodos durelės.

Asmeninio archyvo nuotr.

2. Akmens panaudojimas. Naudojamas tiek natūralus, tiek ir dirbtinis akmuo. Jį galima pasitelkti dekoruojant grindis, sienas. Plačiai naudojamas akrilo akmuo iš gamtos mineralų ir pigmentų užpildo. Jis yra lygaus paviršiaus ir atitinka griežčiausius higienos reikalavimus. Be to, yra geresnis už natūralų akmenį, stiklą, keramiką dėl jo lankstumo ir panaudojimo galimybių. 

Asmeninio archyvo nuotr.

3. Šviestuvai. Įvairovė begalinė: nuo gamtos motyvų, tokių kaip – pakabinamas šviestuvas „vyšnaitė“ – iki didžiausių ir prabangiausių sietynų, skirtingų architektūros elementų formų. Interjero pagrindiniu akcentu gali tapti pakabinami šviestuvai. Tiesa, šviestuvai tampa vis svarbesniu dekoro elementu didesnėms erdvėms, kuriose yra aukštos lubos.

Asmeninio archyvo nuotr.

4. Imitacijos, gamtos motyvų atkartojimas ir ekologijos mada. Didelio dėmesio sulaukė populiarioji žalioji siena, tačiau su didžiule dirbtinių augalų įvairove ir spalvomis – nebijoma eksperimentuoti. Nuo šiol žalioji siena gali būti ir oranžinė, ir geltona, ir bet kokios kitos norimos spalvos. 

Asmeninio archyvo nuotr.

Beje, siūloma žaliai dažyti ne tik sienas, tačiau ir lubas, o jose derinti subtilų apšvietimą. Taip pat galima pastebėti nemažai gamtos motyvų atsikartojimo balduose. Pavyzdžiui, šviestuvai uogų formos, plytelių ornamentai, primenantys pitono odą. Tai kuria originalumo ir prabangos įspūdį.

5. Rytietiški motyvai. Elementai, atkeliavę iš Rytų kraštų, ypatingai išreikšti. Viktorijos laikų krėslai, Rytų ornamentų įspaudai ant baldų, įvairūs rytietiški aukso ir sidabro raižiniai ant kriauklių, arbatos staliukai iš medžio šakų, kas tarnauja kaip prabangus baldas arba gali būti kabinamas ant sienos kaip dekoro elementas. Rytų motyvai pastebimi ant blizgių plytelių, akmens raižinių, užuolaidų formų, jų prabangių audinių ir, be abejo, ant šviestuvų.

Asmeninio archyvo nuotr.

Natūralu, jog kyla klausimas, ar visa tai galima pritaikyti Lietuvos rinkai. „Į šį klausimą nėra vieno atsakymo. Viena vertus, visa tai tikrai realu įsigyti ir požiūris į interjerą laisvėja, atsiranda drąsos ryškesniems sprendimams. Kita vertus, svarbus klausimas yra plotas. Tik nedaugelis Lietuvoje turi tokias erdves, kuriose gali puikuotis tokie masyvūs interjero elementai, kaip tai lengvai taikoma Jungtiniuose Arabų Emyratuose“, – įspūdžius apibendrina dizainerė S. Cirtautaitė.

Mano išsaugoti straipsniai