Ieškant originalių interjero idėjų ir netikėtų sprendimų, neretai tenka nusivilti: ne viską, ką galima sukurti projektuojant ar įsivaizduojant, pavyksta perkelti į realybę. Tokiu atveju dažnai pagelbėja tekstilė: naujausios skaitmeninės audinių marginimo technologijos šiai medžiagai suteikia platesnį pritaikymo spektrą – iš audinių sukuriami ne tik dekoratyvūs interjero akcentai (pagalvėlės, užuolaidos, šviestuvų gaubtai ar baldų užvalkalai ir pan.), bet ir įdomūs architektūriniai sprendimai, pavyzdžiui, audiniai naudojami darant sienų, pertvarų, lubų ir net grindų plokštumų apdailą.
Bendrovės „Heliopolis“, jau beveik 20 metų sėkmingai tęsiančios veiklą reklamos ir plačiaformatės spaudos produktų prekybos srityje, direktorius Aleksandras Paškevičius sako, kad tekstilės gaminiai vis dažniau naudojami įvairiose srityse, ir tai, jo nuomone, susiję su tobulėjančiomis technologijomis: jos padeda sumažinti tekstilės marginimo kaštus, užtikrina išskirtinę kokybę, greitesnį darbo procesą, ekologiškumą, paprastesnį pritaikymą ir pan. Direktorius pabrėžia, kad įmonė visas pastangas ir jėgas skiria klientų individualiai vertei kurti ir tinkamai pateikti. Bendrovės „Heliopolis“ Lietuvoje atstovaujama japonų gamintojo „Mimaki“ įranga jau spėjo pelnyti solidų pripažinimą tarp profesionalių tekstilės gamintojų. Siekdama sukurti visapusišką paslaugų komplektą, įmonė ne tik pristato „Mimaki“ produktus, bet ir teikia priežiūros bei konsultavimo paslaugas.
MIMAKI standartai
Naujoviški ir kūrybiški sprendimai.
Aukšta atspaudų kokybė.
Spartus darbo procesas.
Didelis patikimumas.
Ekologiškumo principai.
Laisva niša
Naujas technikos galimybes įvertino ir Lietuvos verslininkai, savo veiklai plėtoti pasirinkę „Mimaki“ spaudos mašinas. Įmonės „Skaitmeninė spauda ant lino“ vadovė Edita Kozyrovičiūtė-Mejuvienė pasakojo jau kurį ieškojusi skaitmeninio spausdintuvo, padedančio kokybiškai įgyvendinti įvairiausias idėjas, ypač kalbant ne apie pramoninę spaudą, o apie sąlyginai nedidelius metražus, kad dizaineriai, tekstilininkai galėtų dažnai keisti savo kolekcijas ar pagal užsakymą pagaminti vienetinių gaminių, pavyzdžiui, kuriamam interjerui dekoruoti. „Mūsų specializacija – natūralus lino audinys. Ši medžiaga dar nėra plačiai naudojama spalvotai marginti, o jos kelių atspalvių raštai jau seniai atsilieka nuo šiuolaikinių audinių marginimo tendencijų, – įsitikinusi E. Kozyrovičiūtė-Mejuvienė. – Taigi ieškojome mūsų poreikius atitinkančios spaudos mašinos, kuri galėtų marginti natūralų lino pluoštą ir atitiktų ekologiškumo principus, – tai itin svarbu kalbant apie natūralų pluoštą. Esame labai patenkinti bendrovės „Heliopolis“ pasiūlytu „Mimaki“ spaudos mašinos modeliu TX400-1800. Beje, jį gamintojai specialiai modifikavo, kad būtų galima spausdinti ant lino.“
Įmonės „Skaitmeninė spauda ant lino“ vadovė E. Kozyrovičiūtė-Mejuvienė: „Investicija į „Mimaki“ spaudos ant lino mašiną pateisino mūsų lūkesčius. Šiandien esame pirmieji ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos valstybėse, galintys pasiūlyti kokybiško kelių spalvų natūralaus pluošto marginimo paslaugas net ir nedideliais kiekiais.“
Individualūs poreikiai
Įmonės „Skaitmeninė spauda ant lino“ vadovė pabrėžė, kad dirbant su „Mimaki“ spaudos mašina atsirado galimybė atlikti vienetinius užsakymus – spaudos kiekiai gali prasidėti vos nuo vieno metro, tad savo kūrybiniams sumanymams įgyvendinti ją išnaudoja interjero dizaineriai – pritaiko pagalvėles, užuolaidas, šviestuvų gaubtus, paveikslus ir panašius dekoro elementus. Natūralus ir išraiškingas lino pluoštas interjerui suteikia išskirtinio jaukumo ir šilumos, o individualiai sukurti raštai pabrėžia namų savitumą ir originalumą. „Mūsų pagrindinis tikslas – bendradarbiauti su dizaineriais, kūrybininkais, suteikti jiems galimybę perkelti idėjas ant lino, o jų gali būti begalė. Su „Mimaki“ mašina galime įgyvendinti bet kokį sumanymą, – sako verslininkė. – Prireikus ir konsultuojame, galime padėti ieškoti raštų bei nuotraukų, kad sumanymai būtų įgyvendinami su nedidelėmis medžiagų ir dažų sąnaudomis.“
Kitos spaudos kokybės dimensijos
„Nuolatos domimės pasaulinėmis spaudos tendencijomis ir ieškome būtų investuoti į savo segmento technologijos naujoves, – sako bendrovės „Print In“, užsiimančios įvairaus tipo plačiaformatės spaudos darbais, direktorius Ramojus Talmantas. – Vakarų Europoje tekstilės segmentas akivaizdžiai suaktyvėjo – tai paskatino plėsti savo veiklos sferą. Ilgai rinkęsi ir ieškoję tinkamiausio varianto pasinaudojome „Heliopolio“ pasiūlymu ir įsigijome „Mimaki“ sublimacinę tekstilės marginimo mašiną JV5-320DS. Mano įsitikinimu, šiuo metu rinkoje tai vienas patikimiausių pirkinių.“ Anot pašnekovo, ši mašina – išskirtinė, galinti spausdinti ant įvairiausių audinių tiesioginės ir sublimacinės spaudos būdu neįtikėtinu greičiu (maždaug 50 m² per valandą), o spaudos kokybė nenuvilia: ryškios spalvos, nedidelės medžiagų sąnaudos, puiki skiriamoji geba – net iki 1440 dpi.
Privalumai ir galimybės
Investavus į „Mimaki“ mašiną praplėstas vienas pagrindinių įmonės „Print In“ veiklos segmentas – reklamos sfera: margintais audiniais imta keisti tradicinius PVC tentus. Šiuo atveju tekstilė pranašesnė ne tik dėl to, kad ją patogiau transportuoti ir paprasčiau tvirtinti, bet ir dėl spaudos ryškumo bei pritaikymo galimybių. „Mes vieninteliai sublimaciniu būdu galime spausdinti didelio formato – net iki 3,20 m pločio – audinius, be to, naudojame įvairios sudėties tekstilės produktus, taip pat ir peršviečiamus, šviesą išsklaidančius audinius, – apie veiklos naujoves pasakojo Ramojus Talmantas. – Dėl to galime aktyviau reikštis ir interjero dekoravimo srityje. Sulaukiame užsakymų marginti užuolaidų, baldų audinius pagal individualius poreikius, taip pat gaminti sėdmaišių, krepšių, šviestuvų audinius, atspausdinti paveikslus, net pritaikyti medžiagą sienoms apmušti ar grindims dengti. Vienas populiariausių užsakymų – įtempiamosios margintos tekstilės lubos, gaminamos iš permatomo, šviesą išsklaidančio sintetinio audinio.“
„Mimaki“ sublimacinės spaudos mašinos JV5-320DS kokybė nepriekaištinga: ant audinio ji gali nesunkiai perkelti net sudėtingus, įvairiaspalvius grafinius elementus ar labai smulkias detales.