Polikarbonato šiltnamiai tarsi termosai išlaiko šilumą, o jei viduje oro temperatūra šoktelės iki 33–34 laipsnių, pomidorų, paprikų ir baklažanų žiedai nebeapsidulkins.
Apskritai per pačią vidurdienio kaitrą šiltnamyje gali būti taip karšta, kad visi augalai išdegs, jei nesugalvosite, kaip atvėsinti šiltnamio.
Lengviausias ir patikimiausias būdas – užtamsinti šiltnamį. Iš išorės apipurkškite šiltnamį kreidos tirpalu (200 g kreidos į 10 l vandens) – karštis viduje sumažės, bus žymiai vėsiau.
Šis metodas nebrangus, lengvas ir saugus. Kai karštis atlėgs, pakaks nuplauti kreidą patiems arba palaukti, kol tai padarys lietus. Nereikėtų purkšti ant šiltnamio kalkių – jos sunkiai nusiplauna, o šiltnamio šveitimas kempine ar šepečiu – pernelyg ilgas darbas.
Kreidos tirpalas turi trūkumų – daržovėse bus mažiau cukraus, o pomidorai labiau stiebsis į saulę nei megs vaisius.
Atvėsinti šiltnamį galima ir su tinkleliu. Tik nevalia tiesiog uždengti juo šiltnamio, nes taip jis dar labiau įkais. Tinklelį reikia pritaisyti virš polikarbonato šiltnamio taip, kad tarp šiltnamio ir tinklelio būtų tarpas. Šis būdas veiksmingai vėsina, be to, tinklelį lengva nudengti.
Yra vienas trūkumas – augalai negauna šviesos. Nebent dengtumėte raudonu tinkleliu – jis pridengia tik nereikalingą šviesą, o augalai gauna viską, kas reikalinga, ir puikiai auga.
Veiksminga apsauga – dirbtinio rūko sistema. Ji veiks, jei vandentiekyje bus 1,25 atmosferų spaudimas. Įjungus vandenį po šiltnamį pasklinda rūkas. Ši sistema mažina temperatūrą, o tuo pačiu augalai palaistomi. Vienas trūkumas – pomidorai nemėgsta drėgmės ant lapų. Užtai agurkams jis puikiai tinka – jie auga ir duoda gausų derlių.
Dar vienas variantas – specialūs šiltnamiai, kuriuose įrengta puiki oro kaitos sistema. Tokiuose šiltnamiuose nėra langelių, vėdinama pakeliant dalį stogo – taip oras patenka į šiltnamį, vėsina augalus, nebūna skersvėjo.