53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Darau pats: klojame plyteles vonioje

Darau pats: klojame plyteles vonioje

Keramikinės plytelės yra populiarios ir mėgstamos dėl savo praktiškumo, neįtikėtinos spalvinės ir dydžių įvairovės bei dėl daugelio kitų priežasčių. Ypatingai jos tinka tose vietose, kur daug drėgmės, kadangi jos nesugeria, o vandenį nuo jų paprasta nuvalyti. Viena iš tokių patalpų – vonios kambarys.

Atėjo laikas atnaujinti vonios plyteles. Tolesniam darbui reikia paruošti sienas ir grindis. Iš pradžių išmontuojame senas plyteles, nuvalome sienas nuo senų dažų ir atšokusio glaisto. Po to visą klijuojamą plotą padengiame gruntu. Sumontuotas karkasas uždengs vandens ir kanalizacijos vamzdžius. Labai svarbu nepamiršti paruošti vietą patikrinimo ertmėms tose vietose, kur yra įrengti skaitliukai.

Vėliau padengiame karkasą gipso kartonu (geriau drėgmei atspariu). Gipso kartoną pakanka padengti gruntu, kuris yra itin skvarbus. Po to, kai paruošimo darbai baigti, pereiname prie pačių plytelių klijavimo. Pirmiausiai pažymime lubas ir sienas. Kiekvienoje sienoje brėžiame liniją griežtai per vidurį tam, kad nustatytumėme, koks pjūvis bus kampe. Nuo to priklausys, kaip pradėti klijuoti plyteles: nuo pažymos į įvairias puses arba, praleidžiant centrą, palei plytelių centrą. Pagal tą pačią schemą pasidarome brėžinį ir ant grindų.

Tuštumos po grindų plytelėmis – negalimos. Plytelių ant grindų klijavimas atliekamas naudojant kryželius ir pleištus, pastarieji leidžia reguliuoti plytelių išsidėstymą. Grindys klijuojamos plytelėmis toje pačioje horizontalioje plokštumoje.

Plyteles klijuojant ant sienų yra svarbu gerai ir lygiai išdėstyti pirmąją eilę, tai gražaus ir sklandaus tolimesnio darbo garantas.

Išoriniams kampams panaudojame plastikinius kampukus. Neturi būti jokios tuštumos po pirmos eilės plytelėmis.

Siūlių užglaistymas pradedamas kitą dieną, po darbų baigimo, tam, kad klijai spėtų išdžiūti. Kitaip skiedinys išdžius nevienodai, netolygiai ir spalva skirsis.

Mišinių paruošimas (klijų ir skiedinio) vyksta griežtai pagal instrukciją, kuri yra ant pakuotės. Skiedinys tepamas guminiu glaistikliu, po 10 minučių jis įstrižine kryptimi nuvalomas suvilgyta vandeniu kempinėle. Po 30-40 minučių plytelės nuvalomos sausu minkštu skudurėliu, o visos siūlės taip pat nuvalomos skudurėliu, kad pašalintumėte nelygumus.

Po šios privalomos procedūros matome lygias, gražias, o svarbiausia – hermetiškas siūles. Į vidinius kampus skiedinys nepatenka, juos užpildome naudodami silikoną ar kitą priemonę jūsų nuožiūra.

Laikantis šių nesudėtingų taisyklių, jūs būsite patenkinti naująja vonia dar ilgus metus.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Mano išsaugoti straipsniai