Prabangus, bet subtilus – tokia idėja remiantis buvo projektuojamas šio erdvaus trijų aukštų buto interjeras. Subtilūs, ramūs spalviniai akcentai čia keliauja iš vieno kambario į kitą kurdami vientisą erdvę, o estetinė dermė susipina su praktiškais sprendimais, suteikiančiais patogumo.
Objekto dosjė:
Tipas – butas Vilniaus senamiestyje.
Plotas – 190 m2.
Gyvenamoji erdvė: pirmame aukšte bendra poilsio, virtuvės ir valgomojo erdvė, miegamasis kambarys, vonios kambarys. Antrame aukšte – daugiafunkcė poilsio zona, du vonios kambariai, vaikų miegamasis. Trečiame – jaunuolio kambarys.
Gyventojai – 5 asmenų šeima.
Projekto autorė – interjero dizainerė Monika Noreikienė (interjero studija „Menas gyventi“).
Virtuvės zonos projektuotos taip, kad kiekvieną funkciją būtų patogu atlikti, liktų pakankamai erdvės. Įdomus akcentas – matinio aukso spalvos virtuvės spintelių cokolis. Anot interjero dizainerės, toks sprendimas virtuvei suteikia lengvumo, sklendimo ore įspūdį. Tai ir labai praktiška: valant ar siurbiant grindis metalo paviršiaus dalis mažiau gadinama, braižoma.
Prieangyje subtilūs baldai, ramios spalvos tarsi susilieja su erdve. Jos akcentas – žalsvomis marmuro imitacijos plytelėmis dekoruotos grindys.
Buto interjere vyrauja medis, marmuro imitacija ir juodas stiklas. Pastarasis gausiai naudojamas laiptų turėkluose. Po laiptais įrengta viena iš poilsio zonų.
Interjero dizainerė Monika Noreikienė pasakoja, kad kai šeimininkai palankiai susiklosčius aplinkybėms virš turėto dviejų kambarių buto įsigijo antrą butą, o virš šio – palėpę, atsivėrė didelės erdvės galimybės. Per medžiagas ir formas sukurti prabangos įspūdį neužgožiant buto autentikos detalėmis ar itin akcentuotu dekoratyvumu – tokių gairių buvo laikomasi kuriant šio buto interjerą.
Pagrindine interjero idėja pasirinkta moderni klasika su subtiliais art deco stiliaus akcentais. Virtuvės fasadams pritaikyta pelenų rožės spalva, kuri yra itin chameleoniška – esant skirtingiems apšvietimams, ji, regis, keičiasi, tampa pilka. Šio kolorito buto šeimininkė pageidavo beveik visose namų erdvėse. Prie jo puikiai dera juoda, matinio aukso spalvos. Bendrosioms erdvėms parinkti funkcionalūs ir neutralūs prožektoriniai šviestuvai, jie derinami su išraiškingais pakabinamais šviestuvais, vyrauja matinio aukso spalva ir stiklas.
Skulptūriškas ir modernus juodas stiklas vyrauja pagrindiniuose namų laiptuose, juodos spalvos akcentų randama ir visame bute. Ji suteikia formoms griežtumo, be to, juodi buto detalių kontūrai įrėmina ir paryškina šiltus žemės atspalvius.
Vienas privalumų didelei, gaminti mėgstančiai šeimai – erdvi virtuvė. Siekiant, kad valgomojo ir virtuvės salos kėdės būtų panašios, jos buvo parinktos giminingų formų ir atspalvių, pagrindinį dėmesį nukreipiant į marmuro imitacijos stalo stalviršį ir intensyvių raštų salą.
Spalvinė pusiausvyra: pilkos baro kėdės, marmuro imitacijos stalviršis ir virtuvės sienelė, pelenų rožės atspalvio virtuvės spintelės itin dera ir papildo vieni kitus.
Vieną esminių autentiškų dekoro elementų padiktavo pats butas – šeimininkų miegamajame buvo paliktos senos sijos, o buvusios nišos atvertos ir sumaniai išnaudotos kaip daiktų laikymo vietos ar tiesiog jose pakabinti veidrodžiai erdvėms praplėsti. Anot interjero dizainerės, svarbiausia šio ir kitų miegamųjų projektavimo dalis buvo patogios, plačios lovos ir tinkamai parinktos užuolaidos. Šeimos nariai mėgsta miegoti visiškoje tamsoje, todėl kilo iššūkių ieškant tokių užuolaidų, kurios tiktų prie nestandartinių langų formų, o audiniai neprarastų lengvumo, jų atspalviai derėtų prie žemiškų tonų baldų.
Šeimininkų miegamojo akcentai – sijos ir išraiškingas šviestuvas. Pastarasis savo forma kuria dvaro menės puošmenos įspūdį. Atverta niša tarnauja kaip vieta daiktams laikyti.
Spintų fasadams panaudotos faktūrinės, tarsi atkartojančios audinių raštus „Cleaf“ gamintojo plokštės, jos pasirinktos prie miegamojo lovos gobeleno derančių, jį papildančių tonų.
Asmeninėje šeimininkų erdvėje įrengtas vonios kambarys – itin elegantiškas ir šviesus, prabangos įspūdį kuria marmuro efekto sienos ir grindys. M. Noreikienė pabrėžia, kad marmuras interjerui suteikia prabangos ir elegancijos, o margi paviršiai užmaskuoja erdvių formos trūkumus.
Erdviame vonios kambaryje, į kurį patenkama iš miegamojo, pritaikyti kokybiški, pagal individualų projektą gaminti baldai – spintelė suprojektuota su keraminiu paviršiumi ir įleistomis kriauklėmis.
Matinio aukso spalvos, vadinamos „brushed gold“, akcentai šeimininkų vonios kambariui suteikia rafinuotumo ir prabangos pojūtį, jie puikiai dera su marmuro elementais.
Antrame aukšte, išgriovus pertvaras, buvo palikta viena didelė poilsio zona. Nors žemiškų atspalvių, aptakių formų minimalistiniai baldai vyrauja visame bute, čia išsiskiria didelė ir pūsta stacionari lounge stiliaus sofa su apgalvotomis daiktų laikymo vietomis po ja, įkurdinta palei nedidukus langus, kurių nebuvo galima keisti ir perkelti. Tokia ji parinkta neatsitiktinai – sprendimą padiktavo šeimininkų pomėgis atsipalaidavus leisti laiką žiūrint televizorių. Savo dydžiu ir erdve minkštasuolis po langais gali atstoti ir popietės miego vietą. Baldas organiškai pereina į nedidelę baro erdvę, o šis atlieka ir rašomojo stalo funkciją – daugiafunkcis baldas leidžia ergonomiškai išnaudoti visą didžiąją sieną po langu.
Sofos vietą poilsio erdvėje antrame buto aukšte padiktavo mažyčių langų virtinė – jų negalima buvo keisti ar perkelti. Išgriovus visas šio aukšto pertvaras, šeimininkai pasirinko kuo didesnę erdvę, todėl sieną palei langus reikėjo kuo nors užpildyti. Buvo pasirinktas individualiai pagamintas minkštasuolis.
Šiame aukšte naujoje vietoje buvo suprojektuotas svečių vonios kambarys su laisvai pastatoma vonia ir dviejų berniukų miegamasis su atskiru jų vonios kambariu.
Kambaryje, kuriuo dalijasi du šeimininkų sūnūs, taip pat paliktos originalios lubų sijos. Akmens, medžio, žemės spalvos organiškai sąveikauja tiek gamtoje, tiek ir šiame miegamajame.
Berniukų vonios kambariui dekoruoti pasirinkta rafinuota stilistika, čia derintos prabangos įspūdį suteikiančios tamsios plytelės, iš juodo stiklo pagaminta stiklinė dušo kabinos konstrukcija.
Iš pagrindų pertvarkius palėpę, buvo atidengtos natūralių plytų sienos, o suprojektuotas miegamasis kambarys skirtas vyriausiam šeimininkų sūnui. Šis kambarys unikalus – anot M. Noreikienės, čia nėra nė vienos lygios sienos ar vienodų kampų, be to, ir langai absoliučiai skirtingų dydžių. Palei atidengtą sieną virš laiptinės sukurtas LED apšvietimas, kuris leidžia žaismingai apšviesti senovinių plytų mūrą. Grindys šiame kambaryje ir visame bute suklotos įstrižai. Joms nutarta derinti du natūralių, alyvuotų, trisluoksnių parketlenčių dydžius ir storius, siekiant suteikti aliuziją į senąjį Vilniaus parketą, kai grindys būdavo klojamos iš tokių lentų, kokias pavykdavo gauti.
Jaunuolio kambaryje išsaugota visame interjere vyraujanti ramaus, šiuolaikiško, patogaus interjero koncepcija. Interjere susipina natūralios medžiagos ir neutralūs atspalviai, kuriantys estetiškai patrauklią erdvę ir atpalaiduojančią atmosferą. Elegantiška kambario detale tapo pastelinės pilkšvos užuolaidos, atkartojančios bendrą kambario koloritą.