ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
Ankštas

Ankštas, bet patogus: 28 kv.m butas Vilniuje

Praktiški sumanymai, tinkamai parinkti baldai ir išradingai pritaikyta spalvinė gama – šie trys pagrindiniai dalykai suteikė galimybę ankštame butuke įrengti kompaktišką, bet patogią ir estetišką gyvenamąją erdvę su atskiru miegamuoju.

Objekto dosjė:

Tipas – butas atnaujintame name Vilniaus senamiestyje.

Plotas – 28 m².

Lubų aukštis – 3 m.

Gyvenamoji erdvė: bendrasis kambarys, miegamasis ir vonios kambarys.

Paskirtis – nuoma.

Interjero projekto autorės: Kristina Meškerevičienė (dizaino koncepcijos autorė), architektės Irina Gečienė ir Rimantė Merkevičiūtė.

Vilniaus senamiestyje, sename atnaujintame name esančiame 28 m² ploto bute, pagal pirminį planą, be atskiro vonios kambario, tebuvo viena patalpa – čia turėjo tilpti visos būtinos funkcinės zonos. Buto šeimininkei ir interjero dizaino autorei Kristinai Meškerevičienei toks išdėstymas neatrodė nei patrauklus, nei praktiškas. Pasitarus su architekte Rimante Merkevičiūte buvo nutarta jį pakoreguoti ir sukurti iš dalies atskirtą miegamojo erdvę. Atviroje patalpoje pastatyta 2 metrų ilgio pertvara atskyrė bendrąjį kambarį ir miegamąjį. Siekiant išsaugoti erdvės pojūtį, durų į miegamąjį atsisakyta, juolab kad į šią zoną „perkeltos“ ir vonios kambario durys. Toks sprendimas buvo reikalingas dėl galimybės bendrojo kambario nišoje, palei sieną priešais langus, įkomponuoti virtuvės zoną. Buto šeimininkei Kristinai dėl spalvinių sprendimų apsispręsti padėjo architektė Irina Gečienė. Neatsitiktinai čia vyrauja balta: ji padeda vizualiai padidinti erdvę, išryškina aukštas lubas, kuria tvarkos pojūtį ir padeda išvengti nereikalingų detalių.

Balta, pilka, juoda – ši spalvų trijulė, kai kur paįvairinta tų pačių spalvų raštais, kartojama visame interjere. Projekto autorės tokį derinį pasirinko neatsitiktinai: paprasti, neutralūs atspalviai neapsunkina, neapkrauna mažų patalpų papildomomis detalėmis, todėl vizualiai sukuriamas laisvesnės erdvės įspūdis.

A. Narmonto nuotr.

Praktiškas sprendimas

Vietoj užuolaidų parinktos prie stiklo prigludusios baltos ritininės užuolaidos, neuždengiančios plačių palangių. Jas galima išnaudoti kaip patogias atviras lentynas ar sukurti papildomą vietą atsisėsti.

A. Narmonto nuotr.

Net ir mažam valgomojo staliukui šiame bute neliko tinkamos vietos, todėl pasirinktas praktiškesnis variantas – lakoniškas baro tipo stalas: čia vienu metu gali prisėsti 2 žmonės, o jo paviršius praplečia vietą maistui gaminti.

A. Narmonto nuotr.

Pagal pirminį projektą bendrajame kambaryje suformuota specialiai sieninei spintai skirta nemaža niša, tad projekto autorėms nereikėjo ieškoti vietos dar vienam masyviam baldui pastatyti. Projektuoti stumdomąsias duris atrodė nepatogu: tokiu atveju perpus sumažėja spintos turinio apžiūros plotas, o dvivėrės durys būtų užėmusios per daug svetainės erdvės. Taigi buvo pasirinktas „armonikos“ tipo spintos durų variantas: jos plačiai atidaromos, todėl galima patogiai apžiūrėti visas pakabas ir lentynas, ir neužima daug vietos priešais spintą.

A. Narmonto nuotr.

Patarimas

Net jeigu bute ir netrūksta vietos daiktams susidėti, rinkitės aukštas, iki pat lubų montuojamas, virtuvės spinteles. Jos sukuria vientisumo pojūtį, be to, nuo jų nereikia nuolat valyti dulkių.

Tinkamas pasirinkimas

Paprasto dizaino lova net su keturiais talpiais stalčiais apačioje – puikus pasirinkimas kuriant mažo miegamojo interjerą. Juose galima susidėti ne tik atsarginius patalynės komplektus, bet ir sezoninius drabužius, rečiau naudojamus daiktus – viską, kam nedideliame bute trūksta vietos. Ant sienos kabinamas galvūgalis taip pat padeda sutaupyti kelis kambario centimetrus, o tarp medinių horizontalių lentelių palikti tarpai vizualiai palengvina lovos konstrukciją.

A. Narmonto nuotr.

A. Narmonto nuotr.

Mano išsaugoti straipsniai