Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
PRIEŠ ir PO: senas 57 kv. m. butas virto jaukiais ir šiuolaikiškais namais

PRIEŠ ir PO: senas 57 kv. m. butas virto jaukiais ir šiuolaikiškais namais

Įvardinti visus pokyčius, kurie buvo padaryti atnaujinant penkiasdešimt metų neremontuoto būsto interjerą, gana sudėtinga. „Mano Namų“  skaitytoja Ieva, atnaujinusi savo 57 kv. būstą viename Rytų Aukštaitijos miestelyje, teigia, jog būstas buvo atnaujinimas iš pagrindų, todėl jos ir namus padėjusios kurti interjero dizainerės Gintarės Grigaitienės laukė daugybė iššūkių.

Moterys sutiko pasidalinti savo pasakojimais apie būsto atnaujinimu darbus. Kokie svarbiausi sprendimai buvo padaryti kuriant interjerą? Kiek laiko užtruko namų atnaujinimo procesas? Kas buvo sudėtingiausia? Ieva ir Gintarė atsakys į šiuos klausimus ir galbūt paskatins skaitytojus nepabijoti atnaujinti senos statybos būstų, nes rezultatas gali maloniai nustebinti.

Papasakokite, kiek laiko vyko būsto atnaujinimo darbai?

Ieva: Būsto atnaujinimo darbai vyko apie 18 mėnesių – nuo dizainerės sukurtų vizualizacijų, pirmųjų griovimo darbų iki užuolaidų pakabinimo bei kitų užbaigtinių interjero akcentų. Interjerą būtų buvę galima atnaujinti 4 mėnesiais greičiau, jei ne trikdžiai norint gauti kaimynų sutikimą dėl kapitalinio remonto (kuomet daromi pakeitimai laikančioje sienoje)“. 

Butas prieš pokyčius
Butas prieš pokyčius
Asm. albumo nuotr.

Butas prieš pokyčius
Butas prieš pokyčius
Asm. albumo nuotr.

Butas prieš pokyčius
Butas prieš pokyčius
Asm. albumo nuotr.

Gintarė (Namų vizija): Iš dizainerės perspektyvos, galiu pasakyti, kad seniai nustojau skaičiuoti laiką, praleidžiamą kuriant objektus, nes tai nusitęsia ir metus, ir du. Šiuo atveju taip ir buvo, užtrukome virš metų, žinoma, kaip Ieva ir pasakoja, jei ne pašaliniai, tiesiogiai su statybomis nesusiję trikdžiai, pokyčiai būtų įvykę greičiau. Iš kitos pusės, „išlaukti“ ir apgalvoti sprendimai nevykdomi per dieną, geram rezultatui reikia laiko“.

Butas prieš pokyčius:

Kaip vyko būsto atnaujinimo darbai?

Ieva: Interjero kūrimo tikslas buvo labai racionaliais kaštais sukurti jaukų, šiuolaikišką būstą. Jokių darbų patys nedarėme. Samdėme darbuotojus – dizainerę, projektuotoją, baldų gamintojus, santechnikus, elektrikus, griovimo darbų, grindų liejimo, apdailos, durų montavimo specialistus. Man, moteriai, šiame namų kūrimo projekte atiteko darbų vadovo pareigos. Viskas buvo nauja. Buvo nelengva su visais viską suderinti, sukontroliuoti eigą, pasirūpinti suteiktais leidimais ir išspręsti kaimynų skundus. Žinoma, medžiagų ieškojimas ir pirkimas, derinant kainą ir kokybę, taip pat nebuvo lengva užduotis. Dėl karantino suvaržymų beveik viskas, kas panaudota interjere, buvo užsakyta internetu – nuo laminato iki sofos. Siekiant sutaupyti ir ieškant akcijų, teko važiuoti pasiimti keturių plytelių į Klaipėdą, o tai yra 350 km. atstumas nuo įrengiamo būsto lokacijos (šypsosi)“.

Gintarė (Namų vizija ): Pirmiausia, vykdant atnaujinimo darbus, susidėliojome baldų išdėstymo planą, o tam reikėjo pakoreguoti ir net išgriauti sienas. Tuomet sekė visi kiti instaliacijos brėžiniai bei 3D vizualizacijos tam, kad būtų lengviau apsispręsti perkant medžiagas. Medžiagų rinkimą šį kartą apsunkino karantinas, bet rezultatas rodo, jog nebuvo suklysta, nes svarbiausius aspektus vis tiek derinome vietoje, jau prie esamų matmenų grindų ar sienų“ .

Butas prieš pokyčius
Butas prieš pokyčius
Asm. albumo nuotr.

Trumpai nupasakokite, kokie interjero pokyčiai buvo įvykdyti atnaujinant būstą?

Ieva: Senos statybos trijų kambarių butas, kuriame niekada nebuvo darytas remontas daugiau nei 50 metų (be tapetų klijavimo), buvo atnaujintas iš pagrindų. Tad paprasčiau būtų pasakyti, kas yra nepakeista, nei kas pakeista. Vis dėlto pagrindiniai būsto atnaujinimo darbai buvo šie:

  • Atverta virtuvės erdvė

  • Panaikintas vienas iš trijų kambarių, todėl turime vieną bendrą 30 kv. m. erdvę su patekimu į virtuvę

  • Suformuota atskira erdvė drabužinei

  • Padidintas vonios kambarys, kuriame suformuotas dušas
Butas prieš pokyčius
Butas prieš pokyčius
Asm. albumo nuotr.

Gintarė (Namų vizija): Įrenginėjant senos statybos būstą, koncentruojiesi ne į dabartinį būsto vaizdą, o į būsimą rezultatą. Bute įvyko kardinalūs pokyčiai. Pagrindinė būsto atnaujinimo užduotis buvo padaryti, kad namai būtų šiuolaikiški, jaukūs ir taip, kaip Ieva minėjo, būtų padaryta minimaliais kaštais. Renkant būsto apdailą buvo pasirinktos „saugios“ spalvos, prie kurių nėra sudėtinga priderinti interjero detales ir baldus, taip pat labai lengva kažką pakeisti ateityje ir tai nekainuos brangiai. Būste po pokyčių vyrauja baltos, pilkos spalvos ir akies nerėžiančio medžio imitacijos tekstūros. Prie jų labai išraiškingai atrodo keletas juodų detalių, metalas bei švelnios pelenų rožinės spalvos interjero akcentai tam, kad bendras vaizdas taptų šiek tiek jaukesnis“.

Butas prieš pokyčius
Butas prieš pokyčius
Asm. albumo nuotr.

Butas po pokyčių:

Kas buvo sunkiausia atnaujinant interjerą?

Ieva: Sudėtingiausia buvo susitvarkyti su remonto leidimais ir kaimynais. Taip pat nemenkas iššūkis buvo suprasti visus kapitalinio remonto niuansus. Ne kartą susidūrėme su situacija, kai projektuotojas, inžinierius, valstybinis architektas, statybų inspektorius ir advokatas skirtingai pateikia reikalavimus bei skirtingai supranta įstatymus.

Kadangi pirmą kartą vadovavau remonto darbų eigai, daug laiko užtruko darbų derinimai. Mažame miestelyje nėra visų reikiamų specialistų, todėl kartais tekdavo jų ieškoti didmiesčiuose. Ne kartą nepasisekė su darbuotojais, teko šalinti rimtą broką, ieškoti naujų specialistų bei iš naujo užsakinėti medžiagas. Reikia tikrai daug dėmesio skirti atliekamų darbų kokybei, šią pamoką jau išmokau. Kaip jau minėjau, medžiagų ir interjero detalių pirkimas internetu irgi nekėlė pasitikėjimo. Kai perki internetu, nežinai, ar gausi tai, ką matai nuotraukoje. Kelis kartus teko grąžinti nusipirktas prekes“.

Butas prieš pokyčius
Butas prieš pokyčius
Asm. albumo nuotr.

Gintarė (Namų vizija ): Pagrindinius sunkumus atlaikė klientai. Mes esame pripratę reikalauti maksimumo, tiek kokybės, tiek tempo klausimais, todėl šiokių tokių sunkumų kilo su statybininkais. O tai, kas liečia interjero dizainą, rasti bendrą sprendimą su klientu nebuvo sunku, nes Ieva gana tiksliai žinojo, ko nori“.

Butas prieš pokyčius
Butas prieš pokyčius
Asm. albumo nuotr.

Kaip jaučiatės po interjero pokyčių, džiaugiatės rezultatais?

Ieva:

„Po pusantrų metų proceso (kurio, deja, negaliu pavadinti maloniu), dabar jau galime džiaugtis jaukiais savaitgalio namais prie ežero. Pirmas kartas yra pirmas kartas – blynai prisvilo. Tačiau, kai dabar žiūriu į visumą ir žinau, kiek daug pastangų buvo įdėta norint pasiekti tokį rezultatą – viskas tampa tik dar gražiau. Manau, kad sekančio objekto atnaujinimas būtų daug sklandesnis, nes dabar jau turiu patirties“

Gintarė „Namų vizija): Aš visada sakau, kad laimingi klientai yra laiminga aš. Apžvelgiant kiekvieną interjero objektą galima rasti priekabių ir jei tik norėsi, būtinai rasi kur pirštu pabaksnoti. Vis dėlto gyvendami dažniausiai tų smulkmenų nematome, o ir žiūrėti į viską kartais norisi paprasčiau, nes nėra nieko neišsprendžiamo, labai daug kas priklauso nuo žmogaus požiūrio“.

Mano išsaugoti straipsniai