Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.
Dizainerė yra kilusi iš Kauno ir šiuo metu gyvena lofte Vilniuje. Ji interjero srityje darbuojasi beveik 10 metų ir tai vadina didele dovana, nes kiekvieną dieną gali tobulėti ir atrasti kažką naujo.
Šiandien dalinamės Pylimo g. palėpėje įsikūrusio buto vizualizacijomis. Vizualizacijomis, nes projektas dar neužbaigtas, tačiau jau laukia realizacijos pabaigos.
IŠŠŪKIAI. Palėpės – tai didelis iššūkis ne tik dizaineriams, bet ir gamintojams! Bute jaučiamas senosios statybos palikimas – kreivos sienos, ne vietoje atsiradusios kolonos. Tačiau tokie nepatogumai, anot dizainerės, butui tik prideda dar daugiau šarmo, charakterio, gyvybės ir natūralumo.
Dar vienas tekęs iššūkis – labai aštrūs nuožulnumai, dėl kurių lieka labai mažai naudingo ploto ir tuomet reikia suktis iš padėties, nepalikti daug tuščių, nenaudingų kampų. „Pvz., nevaikščiojamas ir nenaudingas plotas yra visur, kur žemiau nei 1,6 m. Svetainėje tai yra didelė dalis tokio aukščio, todėl ten pastatėme labai elegantišką, prailgintą, 60- ųjų metų stilistikos ir šių laikų moderno improvizacijos, stilingą, inspiruotą danų gamintojų, komodą“, – teigia Agnė. Komoda tapo ir valgomojo, ir svetainės dalimi.
EKLEKTIŠKAS, ŠVARUS, PASTELINIS INTERJERAS, kuris nerėžia akies, o yra susiliejantis su aplinka. „Viskas atrodo „kaip čia buvę“, – sako projekto autorė. Svetainės bei valgomojo zonos išspręstos paprastai – jos skirtos susiburti šeimai ir draugams. Jaučiama kokybė renkantis baldus ir medžiaga.
Vienintelis RYŠKUS AKCENTAS bendroje erdvėje – persiškas kilimas. „Tai itin mane žavinti detalė“, – sako pašnekovė.
ŽIDINYS IR DARBO ZONA. „Židinio siena išspręsta labai funkcionaliai – nepakako vien apstatymo – nusprendėme židinio apdailą su apjungta darbo zona padaryti vientisą, neišskirti dviejų komponentų atskirai ir taip išgauti vientisumą erdvėje. Jei šie du komponentai skirtųsi savo tekstūra, apdaila ir būtų išryškinti kaip dvi atskiros detalės, bendroje erdvėje turėtume tarsi jausmą „visko čia per daug, o apjungus šiuos du elementus, turime vientisą detalę“, – sako Agnė.
STILIAUS VIENTISUMAS. „Kurdama interjerus, labai stengiuosi palaikyti stiliaus tęstinumą, pajausti bendrą visų namų atmosferą. Man patinka, kaip šiame objekte galime matyti ir labai „rėkiančių“, daugelio akiai galbūt atmetimo reakciją galinčių sukelti akcentų (mažasis WC, tėvų miegamojo juodas baldas per visą sieną), tačiau puikiai įsiliejančių į bendrą kontekstą ir taip neatrodančių iššaukiančiai.
Jei paimtume kaip atskirus komponentus, be bendrumo jausmo, tuomet kyla abejonių dėl tokių sprendimų, bet matant visą namų vientisumą, man šie akcentai užtvirtina labai subtilų namų charakterį, duoda „cinkelį, vinį, uogą“ visam bendram vaizdui“, – pasakoja dizainerė.
„Sakyčiau, viskas paprasta ir subtilu, manau, ilgą laiką tokie namai nepraras žavesio“, – užbaigia Agnė.
Nuotraukos: Factory komanda.
Šaltinis: www.ukai.eu