Draugui, ieškančiam išskirtinės, originalios kalėdinės dovanos savo šeimai, nedvejodamas patariau: pasodink savo kieme didelę eglę. Draugas nepatikėjo: kaip galima persodinti 5-7 metrų eglę? Galima.
Šiandien draugo kieme jau auga didelė eglė, o draugo šeima – žmona ir vaikai – iki šiol nesupranta, kaip per pusdienį, jiems nesant namuose, kieme užaugo žaliaskarė. Tiesiog stebuklas.
Nors pats dirbu bendrovėje, kuri tokius stebuklus sukuria (daugiau informacijos – www.medeinesparkai.lt), bet kaskart neatsistebiu, kaip per kelias valandas galima užauginti didelį medį.
Neabejoju, kad draugo šeimai šv. Kalėdos ir šiemet, ir visais ateinančiais metais bus išskirtinės – kieme prie savo išpuoštos eglės, prie savo šv. Kalėdų medžio – vieno iš pagrindinių šių švenčių atributų daugelyje pasaulio šalių.
Lietuvoje tradiciškai kalėdinis medis – paprastoji eglė – kaip Šv. Kalėdų medis pradėta puošti gana pavėluotai, tik XX a. pradžioje. Savo kieme ar kambaryje papuoštas spygliuotis atneša šventinę nuotaiką, gamtos kvapus ir viltis.
Vis dėlto, ne vienas prisipažintų, kad kasmet iš prekybos centro ar turgaus nešdami eglę į namus susimąstome: juk tai paskutinė šio gražaus medžio – šakotos eglės – kelionė, kaip ir milijonų kitų jos likimo sesių. Todėl suprantama, kad jau tradicija tapo namuose puošti eglės ar kito spygliuočio šaką: taip ne tik pigiau, bet ir tausojama gamta.
Lietuvoje ryškėja kita sveikintina tradicija: kieme prie namų ar įstaigos pasodinti savo žaliaskarę, ją kasmet papuošti artėjant šv. Kalėdoms.
Būti savo eglės šeimininku, išgelbėti jai gyvybę – nuostabus jausmas. Eglė Jums tarnaus dešimtmečius, džiugins ne tik per šv. Kalėdas, bet ir per kitas didžiąsias metų ar šeimos šventes.
Deja, dar nedaugelis žino, kad šiuolaikinė didelių medžių persodinimo technika suteikia galimybę pasodinti kieme jau užaugusią, didelę eglę. Tokia speciali technika, bet kuriuo metų laiku galinti persodinti 10 metrų aukščio ir 30 centimetrų kamieno skersmens medį, ir darbavosi mano draugo kieme. Ir visa draugo šeima jau patyrė kalėdinį stebuklą!
Juk taip simboliška – prieš šv. Kalėdas pasodinti eglę – ne tik ją išsaugoti, pratęsti jos gyvenimą, bet ir suteikti džiaugsmą kitiems žmonėms, ateinančioms kartoms.